Servicii pentru intocmirea proiectului tehnic de execuție si servicii de asistenta tehnica pe perioada executiei lucrarilor aferente proiectului „Lucrări de modernizare si eficientizare energetica a căminului cultural din Sinmartinul Sirbesc”

SCNSimplified contract noticescn1048604CNComuna Peciu Nou
Estimated valueRON 46,250
DeadlineExpired5 Aug 2019, 12:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1048604
Contract type
Deadline
5 Aug 2019, 12:00
CPV codes
71322000 - Engineering design services for the construction of civil engineering works
Status
Cancelled
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 46,250
Publication date
18 Jul 2019, 14:25

Overview

Intocmirea proiectului tehnic de executie si a detaliilor tehnice de executie (P.A.C., P.O.E., P.Th.), precum si servicii de asistenta tehnica pe perioada executiei lucrarilor aferente proiectului „Lucrări de modernizare si eficientizare energetica a căminului cultural din Sinmartinul Sirbesc”. Toate documentatiile trebuie sa respecte prevederile HG 907/29.11.2016. Etapa 1 - Intocmirea documentatiei, depunerea si obtinerea autorizatiei de construire - Proiectul pentru autorizarea executarii lucrarilor de construire (P.A.C.) (cu dovada luarii in evidenta de O.A.R., avizarea acesteia de catre IRC - Vest si ISU - Timis) si Proiectul de organizare a executiei lucrarilor (P.O.E.) Etapa 2 - Intocmirea si predarea proiectului tehnic de executie (conform HG 907/29.11.2016). Intocmirea proiectului tehnic de executie trebuie sa includa/prevada toate cerintele impuse prin avizele/acordurile obtinute in vederea obtinerii autorizatiei de construire. Etapa 3 – Acordarea de servicii de asistenta tehnica pe perioada de executie a lucrarilor si pentru participarea proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrarilor de executie, avizat de catre Inspectoratul de Stat, inclusiv intocmirea Dispozitiilor de santier (insotite de memoriu justificativ si, daca e cazul, liste de cantitati de lucrari si piese desenate vizate de verificator). Serviciile de asitenta tehnica pot fi prestate online, telefonic sau prin curier cu exceptia urmatoarelor situatii in care este obligatorie prezenta fizica a prestatorului la locul de desfasurare a lucrarilor/sediul achizitorului: - Participarea proiectantului la fazele incluse în programul de control al lucrarilor de executie, avizat de catre Inspectoratul de Stat; - Participarea proiectantului la toate vizitele pe teren efectuate de reprezentantii AFIR/CRFIR TIMISOARA; - Participarea proiectantului la sedintele de lucru privind stadiul executiei lucrarilor ce se vor desfasura la sediul achizitorului (cu participarea executantului lucrarilor, a dirigintelul de santier si a achizitorului), respectiv in medie 2 sedinte de lucru pe luna rezultand un total de 20 de sedinte de lucru pe toata durata de executie a lucrarilor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 10 zile. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 3 zile.

Contracting authorities1

CN

CUI 4358207

roPeciu Nou, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 6 Sept 2026, 08:46.

Award criteria1

Criterion information

Name
Pretul cel mai scazut
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#1
Price criterion
Yes
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.