servicii Transport sanitar pacienţi hemodializa si dializa peritoneala

CNContract noticecn1095828SDSPITALUL JUDETEAN DE URGENTA DEVA
19 days left
Estimated valueRON 4,032,000
Deadline19 days left23 Sept 2026, 12:00
Competition22 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
cn1095828
Contract type
Deadline
23 Sept 2026, 12:00
CPV codes
85143000 - Ambulance services
Status
Ongoing
Notice type
CNContract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 4,032,000
Publication date
27 Aug 2026, 07:39

Overview

Acord-cadruservicii Transport sanitar pacienţi hemodializa si dializa peritoneala Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor- 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Completare DUAE cu informatiile referitoare la incalcarea obligatiilor in domeniul legislatiei de mediu. Prezentarea declaratiei pe proprie raspundere privind obligatiile relevante in domeniul legislatiei de mediu Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Completare DUAE cu informatiile referitoare la incalcarea obligatiilor in domeniul legislatiei muncii. Prezentarea declaratiei pe proprie raspundere privind obligatiile relevante in domeniul legislatiei muncii. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Completare DUAE cu informatiile referitoare la incalcarea obligatiilor in domeniul legislatiei sociale. Prezentarea declaratiei pe proprie raspundere privind obligatiile relevante in domeniul legislatiei sociale. Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.164 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.58-60 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.58-60 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Activitățile economice sunt suspendate Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.165 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Faliment Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Insolvență Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Active administrate de lichidator Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.165 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Concordat Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr.98/2016. Modalitatea de indeplinire - prezentarea declaratiei privind neancadrarea in situatiile prevazute la art.167 din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publice. Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru profesional relevant Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condiţiile legii din ţara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situaţiile de anulare a constituirii, precum si faptul că are capacitatea de exercitare a activităţii profesionale ce face obiectul contractului de achiziţie publică/ sectorială. Cerinţa se aplică inclusiv pentru documentaţia care trebuie prezentată de subcontractanţi si/sau terţi susţinători care completează informaţiile aferente situaţiei lor la nivelul unui DUAE distinct. Documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv Certificatul constatator emis de ONRC

Pentru contractele de achiziție de servicii: executarea de servicii de tipul specificat

Se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire in conformitate prevederile art.179 din Legea 98/2016, cu informatiile aferente situatiei lor privind experienta similara prin prezentarea principalelor prestari de servicii similare efectuate in ultimii 3 ani. Modalitatea de indeplinire a cerintei - prezentarea listei principalelor prestari de servicii similare efectuate in ultimii 3 ani cu indicarea valorilor, datelor şi a beneficiarilor publici sau privaţi.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation5

5 documents
  • DECIZIE BUN.pdf

    PDF document

    423.0 KB
  • ACORD CADRU SCANAT.pdf

    PDF document

    4.6 MB
  • DOCUMENATIE SCANAT.pdf

    PDF document

    3.4 MB
  • Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1278854.pdf

    PDF document

    142.8 KB
  • FORMULARE SCANATE.pdf

    PDF document

    1.6 MB

Award criteria1

Criterion information

Name
Pretul cel mai scazut
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
Yes
Directly proportional
No

Participants2