SERVICII DE PAZA CIVILA FIXA SI PAZA PRIN PATRULARE AUTO LA OBIECTIVELE CN A.C.N. SA

10 days left
Estimated valueRON 9,560,664
Deadline10 days left15 Sept 2026, 09:00
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
15 Sept 2026, 09:00
CPV codes
79713000 - Guard services
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 9,560,664
Publication date
28 Aug 2026, 10:44

Overview

In conformitate cu cerintele Caietului de sarcini nr. 16635 din 04/08/2026: a. Asigurarea pazei și protecţiei angajaților, obiectivelor, bunurilor şi valorilor Achizitorului, conform Anexelor nr.1 și 2 Caietului de Sarcini și programului stabilit pentru fiecare obiectiv în parte și a proceselor verbale de predare-primire amplasament. b. Asigurarea ordinii și liniștii în perimetrul obiectivelor încredinţate. c. Asigurarea integrităţii personalului angajat al Achizitorului care işi desfăşoară activitatea în cadrul obiectivelor încredinţate. d. Monitorizarea permanentă în sistem video a obiectivelor în care există echipamente de supraveghere. e. Asigurarea pazei şi integrităţii sistemului de monitorizare a calităţii apei de pe CDMN şi CPAMN. f. Controlul accesului în incinta obiectivelor încredinţate. g. Realizarea neîntreruptă a unui schimb de date între Achizitor, Prestator şi organele de poliţie, menit să prevină şi să stopeze fenomenul infracţional. h. Asigurarea serviciilor de către Prestator în domeniul protecției mediului Pentru prestarea serviciilor de pază sunt necesare un numar de posturi, astfel; - 23 posturi fixe agent de pază, 24 h din 24 h; - 1 post fix șef de tură, 24 h din 24 h; - 6 posturi pază prin patrulare auto, 24 h din 24 h, distanta zilnica de parcurs la obiectivele companiei fiind de 360 km/24 ore. Activitatea de pază se va desfăşura în conformitate cu prevederile Legii nr. 333/08.07.2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor şi protecţia persoanelor si a HG nr. 301/2012 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii 333/2003.

conform Documentatie de atribuire nr. 18333/28.08.2026

Conform Anunt de participare nr. 18349/28.08.2026 si Documentatia de atribuire nr. 18333/28.08.2026. Ofertele vor fi transmise numai in format pdf. la adresa de e-mail: [email protected] şi numai până la data şi ora-limită de depunere a ofertelor prevăzute în anunţul de participare. MODALITATEA DE TRANSMITERE A OFERTELOR: numai in format pdf. la adresa de e-mail: [email protected]; in unul sau mai multe e-mail-uri cu o capacitate max. a documentelor de 15MB/e-mail; integralitatea transmiterii se va efectua la aceasi data respectand data şi ora-limită de depunere a ofertelor prevăzute în anunţul de participare. Documentele vor fi semnate cu semnătură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat în condiţiile legii.

Documentatia de atribuire nr. 18333/28.08.2026 se regaseste accesand: - sectiunea Caiet de sarcini al prezentului anunt de publicitate; site-ul entitatii contractante: https://acn.ro/index.php/ro/achizitii-sectoriale/procedura-proprie-paza/764-servicii-de-paza-civila-fixa-si-paza-prin-patrulare-2026

Contracting authorities1

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation1

1 document
  • Anunt de participare + Documentatie de atribuire.pdf

    PDF document

    6.9 MB

Award criteria1

Criterion information

Name
Criteriu de atribuire : Cel mai bun raport calitate – pret Factorii de evaluare: 1. PREȚUL OFERTEI – pondere 85 % Descriere: componenta financiara Punctaj maxim factor: 85 ; 2. EXPERIENTA MANAGER DE CONTRACT / COORDONATOR CONTRACT, IN DOMENIUL CONTRACTULUI (SERVICII DE PAZA) - EXPRIMATA IN NUMAR DE ANI – pondere 15 % Algoritmul de calcul al factorilor de evaluare - conform detaliere Documentatie de atribuire nr. 18333/28.08.2026.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.