ŽST Prešov, výpravná budova – komplexná rekonštrukcia budovy

cn-socialContract notice – light regime00490378-2026ŽRŽeleznice Slovenskej republiky
Estimated value€608,056
DeadlineExpired31 Jul 2026, 07:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
31 Jul 2026, 07:00
CPV codes
71242000 - Project and design preparation, estimation of costs71250000 - Architectural, engineering and surveying services
Status
Active
Notice type
cn-socialContract notice – light regime
Source
Estimated value
€608,056
Publication date
14 Jul 2026, 22:00

Overview

Predmetom zákazky je vykonanie podrobného prieskumu statiky a diagnostiky nosných konštrukcií, vypracovanie projektovej dokumentácie (SZP/VPP) vrátane projektu interiéru (PI), geodetického zamerania (GZ), inžinierskej činnosti (IČ), zabezpečenia majetkovoprávneho vysporiadania (MPV) a autorského dohľadu (AD) na projekt „ŽST Prešov, výpravná budova – komplexná rekonštrukcia budovy“. Výpravná budova ŽST Prešov je verejná budova, ktorá bola dokončená v roku 1989. Výpravná budova sa nachádza sa na Masarykovej ulici č. 31, krajského mesta Prešov. Objekt z hľadiska vizuálneho, stavebno-technického, ako aj dispozičného, nespĺňa požiadavky, ktoré sú kladené na budovu takého významu. Taktiež nespĺňa požiadavky z tepelno-technického hľadiska a terajšie zákonom stanovené podmienky - súčasné požiadavky na energetickú hospodárnosť. Z tohto hľadiska je nevyhnutné pristúpiť k rekonštrukcií tejto budovy, ktorá by ju zatraktívnila a dala možnosť na využitie jej potenciálu.

1. Verejný obstarávateľ upozorňuje na podmienku účasti podľa § 32 ods. 7 a 8 zákona – čestné vyhlásenie za osobu, ktorá má právo za uchádzača konať, má práva spojené s rozhodovaním alebo kontrolou v hospodárskom subjekte. Bližšie informácie sú v časti C. súťažných podkladov. 2. Komunikácia medzi verejným obstarávateľom a záujemcami/uchádzačmi sa uskutočňuje v súlade s § 20 zákona o verejnom obstarávaní a to len elektronicky prostredníctvom JOSEPHINE, ktorý je dostupný na internetovej adrese: https://josephine.proebiz.com/ (ďalej len „JOSEPHINE“). 3. Zábezpeka ponuky podľa § 46 zákona o verejnom obstarávaní sa nevyžaduje 4. V predmetnom verejnom obstarávaní nie sú uplatnené sociálne aspekty, zelené VO, obstarávanie inovácií. 5. Náklady spojené s účasťou v predmetnej zákazke znášajú uchádzači v plnej výške bez akéhokoľvek nároku voči verejnému obstarávateľovi. 6. Verejný obstarávateľ neuskutočnil prípravné trhové konzultácie podľa § 25 ZVO.

Contracting authorities1

ŽR

VAT 2020480121

skBratislava, Slovakia
[email protected]

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.