Furnizare corpuri de iluminat

Estimated valueRON 6,754
DeadlineExpired1 Sept 2026, 13:00
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
1 Sept 2026, 13:00
CPV codes
31520000 - Lamps and light fittings
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 6,754
Publication date
27 Aug 2026, 10:15

Overview

Furnizare produse, împărțite în 4 (patru) loturi, conform prezentului anunț si conform fisei de produs: - Lot 1 Panou LED dimensiuni 60x60cm + adaptor/rama pentru montaj aplicat inclus = 20 bucati * 104,10,82 Lei, valoare estimată = 2.082,00 Lei, fără TVA; - Lot 2: Corp etans iluminat led, lungime 120 cm, 4000K= 20 bucati * 70,00 Lei, valoare estimată = 1.400,00 Lei, fără TVA; Corp etans iluminat led, lungime 150 cm, 4000K= 20 bucati * 124,34 Lei, valoare estimată = 2.486,80 Lei, fără TVA; - Lot 3 Plafoniera LED 12W = 20 bucati * 21,77 Lei, valoare estimată = 435,40 Lei, fără TVA; - Lot 4 Proiector LED 100W = 10 bucati * 34,98 Lei, valoare estimată = 349,80 Lei, fără TVA. Este obligatorie ofertarea întregii cantități/lot. Se va putea oferta 1 (unu) sau mai multe loturi. Un operator economic poate fi declarat castigator pentru unul sau mai multe loturi. Nu se acceptă oferte incomplete. Valoarea estimată nu conține TVA.

Angajamentul legal prin care se angajeaza cheltuielile aferente achizitiei directe ce face obiectul prezentului anunt de publicitate: Comandă. Termen de livrare: maxim 10 zile lucratoare. Nelivrarea produselor în termenul solicitat, atrage automat anularea achiziției. Produsele se vor livra la sediul beneficiarului (Bd. 1 Mai, nr. 19, Constanța), fără costuri suplimentare (ex: cheltuieli legate de transportul produsului, taxe vamale, taxe acces etc. - incluse în oferta de preț). Plata se va efectua în termen de maxim 60 de zile de la data receptionarii produselor și primirea facturii fiscale prin E-factura, prin ordin de plata în contul de virament al furnizorului deschis la Trezorerie.

Oferta se transmite în formă electronică, semnată de reprezentantul legal al ofertantului, pe adresa de e-mail [email protected], în termenul limită de depunere a ofertelor, specificand numarul anunțului si va cuprinde propunerea tehnică și propunerea financiară: 1. Propunerea tehnică: Propunerea tehnică va fi întocmită astfel încât să corespundă cu cerințele minime anunț și va conține descrierea cât mai amanunțită a produselor ofertate. Vor fi luate în considerare numai ofertele a căror propunere tehnică presupune asigurarea unui nivel calitativ egal sau superior cerinţelor minime solicitate. Specificaţiile tehnice care eventual fac referire la/indică un anumit model de produs vor fi interpretate în mod obligatoriu ca fiind urmate de mențiunea ”sau echivalent” conform articolului 156 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare. Scopul unor astfel de referințe este în mod exclusiv sprijinirea potențialilor ofertanți în identificarea cu uşurinţă a tipului de produs şi NU favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse. 2. Propunerea financiară: Valoarea totală ofertată va include toate spezele și taxele mai puțin TVA-ul. Nu se accepta plăţi în avans. Ofertele transmise după data și ora limită menționate în anunț, nu vor fi luate în considerare. Nu se accepta oferte alternative. Oferta este valabila 30 de zile de la data transmiterii acesteia. Achiziția se va iniția prin comandă fermă transmisă pe adresa de e-mail.

Dupa finalizarea evaluării ofertelor și desemnarea ofertei caștigatoare, se va transmite pe adresa de e-mail o comunicare operatorului economic clasat pe primul loc în clasament și a unei comenzi ferme, urmand ca aceasta sa fie confirmată de către furnizor. Prezenta nu constituie un angajament de cumpărare din partea noastră decât după acceptarea si semnarea comenzii ce va fi transmisa pe e-mail. Informaţii suplimentare - adresa de email [email protected].

Contracting authorities1

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation1

1 document
  • Fisa de produs.pdf

    PDF document

    678.0 KB

Award criteria1

Criterion information

Name
Criteriul avut în vedere pentru evaluarea ofertelor este prețul cel mai scăzut/lot. Achiziţia se realizează, în conformitate cu Legea 98/2016 (actualizată) şi cu Hotărârea nr. 395/2016 (actualizată) prin achiziție directă offline pe baza de comandă. Comisia responsabilă cu evaluarea ofertelor va selecta oferta admisibilă (oferta care îndeplineşte cerinţele minime din prezentul anunţ) cu prețul cel mai scăzut. În cazul în care două sau mai multe oferte admisibile se clasează pe primul loc, cu aceeași valoare a ofertei, atunci, în vederea realizării achiziției publice, se va solicita, în scris, numai ofertanților clasați pe primul loc, pentru departajare, să depună o nouă propunere financiară. După reofertarea prețului, va fi declarat câștigator ofertantul a cărei nouă propunere financiară are valoarea cea mai mică.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.