“Reactivi si consumabile de laborator – 2 loturi , necesare pentru efectuarea activitatilor de cercetare in cadrul proiectului de cercetare Contract de finantare nr.: 760065 / 23.05.2023, CF 85 / 15.11.2022, cu titlul "HINT II – Hyperuricemia induced inflammation: Prediction of long-term inflammatory complications and targeting of the persistent effects of urate exposure"

Estimated valueRON 26,712
Deadline
Competition00 participants
Lots22 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
cn1091632
Contract type
Deadline
CPV codes
33793000 - Laboratory glassware33696500 - Laboratory reagents
Status
Ongoing
Notice type
CNContract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 26,712
Publication date
10 Apr 2026, 10:00

Overview

Lot 1 – Consumabile de laborator - Kit de camere de flux pentru array Lot 2- Reactivi de laborator – Kituri ELISA Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Autoritea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare / informatiilor suplimentare in a 11 a zi, inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor

Motive excludere privind situația operatorului economic: Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a Incalcat obligatiile In domeniul legislatiei mediului? Astfel cum sunt mentionate In scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a Incalcat obligatiile In domeniul legislatiei muncii? Astfel cum sunt mentionate In scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a Incalcat obligatiile In domeniul legislatiei sociale? Astfel cum sunt mentionate In scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Pentru loturile: 1,2 Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Operatorul economic a încheiat acorduri cu alți operatori economici care au ca obiect denaturarea concurenței? Pentru loturile: 1,2 Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Pentru îndeplinirea preliminară a cerinței SE VA COMPLETA DUAE, de către OE participanți la procedura de atribuire, cu informațiile aferente situației lor, în conformitate cu prevederile art. 193 alin. (1) din Legea nr 98/2016 și se va anexa, după caz, angajamentul ferm, acordul de asociere. Autoritatea contractantă va solicita conform prevederilor art.132 alin. (2) din HG nr. 395/2016 următoarele documente justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE : Persoanele cu funcție de decizie din cadrul AC, în ceea ce privește organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sau care pot influența rezultatul acesteia sunt următoarele: Rector -Prof. Univ. dr. Anca -Dana Buzoianu Prorector-Prof. Univ. dr. Carmen-Mihaela Mihu Prorector -Prof. dr. Mihaela –Felicia Băciuţ Prorector -Prof. dr. Man Sorin Caludiu Prorector -Prof. dr. Radu –Nicolae Oprean Prorector -Prof. dr. Nicolae Crisan Director CSUD -Prof. dr. Nadim Al Hajjar Decan Facultatea de Medicină -Prof. dr. Şoimiţa Mihaela Suciu Decan Facultatea de Medicină Dentară- Conf. dr. Cristian – Mihail Dinu Decan Facultatea de Farmacie- Prof. dr. Gianina Cristina Crişan Decan FAMSS – Conf. Dr. Cosmin Nicolae Caraiani Director general administrativ – Ec. Dr. Valentin Mihai Mudura Director general administrativ adjunct – Ec. Liviu Lazea CFP: ec. Lucia Mihaela Trif Director Dep. CDI - Sef Lucrari dr. Vesa Stefan Cristian Director economic interimar - Ramona -Persida Gherasim Director Achizitii Publice -Ing. Nicoleta Albu Sef Serviciu Aprovizionare- Produse -Gestionare - Ec. Olimpia Butnar Sef Serviciu Juridic - Loredana Iulia Szakacs Șef Serviciu Financiar - Ec.Ana Florina Opriș Șef Serviciu Contabilitate - Ec. Roxana Mihaela Bujor Director de proiect: Prof. Dr. Leonardus Antonius Bernardus Joosten Responsabil proiect UMF - Asist.univ.dr. Tania Crisan Responsabil financiar - Alina Stefana Pavel Sas Responsabil achizitii proiect: Ancuta Margareta Rus Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmeaza a fi prezentate la solicitarea autoritatii contractante, doar de ofertantii clasati pe primul loc in clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Pentru loturile: 1,2 Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Operatorul economic sau o Intreprindere care are legaturi cu acesta a oferit consultanta autoritatii contractante sau entitatii contractante sau a participat In orice alt mod la pregatirea procedurii de achizitii publice? Pentru loturile: 1,2 Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Operatorul economic s-a aflat Intr-o situatie In care un contract de achizitii publice anterior, un contract anterior Incheiat cu o entitate contractanta sau un contract de concesiune anterior a fost reziliat anticipat sau au fost impuse daune-interese sau alte sanctiuni comparabile In legatura cu respectivul contract anterior? Pentru loturile: 1,2 Activitățile economice sunt suspendate Activitatile economice ale operatorului economic sunt suspendate? Pentru loturile: 1,2 Faliment Operatorul economic este In stare de faliment? Pentru loturile: 1,2 Insolvență Operatorul economic este In situatie de insolventa sau de lichidare? Pentru loturile: 1,2 Active administrate de lichidator Activele operatorului economic sunt administrate de un lichidator sau de o instanta? Pentru loturile: 1,2 Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Operatorul economic se afla Intr-o situatie similara, cum ar fi falimentul, care rezulta dintr-o procedura similara din legislatiile sau reglementarile nationale? Pentru loturile: 1,2 Concordat Operatorul economic este In concordat preventiv? Pentru loturile: 1,2 Abaterea profesională gravă Operatorul economic se face vinovat de o abatere profesionala grava? Daca este cazul, a se vedea definitiile din legislatia nationala, din anuntul relevant sau din documentele achizitiei Pentru loturile: 1,2 Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Operatorul economic s-a aflat într-una dintre situațiile următoare: a) Nu s-a făcut grav vinovat de declarații false la furnizarea informațiilor necesare pentru verificarea absenței motivelor de excludere sau a îndeplinirii criteriilor de selecție, b) a ascuns astfel de informații, c) nu a fost în măsură să furnizeze, fără întârziere, documentele justificative solicitate de autoritatea contractantă sau de entitatea contractantă, și d) a încercat să influențeze în mod nepermis procesul decizional al autorității contractante sau entității contractante, să obțină informații confidențiale care i-ar putea conferi avantaje necuvenite în cadrul procedurii de achiziții publice sau că a furnizat din neglijență informații false care pot avea o influență semnificativă asupra deciziilor privind excluderea, selecția și atribuirea? Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Pentru loturile: 1,2 Înregistrare într-un registru comercial Cerinta 1: Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de înregistrare în conditiile legii din tara de rezidenta, sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla în niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Modalitate prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerintei de îndeplinire : completare DUAE, urmând ca documentul justificativ, respectiv certificat ONRC sau pentru ofertantii straini, document echivalent emise în tara de rezidenta, sa fie prezentat la solicitarea autoritatii contractante, doar de catre ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluarii ofertelor.

Contracting authorities1

Lots2

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 4 Sept 2026, 02:16.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.