Инженеринг – проектиране, упражняване на авторски надзор и изпълнение на СМР за два обекта

cn-standardContract or concession notice – standard regime00587205-2026ОЯОБЩИНА ЯБЛАНИЦА
24 days left
Estimated value€15,396,329
Deadline24 days left29 Sept 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots22 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
29 Sept 2026, 20:59
CPV codes
45233140 - Roadworks45233120 - Road construction works45233123 - Secondary road construction work45233142 - Road-repair works45233300 - Foundation work for highways, roads, streets and footpaths
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€15,396,329
Publication date
25 Aug 2026, 22:00

Overview

“Инженеринг – проектиране, упражняване на авторски надзор и изпълнение на СМР за обекти: Обособена позиция 1 „Реконструкция на общински път LOV  1257 „ / III - 358, Гложене - Ябланица / - Малък Извор - Граница общ. ( Ябланица - Тетевен ) - Гложенски ман. Св.Георги” от км 0+000 до км 3+300 на територията на община Ябланица“ Обособена позиция 2 „Реконструкция на общински път LOV  1257 „ / III - 358, Гложене - Ябланица / - Малък Извор - Граница общ. ( Ябланица - Тетевен ) - Гложенски ман. Св.Георги” от км 3+301 до км 8+200 на територията на общини Ябланица и Тетевен“. Строежите са ТРЕТА  категория , съгласно чл. 137,ал.1, т. 3, буква „а“ от ЗУТ,  чл.6, ал.1, т.1  от Наредба №1/2003 год. На МРРБ / ДВ, бр.72/2003г./  за номенклатурата на видовете строежи, съответно  ІІ-група, ІІІ  категория  по чл.5, ал.6, т.2.3.1. от Правилник за реда за вписване и подене на Централния професионален регистър на строителя. Настоящата обществена поръчка се обявява „без осигурено финансиране” при условията на чл. 114 от ЗОП. Към момента на откриване на процедурата Възложителят не разполага с наличен финансов ресурс за изпълнение на дейности по поръчката.

„Техническо предложение за изпълнение на поръчката“, Техническото предложение представлява предложение за цялостния подход за изпълнение предмета на поръчката, при което трябва задължително да съдържа най- малко следните изискуеми елементи: МЕ.1. Предложение за подхода и организация на изпълнение на проектантската задача (изготвянето на проекта следва да е разделено поетапно). За дейностите по извършване на проектиране и авторски надзор, следва да е показано разпределението по проектанти (кой какво ще изпълнява). С цел гарантиране изготвянето на крайния продукт, следва да са посочени необходимите ресурси за дейностите от проектантската задача и задълженията на отговорния/те за изпълнението ѝ проектанти, както и да са предложени мерки за вътрешен контрол и организация на работата на екипа от проектанти, с които да се гарантира изпълнението на поръчката. За гарантиране на ефективността на мерките, същите следва да са съпроводени с посочване на: съдържание и обхват на мярката, конкретни лица, ангажирани с изпълнението ѝ, както и конкретните задължения на тези лица за изпълнение на мярката. Посочени са ключови моменти при изпълнението на проектантската задача, свързаните с тях изходни данни и факторите, които са съществени за навременното и качествено изпълнение на поръчката, и са дефинирани необходимите човешки ресурси за нейното изпълнение с посочени конкретни задължения на отговорния/те ключов/и експерт/и съобразно спецификата на задачите и предложения подход за изпълнение. МЕ.2. Организация за изпълнение на строително-монтажните работи на обекта - участникът задължително предлага организация на строителната площадка, както в периода на подготовката й и изграждане на временното строителство, така и в периода на същинското строителство (участниците трябва да посочат етапите, дейностите, поддейностите, задачите за изпълнение на строително-монтажните работи, както и предвидената от участниците технологична последователност на планираните за изпълнение дейности с представена от тях обосновка за предложения подход за етапност и последователност на изпълнението), включително на доставките и складирането на материалите и строителните продукти, която трябва да се отнася за конкретния строеж - предмет на поръчката (не такава, приложима към всяка една поръчка за СМР, без значение на нейния обхват и характерни особености), да създава всички необходими условия за спазване на срока за изпълнение на СМР и да гарантира осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд, опазване на околната среда и пожарна безопасност на строежа. Посочени са ключови моменти при изпълнението на СМР, свързаните с тях изходни данни и факторите, които са съществени за навременното и качествено изпълнение на поръчката, и са дефинирани необходимите човешки ресурси за нейното изпълнение с посочени конкретни задължения на отговорния/те ключов/и експерт/и съобразно спецификата на задачите и предложения подход за изпълнение. МЕ.3. Предложение за организацията на процеса на комуникация и координация, контрол и субординация както между експертите на изпълнителя, така и между заинтересованите лица в рамките на изпълнението на проектирането и строителните работи. МЕ.4. Предложение за контрол върху сроковете за проектиране и изпълнение на строително-монтажните работи и на дейностите като цяло. Следва да се предложат мерки и процедури за контрол върху сроковете за проектиране и за изпълнение на дейностите, в т.ч. отговорностите и задължения на членовете на екипа на изпълнителя при осъществяването на контрол върху сроковете в процеса на проектиране и строително-монтажните работи, и свързаните с тях аспекти. МЕ.5. Организация на дейностите по отстраняване на гаранционни дефекти по време на гаранционния срок. Участникът следва да предложи своята организация за действие по повод на установяване и отстраняване на гаранционни дефекти в предложения от него гаранционен срок. Представената организацията на изпълнение следва да включва всички етапи, дейности и поддейности от изпълнението на това задължение, включително и отговорните експерти и техните конкретни задължения, взаимовръзката между тях, както и взаимовръзката с възложителя. Участникът следва и да предложи конкретен времеви - план за мобилизация и организация на изпълнението на гаранционните дейности в който да посочи конкретната времева продължителност и разпределение на дейностите, конкретните дейности, отговорните за изпълнение на всяка една от дейностите лица и техните конкретни задължения. Участникът следва да направи предложение и за мерки за обезпечаване на срочното и точно изпълнение на това задължение. За всяка една от мерките участникът следва да дефинира наименование, същност и обхват, конкретните дейности, които се предвиждат за изпълнението й, конкретния експерт или служител, ангажиран с прякото й изпълнение, както и посочване на експертите от ръководния състав на участника, които ще контролират изпълнението на мярката. Класирането на офертите, постъпили за участие в процедурата се извършва на база комплексна оценка на офертите, определена въз основа на приложената в настоящата документация методика, като избраният критерий е „най-ниска цена” (чл. 70, ал. 2, т. 1). Оценката по всеки показател се формира при условията по-долу, като най- изгодното предложение може да получи 100 т. Получените оценки се умножават с число (процент), представляващо относителна тежест на съответния показател. Резултатът представлява получените от участника точки за показателя. Оценката се получава след умножаване на резултата, получен от прилагане на съответните формули с процент, представляващ тежестта на показателя. Сборът от точките по двата показателя е крайният коефициент „Ц”, на базата на който се получава класирането на отделните участници. Участникът, събрал най- много точки, се класира на първо място, като по низходящ ред се класират всички останали участници. Формула за определяне на краен коефициент „Ц”: Ц = Ц1 х 30% + Ц2 х 70%, където: Ц1 – показател за предложената от участника обща цена за изготвяне на инвестиционни проекти и упражняване на авторски надзор в евро без ДДС, съгласно Ценовото предложение на съответния участник. Ц2 – показател за предложената от участника обща цена за изпълнение на СМР в евро без ДДС, съгласно Ценовото предложение на съответния участник. Ц1 / Ц2 - При оценяването се взема предвид предложените от участника обща цена за изготвяне на инвестиционни проекти и упражняване на авторски надзор за обществената поръчка в евро без ДДС, респ. предложената цена за изпълнение на СМР за обществената поръчка в евро без ДДС. Преценява се най-изгодното за Възложителя предложение, което ще има за своя последица най-малък бюджетен разход. Предложението, съдържащо най- ниска цена, получава 100 т., а всяко следващо по-малко добро предложение се оценява след прилагане на следната формула: Ц 1 = (Ц1 min) / (Ц 1 "n") × 100, където, Ц1min е най-ниската предложена цена за изготвяне на инвестиционни проекти и упражняване на авторски надзор за обществената поръчка в евро без ДДС, а Ц 1n е предложената обща цена за изготвяне на инвестиционни проекти и упражняване на авторски надзор за обществената поръчка в евро без ДДС от n-тия (съответния) участник Ц 2 = (Ц2 min) / (Ц 2 "n") × 100, където, Ц2min е най-ниската предложена цена за изпълнение на СМР за обществената поръчка в евро без ДДС, а Ц2n е предложената обша цена за изпълнение на СМР за обществената поръчка в евро без ДДС от n-тия (съответния) участник.

Contracting authorities1

ОЯ

VAT 000291723

bgгр.Ябланица, Bulgaria
[email protected]

Lots2

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.