Dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla Operatorów ZTM

cn-socialContract notice – light regime00588466-2026"M"GÓRNOŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKA METROPOLIA"
15 days left
Estimated valuePLN 15,310,703
Deadline15 days left16 Sept 2026, 08:00
Competition00 participants
Lots22 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
16 Sept 2026, 08:00
CPV codes
48813000 - Passenger information system30210000 - Data-processing machines (hardware)30211200 - Mainframe hardware30236000 - Miscellaneous computer equipment45310000 - Electrical installation work
Status
Active
Notice type
cn-socialContract notice – light regime
Source
Estimated value
PLN 15,310,703
Publication date
25 Aug 2026, 22:00

Overview

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 284 pojazdów Operatorów ZTM. Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania. Pierwsze zadanie – dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 181 autobusów Operatorów ZTM. Zadanie zakłada doposażenie 23 autobusów typu BN i 23 autobusów typu CN PKM Gliwice Sp. z o.o., 90 autobusów typu BN i 45 autobusów typu CN PKM Katowice Sp. z o.o., wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2014 roku, realizujących przewozy na zlecenie ZTM Katowice, w 611 czujników oraz 181 jednostek centralnych, Switch-y, moduły komunikacyjne GSM/co najmniej 4G w standardzie LTE lub nowszym, lokalizatory GPS i odpowiednią liczbę akumulatorów. Zadanie zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje wdrożenie: a) Dostawę, instalację i uruchomienie sprzętu w autobusach wraz z niezbędnym osprzętem i okablowaniem, jak również oprogramowaniem dla tego sprzętu, b) Uzyskanie certyfikatu od wykonawcy SZP GZM (określonego w porozumieniu dotyczącym integracji wraz z załącznikami) dostarczanego do autobusów rozwiązania (jeśli Wykonawca dla dostarczonego rozwiązania takiego nie posiada), c) Integrację dostarczonego sprzętu z oprogramowaniem centralnym Systemu Zliczania Pasażerów GZM (SZP GZM) w zakresie przekazywanych danych zgodnie z wymogami OPZ, d) Przygotowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej, e) Zapewnienie poprawnego działania w okresie wdrożenia na zasadach określonych w części drugiej. Część druga obejmuje utrzymanie „SZP Pojazd”: a) Gwarancję i serwis Systemu, b) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer utrzymanie i serwis dostarczonego przez Wykonawcę serwera pośredniczącego i łączności APN oraz tunelu VPN, w tym możliwość zgłaszania przez Zamawiającego i osoby przez niego wskazane ze strony ZTM i Operatorów usterek dla ww. elementów 24 godziny dziennie /przez 7 dni w tygodniu /365 dni w roku, c) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer realizacja czynności ujętych w Procedurze wyjścia z usługi, mających zapewnić Zamawiającemu dalsze działanie rozwiązania po zakończeniu umowy z Wykonawcą, w szczególności cesję na Zamawiającego posiadanej przez Wykonawcę umowy na wydzieloną sieć APN, jak również uruchomienia w lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego rozwiązania serwera pośredniczącego wraz z przekazaniem licencji umożliwiających korzystanie z oprogramowania zainstalowanego przez Wykonawcę. Wykonawca gwarantuje poprawność działania rozwiązania przez okres umowy gwarancyjnej; d) Zakończenie Umowy, przesłanie wszystkich danych dotyczących serwera pośredniczącego do zasobów chmurowych GZM, tak aby zachowana została funkcjonalność zastosowanego rozwiązania. Część trzecia obejmuje prawo opcji: zamówienie w prawie opcji, która obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Część trzecia będzie realizowana według postanowień umownych jak dla części drugiej. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9.1 do SWZ. Drugie zadanie – dostawa i montaż oraz utrzymanie Systemu Zliczania Pasażerów dla 103 tramwajów Spółki Tramwaje Śląskie S.A. Zadanie zakłada doposażenie 103 tramwajów Spółki Tramwaje Śląskie S.A. (13 wagonów MF 10 AC.; 3 wagony MF 11 AC BD; 49 wagonów 116Ndm, 2017N oraz 38 wagonów 2012N i 2012N-10), wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2000 roku, realizujących przewozy na zlecenie ZTM Katowice, w 519 czujników oraz po 103 jednostki centralne, Switche, moduły komunikacyjne GSM/co najmniej 4G w standardzie LTE lub nowszym, lokalizatory GPS i odpowiednią liczbę akumulatorów – z zastrzeżeniem rozdziału V, ust. 4 OPZ. Zadanie zostało podzielone na trzy części. Część pierwsza obejmuje wdrożenie „SZP Pojazd”: a) Dostawę, instalację i uruchomienie sprzętu w tramwajach wraz z niezbędnym osprzętem i okablowaniem, jak również oprogramowaniem dla tego sprzętu; b) Uzyskanie certyfikatu od wykonawcy SZP GZM (porozumienie dotyczące integracji wraz z załącznikami) dostarczanego do tramwajów rozwiązania (jeśli Wykonawca dla dostarczonego rozwiązania takiego nie posiada); c) Integrację dostarczonego sprzętu z oprogramowaniem centralnym Systemu Zliczania Pasażerów GZM (SZP GZM) w zakresie przekazywanych danych zgodnie z wymogami OPZ; d) Przygotowanie i dostarczenie dokumentacji powykonawczej; e) Zapewnienie poprawnego działania w okresie wdrożenia na zasadach określonych w części drugiej. Część druga obejmuje utrzymanie „SZP Pojazd”: a) Gwarancję i serwis Systemu; b) W przypadku połączenia pośredniego typu serwer – serwer utrzymanie i serwis dostarczonego przez Wykonawcę serwera pośredniczącego i łączności APN oraz tunelu VPN, w tym możliwość zgłaszania przez Zamawiającego i osoby przez niego wskazane ze strony ZTM i Operatorów usterek dla ww. elementów 24 godziny dziennie /przez 7 dni w tygodniu /365 dni w roku; c) Zakończenie Umowy, przesłanie wszystkich danych dotyczących serwera pośredniczącego do zasobów chmurowych GZM, tak aby zachowana została funkcjonalność zastosowanego rozwiązania. Część trzecia obejmuje prawo opcji: zamówienie w prawie opcji, która obejmuje możliwość wydłużenia okresu utrzymania w pełnym lub ograniczonym zakresie o okres nie dłuższy niż 5 lat. Część trzecia będzie realizowana według postanowień umownych jak dla części drugiej. Szczegóły dotyczące opcji zostały opisane w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 9.2 do SWZ. 2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ. 3. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w kryteriach oceny ofert (kryterium nr 5 – Rodzaj czujnika zliczającego), Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego (wymóg dotyczy zadania nr 1 i 2) tj.: karty technicznej lub innego równoważnego przedmiotowego środka dowodowego potwierdzającego wymaganą rozdzielczość.

1. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 2. Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza Oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w formularzu. 3. Do oferty należy dołączyć Jednolity Europejski Dokument Zamówienia w formie elektronicznej wraz z oświadczeniem dotyczącym braku podstaw wykluczenia wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. 2014.229.1 ze zm.). 4. Dokument JEDZ wypełniony przez Zamawiającego w zakresie Części I jest udostępniany w formie pliku w formacie xml., w miejscu zamieszczenia niniejszej SWZ i stanowi Załącznik nr 2 do SWZ (Wykonawca, pobiera plik xml. ze strony internetowej, wchodzi na stronę systemu JEDZ: https://espd.uzp.gov.pl/, wybiera opcję importowania JEDZ i wgrywa plik przygotowany przez Zamawiającego do systemu). Instrukcja wypełniania jednolitego dokumentu znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia. 5. Szczegółowe informacje nt przygotowania oferty oraz żądanych dokumentów w tym podmiotowych środków zawiera SWZ. 6. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy, która jest dostępna pod adresem https://gzm.ezamawiajacy.pl/. 7. Osobą wyznaczoną do kontaktu z Wykonawcami jest: Pan Paweł Stępień, Biuro zamówień publicznych. 8. Ogólne zasady korzystania z Platformy: 1) zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie GZM: https://gzm.ezamawiajacy.pl/, lub https://oneplace.marketplanet.pl.; 2) Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”; 3) Rejestracja konta następuje automatycznie poprzez: a) podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym, osobistym lub profilem zaufanym) lub b) kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub c) jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie. Konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych; 4) Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Za datę przekazania dokumentów oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 9. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy przez: 1) akcję „Zadaj pytanie” (przed przystąpieniem do postępowania). W celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane Wykonawcy tj. Nazwę i adres mail, temat oraz treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika akcję POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "Pytanie wysłane"; 2) kafel „Wiadomości” (po przystąpieniu do postępowania) dostępny w postępowaniu. W celu wysłania wiadomości do Zamawiającego klika na akcję „Utwórz nową wiadomość” wypełnia temat oraz treść/przedmiot pytania, a następnie klika akcję „Wyślij”. 10. Treść pytań (bez ujawniania źródła zapytania), wyjaśnienia oraz informacje o dokonaniu zmian w postępowaniu, Zamawiający zamieści na Platformie zakupowej w miejscu publikacji dokumentacji dotyczącej przedmiotowego postępowania. 11. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma zakupowa GZM, tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00), e-mail: [email protected]. 12. Zamawiający określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego: 1) dokumenty w formacie „pdf" zaleca się podpisywać formatem PAdES, 2) dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf", wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem. W związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć prócz podpisanego dokumentu oddzielny plik z podpisem. 13. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: 1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; 2) Komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; 3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; 4) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. 14. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj.: plików o wielkości do 2 GB, w: txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. 15. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. 16. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar, który udostępnia poprzez Internet usługę umożliwiającą synchronizację czasu w systemach komputerowych z czasem urzędowym obowiązującym w Polsce. 17. Szczegółowa Instrukcja korzystania z Platformy jest dostępna pod adresem https://gzm.ezamawiajacy.pl/, w zakładce „Baza Wiedzy”. 18. Wykonawca może zwrócić się o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pomocą Platformy, która jest dostępna pod adresem: https://gzm.ezamawiajacy.pl/, 19. Wraz z Formularzem Oferty należy złożyć: 1) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający upoważnienie do złożenia oferty - jeżeli ofertę składa pełnomocnik; 2) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ); 3) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy. 4) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy (np. umowa o współdziałaniu). Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy; 5) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie przesłanej określonych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. 2014.229.1 ze zm.) - z wykorzystaniem odpowiedniego wzoru, stanowiącego Załącznik nr 8.1 do SWZ dla wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o zamówienie) i 8.2 do SWZ (dla podmiotu udostępniającego zasoby); 6) Przedmiotowe środki dowodowe. 7) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności właściwych dokumentów pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Zamawiający może żądać od Wykonawcy przedstawienia tłumaczenia na język polski pobranych samodzielnie przez Zamawiającego dokumentów. 8) Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.

Contracting authorities1

"M

Lots2

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.