Servicii de proiectare si executie lucrari de deviere, protejare, inlocuire, relocare, coexistenta, modernizare, extindere, bransamente retele electrice si echipamente, elemente necesare si alte lucrari similare pentru realizare obiective de investitii din municipiul Cluj- Napoca

SCNSimplified contract noticescn1177343DSDomeniul Public Napoca S.A.
30 days left
Estimated valueRON 14,340,027
Deadline30 days left1 Oct 2026, 15:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1177343
Contract type
Deadline
1 Oct 2026, 15:00
CPV codes
45310000 - Electrical installation work71322000 - Engineering design services for the construction of civil engineering works
Status
Ongoing
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 14,340,027
Publication date
10 Jul 2026, 06:19

Overview

Servicii de proiectare si executie lucrari de deviere, protejare, inlocuire, relocare, coexistenta, modernizare, extindere, bransamente retele electrice si echipamente, elemente necesare si alte lucrari similare pentru realizare obiective de investitii din municipiul Cluj- Napoca, conform caietului de sarcini. Se va incheia un acord-cadru. Cantitati minime-maxime acord-cadru si contract subsecvent - conform anexelor la caietul de sarcini. Valoare maxima acord cadru de 14.340.027,00 lei fara TVA (proiectare 967.200,00 lei si lucrari 13.372.827,00 lei lei). Valoarea maxima contract subsecvent 2.364.367,26 lei fara TVA. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 5. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 3-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.

Motive excludere privind situația operatorului economic: Motive referitoare la situația operatorului economic Completare DUAE care confirmă că ofertantul, terții susținători și subcontractanții nu se află în niciuna din situațiile de excludere menționate la art. 59-60, 164, 165 si 167 din Legea 98/2016. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE și care urmează a fi prezentate la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul 1 în clasamentul intermediar întocmit după aplicarea criteriului de atribuire sunt: - certificate constatatoare privind lipsa datoriilor restante cu privire la plata impozitelor sau a contribuțiilor la bugetul general consolidate (buget local, buget de stat) la momentul prezentării ;operatorul economic prezintă pentru sediul principal documente din care să reiasă neîncadrarea în prevederile art. 165 alin. (1), iar pentru sediile secundare/punctele de lucru, o declaraţie pe propria răspundere privind îndeplinirea obligaţiilor de plată a impozitelor, taxelor sau contribuţiilor la bugetul general consolidat datorate. - cazierul judiciar al operatorului economic și al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau al celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control în cadrul acestuia, așa cum rezultă din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv; - după caz, documente prin care se demonstrează faptul că operatorul economic poate beneficia de derogările prevăzute la art. 166 al.2, art.167 al. 2, art. 171 din legea 98/2016 privind achizițiile publice. Persoanele ce dețin funcții de decizie în cadrul autorității contractante sunt: directorul general Ion Pantelimon, director financiar-contabilitate ec. Zoița Bumb, director tehnic-producție ing. Ioan Morocăzan, Compartiment achizitii-investitii, CQ-RQ- ing. Bianca Pîrlea, compartiment juridic- consilier juridic Emese Vasilie-Pap. Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial Operatorii economici ce depun oferta trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în nici una dintre situațiile de anulare a constituirii precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului. Modalitate de îndeplinire: completare DUAE, urmând ca documentul justificativ, respectiv certificat ONRC sau pt ofertanții străini document echivalent emis în țara de rezidență (în limba în care a fost emis, însoțit de traducerea în limba română efectuată în mod obligatoriu de către traducători autorizați), urmează să fie prezentat la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul 1 în clasamentul intermediar întocmit după aplicarea criteriului de atribuire. Obiectul contractului trebuie să aibă corespondent în codul CAEN din certificat constatator emis de oficiul registrului comerțului.

Experienta similara Detinere atestate

Ofertantul trebuie sa demonstreze ca a executat in ultimii 5 ani (calculati pana la data limita de depunere a ofertelor), a executat lucrari similare cu cele descrise in caietul de sarcini.Se va prezenta Formularul nr, 10. Prezentarea de certificate/documente/contracte/copii de pe parti relevante ale contractelor/recomandare/proces verbal de receptie emise sau contrasemnate de beneficiar (autoritate contractanta sau client privat) si vor indica cel putin urmatoarele: tipul lucrarilor executate pentru verificarea indeplinirii cerintei, beneficiarii, intervalul periodic (data de inceput si data de finalizare in care s-a executat contractul), vor fi solicitate ofertantului aflat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit după aplicarea criteriului de atribuire. Procentul de subcontractare nu va depasi 20% din totalul lucrarilor ce fac obiectul contractului. Detinere Atestat A.N.R.E. de tip E1 proiectare de posturi de transformare, statii electrice si de instalatii apartinand partii electrice a centralelor cu orice tensiuni nominale standartizate si E2 - executare de posturi de transformare, statii electrice si de lucrari la partea electrica a centralelor cu orice tensiuni nominale standartizate.

Contracting authorities1

DS

CUI RO201233

roCluj-Napoca, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation7

7 documents
  • Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1275224.pdf

    PDF document

    142.8 KB
  • Lista cantitati AC.xlsx

    Word document

    40.8 KB
  • 126.0 KB
  • Caiet de sarcini bransamente retele electrice 2026.pdf

    PDF document

    526.2 KB
  • Lista cantitati CS.xlsx

    Word document

    39.2 KB
  • model acord cadru.docx

    Word document

    55.7 KB
  • model contract subsecvent.docx

    Word document

    64.5 KB

Award criteria1

Criterion information

Name
Pretul cel mai scazut
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
Yes
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.