Materiale sanitare, respectiv produse farmaceutice pentru cabinetele medicale din unitățile de învățământ preuniversitar și instituțiile de învățământ superior din cadrul ASEMT

Estimated valueRON 8,090
DeadlineExpired1 Sept 2026, 07:00
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
1 Sept 2026, 07:00
CPV codes
33600000 - Pharmaceutical products
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 8,090
Publication date
27 Aug 2026, 12:34

Overview

Obiectul prezentului anunț publicitar îl reprezintă achiziția de Materiale sanitare, respectiv produse farmaceutice pentru cabinetele medicale din unitățile de învățământ preuniversitar (creșe, grădinițe, școli și licee) și instituțiile de învățământ superior (universități), care fac parte din structura Direcției Asistență Medicală în Unitățile de Învățământ din cadrul Administrației pentru Sănătate și Educație a Municipiului Timișoara, conform Specificațiilor atașate prezentului anunt publicitar. Ofertantii au obligatia de a completa si semna Formularul de ofertă și Anexa la formlarul de oferta (Model atasat prezentului anunț publiciatar) și de a o atașa ofertei din catalogul electronic SEAP. Achiziția se finalizează prin comandă.

Conform Specificații tehnice atașate. La livrare ofertantul va prezenta, documentele de conformitate aplicabile produselor ofertate/livrate.

Operatorii economici interesati vor publica în catalogul electronic SEAP, sub forma de pachet, valoarea totală ofertată a produselor ce fac obiectul prezentei achizitii și vor transmite autoritatății contractante, până la data de 01.09.2026, ora 10:00, pe adresa de e-mail: [email protected], o notificare cu privire la publicarea ofertei în catalogul electronic SEAP. După această dată și oră, autoritatea contractantă va consulta catalogul electronic SEAP în vederea identificarii ofertelor depuse în baza prezentului anunț publicitar. Ofertele primite după data și oră limită nu vor fi luate în considerare. Atât în Notificare cât și în denumirea ofertei (pachetului de produse) publicate în catalogul SEAP, ofertanții vor menționa numarul prezentului Anunț publicitar (ADV ...).

Oferta va fi elaborată pentru toată cantitatea si pentru toate produsele solicitate, conform Specificații anexate. Ofertantii au obligatia de a completa Fomularul de oferta si Anexa la Fomularul de oferta (Model atasat prezentului anunt publicitar) si de a oferta produsele respectând unitatea de masura (U.M) specificată în Specificațiile produselor, pentru fiecare produs în parte. Ofertele care nu respectă cerintele minime si obligatorii impuse prin prezentul anunț publicitar, nu vor fi luate în considerare. Nu se accepta oferte alternative. Dacă se constată ca două sau mai multe oferte se clasează pe primul loc, cu prețuri egale, se va solicita reofertare direct în SEAP, în termen de o zi lucrătoare de la solicitarea transmisă de autoritatea contractantă.

Contracting authorities1

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation1

1 document
  • Specificatii tehnice+Formular oferta .PDF

    PDF document

    629.2 KB

Award criteria1

Criterion information

Name
Oferta câștigătoare va fi stabilită conform criteriului de atribuire „prețul cel mai scăzut” în conformitate cu prevederile art. 187 alin. (3) lit. d) din Legea nr. 98/2016, privind achizitiile publice, care va fi aplicat la valoarea totală inclusă de ofertanți în Formularul de ofertă, respectiv valoarea totală a pachetului de produse publicat în SEAP.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.