Idegsebészeti operációs mikroszkóp beszerzése

cn-standardContract or concession notice – standard regime00588138-2026BOBorsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház
21 days left
Estimated value
Deadline21 days left24 Sept 2026, 09:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
24 Sept 2026, 09:00
CPV codes
38510000 - Microscopes
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
Publication date
25 Aug 2026, 22:00

Overview

Idegsebészeti, gerincsebészeti beavatkozáshoz alkalmas hybrid operációs mikroszkóp beszerzése a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház részére, amely az alábbi elvárásokkal rendelkezik: Állványzat: - 4 keréken guruló mobilis bázis, mely központi egy pedálos fékrendszerrel rögzíthető. - A lefékezett, fix bázison a torony körbe forgatható 360 fokban. - Min. 6 db elektromágneses fék a tengelyek rögzítése érdekében. - Szájkapcsolóval oldható elektromágneses fékek. - A tengelyek súlyközéppontja automatikusan kiegyensúlyozható. - A készülék rendelkezik automatikus kiegyensúlyozási rendszerrel Optikai egység: - Optikai egység: min. ±225° forgatás, min. ±45° laterális jobbra - balra mozgatás, min. -25/+120° dönthetőséggel rendelkezik. - Motorizált X-Y tengelyben mozgatható optikai egység. - A fő és asszisztens tubusok 360 fokban elforgathatók - 1 db fő sebészi/operatőr tubus mellett még 2 db asszisztens tubus: 1 db szemközti és 1 db oldalsó pozícióban - Szemközti pozícióban 0-180 fokban dönthető asszisztens tubus - Oldalsó pozícióban min. 30-150 fokban dönthető asszisztens tubus, adapterrel, mely a kívánt irányba forgatható és dönthető, mely mindkét oldalra rögzíthető. - Okulárok 10x -es nagyítással rendelkeznek. - A teljes optikai úton apochromatikus lencsék használata - Motoros nagyítás állítás min. 6:1 - A teljes nagyítási tartománya f170 fókusztávolságú 10x binokulárral, a munkatávolság függvényében (a minimum feltételekben megadott paraméterek alapján) legalább 1.0x-től 12.1x-ig terjedjen. - Motoros fókusz állítás min.225-600 mm - Automatikus fókuszálási funkció. (AutoFocus) Megvilágítás: - Integrált, a főfényforrással megegyező tartalék égő, ami a megvilágítás meghibásodásakor azonnal, automatikusan átvált. - Automatikus fényátmérő szabályozás a nagyítás függvényében. - A meglevő megvilágítási rendszer kiegészítő megvilágítás nélkül alkalmas a fluoreszenciás rendszerek használatára. Intraoperatív fluoreszenciás módok: - Intraoperativ kék (kb.400 nm) hullámhosszú fluoreszenciás technika tumorsebészeti alkalmazásra – 5ALA fluoreszenciás anyag segítségével. - Továbbfejlesztett vagy kiterjesztett valósággal bővített (kb.400 nm) hullámhosszú fluoreszenciás tumorsebészeti alkalmazásra kifejlesztett technika 3D-s megjelenítése monitoron vagy headseten – 5ALA fluoreszenciás anyag segítségével. - Vaszkuláris véráramlást megjelenítő technika (kb. 800 nm) ICG fluoreszenciás anyag segítségével. Rendszer: - Egyetlen gombbal bekapcsolható az egész rendszer: beleértve a fényforrást, videokamerát, monitort és rögzítőt. - Min. 20 felhasználó specifikus adatai állíthatóak be és tárolhatóak. - A kezdő munkatávolság, zoom és fény intenzitás érték minden felhasználóhoz külön-külön beállítható - Mindkét fogantyún min. 4-4 szabadon programozható funkcióvezérlési lehetőség biztosított legyen. - A kamera és a recording funkció az érintőképernyőről, kézi fogantyúról vagy pedálról is vezérelhető. - Neuronavigációs rendszerhez való csatlakozás Multimédia, dokumentációs rendszer: - Integrált kamera rendszer, mely alkalmas 3D-s megjelenítésre és heads-up jellegű műtétek elvégzésére. - Színes, grafikus medikai osztályú monitor a mikroszkóp állványra szerelve - Min. 1db 3D-s Sebészeti vizualizációs headsettel kompatibilitás és szállítás. - Külső állványzaton, a mikroszkóppal együttesen szállítandó 55” 4K 3D medikai osztályú monitorral, heads-up jellegű operációkhoz - Beépített min. 2TB merevlemez a képek/videók tárolásához. - USB 3.0 csatlakozó az adatok átviteléhez Garancia: - Garancia mértéke 36 hónap

1.) Ajánlatkérő felhívja az ajánlattevők figyelmét a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 30. § (4) bekezdésére hivatkozással, hogy a jelen felhívásban az ajánlattevőnek a szerződés teljesítésére való műszaki és szakmai alkalmasságának feltételeit és ennek igazolását a Közbeszerzési Hatóság "bronz" fokozatú minősítéséhez képest szigorúbban határozta meg az alábbi követelmények tekintetében (ajánlati felhívás BT-750 mező): - Kizáró okok tekintetében: Ajánlatkérő előírta a Kbt. 62. § (1) –(2)bekezdéseiben meghatározott valamennyi kizáró okot. - Műszaki szakmai alkalmasság tekintetében: Ajánlatkérő konkrét, a közbeszerzés tárgyához igazodó referenciaigazolást fogad el, annak megfelelően mennyiségre megadva. Tanúsítvány: Ajánlatkérő a közbeszerzés tárgyához igazodó CE tanúsítványt vagy azzal egyenértékű megfelelőségi igazolást fogad el. 2.) Az ajánlat elkészítésével és benyújtásával kapcsolatban felmerülő összes költséget az ajánlattevőnek kell viselnie függetlenül az eljárás eredményére. 3.) Ajánlatok értékelése: Ajánlatkérő az ajánlatokat a Kbt. 76. § (2) bekezdés c) pontja szerint a legjobb ár-érték arányt megjelenítő értékelési szempont alapján értékeli. Értékelési szempontok: Azon részszempont esetén, ahol az előny a kisebb / kevesebb szempont került feltüntetésre, fordított arányosítás módszere alkalmazandó. Abszolút értékelési módszer esetén az ajánlatkérő a szakmai szempontok alapján kialakított értékelési skála alapján, az egyes ajánlati elemekhez közvetlenül rendeli hozzá az előre meghatározott alsó vagy felső pontértékek közötti megfelelő pontszámot. Az értékelés során adható pontszám részszempontonként: 0-10 pont. 4.) Értékelési szempontok: - Nettó ajánlati ár (nettó Ft) - előny a kisebb; súlyszám: 80 - Bázis középvonalától az optikai egység középvonaláig a teljes karkinyúlás 1600 mm-es értéket tulteljesítve (minimum 0 mm) - előny, ha igen; súlyszám: 2 - Továbbfejlesztett optikai egység, melyben az optikai utak egymástól elkülönítettek és különböző optikai technikát használnak, egyik út mélységélességet, míg a másik nagy felbontást biztosít. - előny, ha igen; súlyszám: 4 - Száloptikás, xenon fényforrás teljesítménye min. 400 Watt - előny, ha igen; súlyszám: 2 - A kék fénnyel megvilágított terület anatómiailag részletgazdag képének digitális úton való újra alkotásának módja (szürkés), valamint a glioma tumor 5ALA-val megfestett, de alacsony kibocsátású terület kiemelése (pink) és 3D-s megjelenítése monitoron vagy headsetben (kb.400 nm) hullámhosszú fluoreszenciás technika esetén. – 5ALA fluoreszenciás anyag segítségével. min. 2 megjelenítési mód. - előny, ha igen; súlyszám: 6 - Vaszkuláris véráramlást megjelenítő technika, mely kiterjesztett valósággal bővített, az anatómiai képre rávetített, digitalizált és állandó színre megfestett érhálózat - ICG fluoreszcens anyag segítségével - 3D-s megjelenítése monitoron és headseten. - előny, ha igen; súlyszám: 6 5.) Ajánlatkérő kéri szakmai ajánlat részeként a megajánlott berendezés vonatkozásában magyar nyelvű termékleírást /katalógust benyújtani (melyből megállapítható a megajánlott berendezés megfelelősége). Az ajánlatban fel kell tüntetni a konkrét típusmegjelölést, gyártmányt és a származási helyet. Kérjük továbbá a műszaki tábla és egységár táblázat minden sorának kitöltését követően az ajánlathoz csatolását cégszerűen aláírt pdf és szerkeszthető változatban is. Az eszközök átadás-átvételi eljárása során átadandó dokumentumok: - Üzembe helyezési és próbaüzemi jegyzőkönyv, - Forgalomba hozatali engedély 4/2009. (III. 17.) EüM rendelet alapján, - Garanciajegy, - Magyar nyelvű kezelési utasítás (elektronikus és nyomtatott formátumban), - A kezelési oktatás elvégzésének dokumentuma. 6.) Ajánlatkérő tájékoztatja a gazdasági szereplőket, hogy az eljárással kapcsolatos valamennyi határidővel kapcsolatosan a középeurópai idő az irányadó. Irányadó jog: 2015. évi CXLIII. törvény és végrehajtási rendeletei. 7.) A Kbt. 27/A. §- a szerint: Az ajánlatkérő - kivéve az 5. § (2)-(4) bekezdése szerinti ajánlatkérőt - köteles fogadni és feldolgozni az olyan elektronikus számlákat, amelyek megfelelnek az EN 16931-1:2017 számú európai szabványnak és az Európai Bizottság által e szabványhoz az Európai Unió Hivatalos Lapjában közzétett szintaxislistának. 8.) Ajánlatkérő nem teszi lehetővé gazdálkodó szervezet (projekttársaság) létrehozását, figyelemmel a Kbt. 35.§ (8) bekezdésére. 9.) Állami közbeszerzési szaktanácsadó: Czaga János András, lajstromszám: 00468. 10.) Ajánlatkérő jelen eljárás során alkalmazza a Kbt. 75. § (2) bekezdés e) pontja szerinti eredménytelenségi okot, emellett EKR001187292026 számon EPK lefolytatására került sor. 11.) Az Ajánlatkérő az eljárásban való részvételt ajánlati biztosíték adásához nem köti. 12.) A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 13. § értelmében folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás esetében az ajánlathoz csatolni kell a cégbírósághoz benyújtott változásbejegyzési kérelmet és az annak érkezéséről a cégbíróság által megküldött igazolást. 13.) Az ajánlattétel nyelve a magyar. Az idegen nyelvű iratokat magyar fordításban is csatolni kell az ajánlathoz, melyről Ajánlatkérő nyilatkozatát várjuk el arra vonatkozóan, hogy az mindenben megegyezik az eredeti dokumentummal. 14.) Az eljárás 1 db mikroszkóp beszerzésére irányul. A közbeszerzés tárgya szerinti berendezés összetettsége nem teszi lehetővé a részekre történő ajánlattételt. 15.) „Tekintettel arra, hogy a beszerzés tárgya központosított – országos, regionális –, illetve fenntartó által, vagy a fenntartó megbízásából indított közös közbeszerzési eljárásba is bevonásra kerülhet, ezért Megrendelő a következő bontó feltételt köti ki: Megrendelő szerződéses kötelezettséget kizárólag a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:116. § (2) bekezdése szerinti, arra vonatkozó bontó feltétellel vállal, hogy amennyiben a beszerzés tárgyára vonatkozóan a központosított közbeszerzési rendszerben, keretmegállapodás vagy szerződés kerül megkötésre, a központosított közbeszerzés rendszerében kell a beszerzést megvalósítania. Felek rögzítik, hogy ebből Megrendelőnek semmilyen hátrányos következménye nem származhat." 16.) Nyertes Ajánlattevő vállalja, hogy a szerződés hatályba lépését követő 90 napon belül leszállítja, telepíti, üzembe helyezi a berendezést és megtörténik a próbaüzem és a betanítás is. A betanítás költségeit a szerződéses ár tartalmazza. A helyszíni kezelés-betanítási idő a próbaüzem ideje alatt történik. 17.) Ajánlatkérő jelen eljárás során alkalmazza a 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet környezetvédelmi követelményekre vonatkozó előírását oly módon, hogy a műszaki leírásban Ajánlattevő részére 36 hónapos vállalt garanciát írt elő.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.