Retehnologizare SP3 Cristian, judetul Sibiu

ADVAdvertorialadv1545779ASAPA CANAL SIBIU S.A.
1 day left
Estimated valueRON 654,000
Deadline1 day left1 Sept 2026, 11:05
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
1 Sept 2026, 11:05
CPV codes
45232423 - Sewage pumping stations construction work
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 654,000
Publication date
27 Aug 2026, 11:15

Overview

Achizitia se refera la retehnologizarea statiei de pompare SP3 din loc. Cristian , jud. Sibiu si consta in lucrari de constructie si lucrari de instalare echipamente de pompare si conexe.

Durata contractului este de 2 luni de la data emiterii ordinului de incepere a lucrarilor. Plata lucrarilor se va face prin virament bancar, intr-un termen de 30 zile de la inregistrarea facturii in platforma e-factura. Se va constitui o garantie de buna executie in cuantum de 5% din valoarea contractului, in conditiile art.46 din HG 394/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Perioada de garantie a lucrarii este de minim 36 luni de la data semnarii fara obiectiuni a procesului verbal de receptie la terminarea lucrarii. Contractul poate fi modificat, conform dispozitiilor legii 99/2016, cu modificarile si completarile ulterioare.

Potentialii ofertanti interesati vor descarca si studia documentatia tehnica atasata prezentului anunt de publicitate. Eventualele clarificari si raspunsuri la solicitarile de clarificari vor fi postate atasate versiunilor ulterioare ale prezentului anunt de publicitate. In acest scop, potentialii ofertanti interesati vor urmari eventualele versiuni ale anuntului pana la data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in scris la nr. fax 0269/234179 sau la adresele de e-mail: [email protected] si/sau [email protected]. OFERTELE VOR FI DEPUSE IN PLIC INCHIS LA SEDIUL APA CANAL SIBIU S.A., STR. ESCHIL, NR.6, BIROUL ACHIZITII PUBLICE, PANA CEL TARZIU LA DATA SI ORA INDICATE IN ANUNTUL DE PUBLICITATE. Pe plic se va mentiona denumirea ofertantului, denumirea achizitiei si sintagma "A NU SE DESCHIDE INAINTE DE DATA DE 01.09.2026, ora 14:00". OFERTELE TRIMISE PRIN ORICE ALT MIJLOC DECAT CEL SPECIFICAT IN PREZENTUL ANUNT PRECUM SI CELE DEPUSE DUPA DATA SI ORA LIMITA, NU VOR FI LUATE IN CONSIDERARE. Oferta depusa va fi compusa din propunerea tehnica, elaborata intr-o maniera proprie si care sa faca dovada indeplinirii cerintelor din documentatia tehnica si din propunerea financiara. Fisele tehnice ale echipamentelor se vor completa conform specificatiilor mentionate in cuprinsul acestora si vor fi insotite de fisele tehnice emise de furnizori/producatori. Odata cu oferta, candidatii vor prezenta: - certificat constatator emis de ONRC in forma extinsa; - copii relevante dupa contractul/contractele /documente constatatoare eliberate la finalizarea lucrarilor/ procesul-verbal de receptie la terminarea lucrarilor declarate ca experienta similara

Informatii privind datele de identificare ale ofertantului caruia i-a fost atribuit contractul, precum si pretul contractului atribuit, vor fi disponibile in SEAP, la sectiunea Cumparari directe - Notificari de atribuire. Pentru informatii suplimentare, candidatii se vor adresa in scris entitatii contractante, la adresele de e-mail [email protected]/[email protected] sau fax 0269/234179. NOTA: OFERTELE TRIMISE PRIN ORICE ALTE MIJLOACE DECAT CEL SPECIFICAT IN PREZENTUL ANUNT PRECUM SI CELE DEPUSE DUPA DATA SI ORA LIMITA INDICATE IN ANUNT, NU VOR FI LUATE IN CONSIDERARE. Solicitarile de clarificari din partea operatorilor economici pot fi transmise de acestia cu cel tarziu doua(2) zile lucratoare inainte de termenul limita de depunere al ofertelor(fara a se lua in calcul ziua limita de depunere a ofertelor).Solicitarile de clarificari transmise de operatorii economici dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.

Contracting authorities1

AS

CUI 2684940

roSibiu, Romania
[email protected]

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation1

1 document
  • Documentatie tehnica pentru anunt publicitar.pdf

    PDF document

    11.1 MB

Award criteria1

Criterion information

Name
Pretul cel mai scazut, cu conditia respectarii tuturor cerintelor stipulate indocumentatia tehnica precum si in prezentul anunt publicitar. Ofertantii vor demonstra ca, in ultimii 5 ani raportati la data limita de depunere a ofertei, au executat lucrari similare celor care constituie obiectul prezentului contract, in valoare cumulata de 654.000 lei realizata la nivelul a maxim 3 contracte. Prin lucrari similare se intelege lucrari de executie, modernizare, retehnologizare statii pompare apa uzata.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.