Onderzoek Draadslachtoffers en Effectiviteit Hawk Eye-draadmarkeringen Verbinding Vierverlaten Ens 380 kV

EF17Contract notice – sectoral directive, standard regime0be1dac3-112b-41fe-a626-50341cb2e0f5TBTenneT TSO B.V.
15 days left
Estimated value€1,000,000
Deadline15 days left15 Sept 2026, 10:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Contract type
Deadline
15 Sept 2026, 10:00
CPV codes
73110000 - Research services71313400 - Environmental impact assessment for construction90711400 - Environmental Impact Assessment (EIA) services other than for construction90721700 - Endangered species protection services
Status
Active
Notice type
EF17Contract notice – sectoral directive, standard regime
Source
Estimated value
€1,000,000
Publication date
27 Aug 2026, 00:00

Overview

Voor het project Verbinding Vierverlaten-Ens 380 kV (VVL-ENS380) moet er onderzoek worden uitgevoerd naar de effectiviteit van Hawk Eye (nieuwe vorm van draadmarkering, zie deze link naar artikel op TenneT website ) en actualisatie van kengetallen naar draadslachtoffers per soort. Beide zijn nodig voor de vergunningverlening voor het project, maar moeten ook TenneT-breed kunnen worden toegepast voor andere lijnenprojecten. Voor de bepaling van het aantal draadslachtoffers onder hoogspanningsverbindingen wordt momenteel gebruikgemaakt van onderzoeksgegevens uit 1987. Deze gegevens sluiten niet langer aan bij de huidige situatie en bieden onvoldoende basis om de ecologische impact van hoogspanningsinfrastructuur zorgvuldig te onderbouwen. Hierdoor ontstaat onzekerheid over de omvang van de effecten op vogelpopulaties en over de effectiviteit van eventuele mitigerende maatregelen. Het beoogde onderzoek kent daarom twee samenhangende doelstellingen. Allereerst wordt een actuele nulmeting uitgevoerd om inzicht te verkrijgen in het aantal draadslachtoffers onder en in de directe omgeving van de bestaande 220 kV-hoogspanningsverbinding tussen Vierverlaten en Ens. Vervolgens wordt de effectiviteit van mitigerende maatregelen onderzocht door deze op geselecteerde masten en geleiders toe te passen en de resultaten te monitoren. Een belangrijk onderdeel van het onderzoek betreft de beoordeling van de effectiviteit van verschillende typen vogelmarkeringen. Binnen de organisatie bestaat een voorkeur voor toepassing van de Hawk Eye-draadmarkering als mitigerende maatregel. Voor een bredere implementatie ontbreekt momenteel echter nog de wetenschappelijke onderbouwing van de effectiviteit ervan onder Nederlandse omstandigheden. Het onderzoek dient daarom de kennisbasis te leveren die nodig is om onderbouwde keuzes te maken over de inzet van deze maatregel en om de bijdrage ervan aan het verminderen van draadslachtoffers aantoonbaar te maken.

Contracting authorities1

TB

UNKNOWN 09155985

nlArnhem, Netherlands
[email protected]

Lots1

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 31 Aug 2026, 18:42.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.