„Абонаментна поддръжка и осигуряване на резервни части и консумативи за климатици и климатични инсталации за ТП на НОИ – Враца“

Estimated value€11,209
DeadlineExpired17 Aug 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
17 Aug 2026, 20:59
CPV codes
50700000 - Repair and maintenance services of building installations
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€11,209
Publication date
15 Jul 2026, 22:00

Overview

Предмета на настоящата обществена  поръчка включва дейности по абонаментна поддръжка, профилактика и осигуряване на резервни части и консумативи за климатична техника, собственост на ТП на НОИ – Враца, състояща се от: 23 бр. климатици и чилър система, обслужваща 25 бр. конвектори, находящи се в административната сграда на ТП на НОИ - Враца, на адрес: гр. Враца, пл. "Христо Ботев" № 1 и 46 бр. климатици, находящи се в административната сграда на Обединен осигурителен архив при ТП на НОИ - Враца, на адрес: Враца, бул. "Мито Орозов" № 59. Възложителят си запазва правото да изключва от предмета на поръчката климатици, които са спрени от експлоатация, бракувани или за които по други причини е отпаднала неоходимостта от ползването им. Възложителят си запазва правото да включва климатици в предмета на поръчката.

От участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка се отстранява участник: – за когото са налице основанията по чл. 107, т. 1, т. 2, т. 3, т. 5 и т. 6 ЗОП; – който не е декриптирал документите по чл.9л, ал.1 ППЗОП в срока по чл. 9л, ал. 4 ППЗОП; – който не удължи или не потвърди срока на валидност на офертата (чл. 35а, ал. 3, изр. посл. ППЗОП); – попадащ в обхвата на ограничителните мерки по чл. 5к от §1 Регламент (EС) №833/2014 на Съвета, изм. с Регламент 2022/576. Изпълнението на поръчката следва да се реализира в съответстве с техническите спецификации на възложителя, както и съгласно действащото законодателство. Условията, при които ще се реализира предмета на поръчката, правата и задълженията на страните, са подробно разписани в проекта на договора. Възложителят изисква от определения изпълнител да предостави гаранция, която да обезпечава изпълнението на договора. Гаранцията за изпълнение на договора е в размер на 5 (пет) % от стойността на договора без ДДС, и служи за обезпечаване изпълнението на задълженията на Изпълнителя по дейностите включени в обхвата на договора. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение. Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката. Гаранцията за изпълнение се предоставя в една от следните форми: а) парична сума; б) банкова гаранция; в) застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията по буква „а“ или „б“ може да се предостави от името на Изпълнителя за сметка на трето лице - гарант. Гаранциите са безусловни и неотменяеми. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение се уреждат с договора за обществена поръчка. Офертите на участниците трябва да бъдат изготвени при спазване на задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, които са в сила в страната. Обстоятелствата по чл. 39, ал. 3, т. 1, б. "д" от ППЗОП се декларират в техническото предложение.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.