SWITCH-URI 2 BUCATI

Estimated valueRON 19,835
DeadlineExpired23 Jun 2026, 13:30
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
23 Jun 2026, 13:30
CPV codes
32420000 - Network equipment
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 19,835
Publication date
17 Jun 2026, 14:46

Overview

Echipamentele propuse spre achiziție au ca scop modernizarea infrastructurii tehnice existente, digitalizarea integrală a fluxurilor de producție și asigurarea redundanței hardware pentru activitățile de producție live, înregistrare multitrack și transmisie audio-video la standarde profesionale și instituționale.

Contractul se va atribui prin achiziție directă, conform prevederilor Legii nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare. Echipamentele ofertate trebuie să fie noi, neutilizate, să respecte integral specificațiile tehnice solicitate și să fie livrate cu toate accesoriile necesare punerii în funcțiune. Termenul de livrare este de maximum 10 zile calendaristice de la transmiterea comenzii ferme. Livrarea se va efectua la sediul Ateneului Național din Iași. Recepția se va realiza pe baza procesului-verbal de recepție cantitativă și calitativă. Plata se va efectua prin ordin de plată, în baza facturii fiscale și a documentelor de recepție, conform prevederilor legale aplicabile instituțiilor publice. Ofertantul va prezenta fișe tehnice sau documente echivalente care să demonstreze conformitatea produselor ofertate cu cerințele minime din caietul de sarcini. Se acceptă produse echivalente care îndeplinesc sau depășesc caracteristicile tehnice solicitate.

Oferta va conține: propunerea financiară exprimată în lei, fără TVA și cu TVA evidențiat distinct; propunerea tehnică din care să rezulte îndeplinirea tuturor cerințelor minime solicitate; fișe tehnice, broșuri sau documente emise de producător care să permită verificarea conformității produselor ofertate;

Solicitarile de clarificari se pot trimite la adresa de email [email protected] cu minim 2 zile inainte de termenul de depunere a ofertelor.

Contracting authorities1

AI

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation1

1 document
  • Anunt de publicitate switch.pdf

    File

    332.9 KB

Award criteria1

Criterion information

Name
Prețul cel mai scăzut.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.