Estimated valueRON 41,322
DeadlineExpired31 Jul 2026, 09:00
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
31 Jul 2026, 09:00
CPV codes
42122110 - Pumps for firefighting
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 41,322
Publication date
14 Jul 2026, 11:15

Overview

Având în vedere prevederile Bugetului aferent anului 2026, Memorialul Ipotești – Centrul Național de Studii Mihai Eminescu vă invită să depuneți ofertă de preț pentru îndeplinirea contractului de achiziție publică având ca obiect Grup pompare pentru hidranți. Cod CPV: 42122110-4. 1. Obiectul contractului: Grup pompare pentru hidranți conform normativ P118, idraulika PMD 21 MN 32-200 A, cu 3 pompe Foras (activă, rezervă și pilot), cu vas de expansiune vertical de 16 bar (3 buc), demontare grup existent, montare grup pompare, fitinguri, legături electrice, punere în funcțiune. 2. Procedura de atribuire a contractului: Achiziție directă 3. Termen de livrare și punere în funcțiune: maxim 30 de zile de la data încheierii contractului. 4. Valoarea estimată: 41322,30 lei fără TVA.

7. Propunere tehnică: va cuprinde o descriere a produsului ce urmează a fi livrat și pus în funcțiune. Propunerea tehnică va fi însoțită de o copie a Procesului verbal de vizitare amplasament, încheiat între autoritatea contractantă și ofertant. 8. Propunere financiară: Se va depune formular de ofertă și centralizator de prețuri. La elaborarea ofertei financiare se vor lua în calcul toate costurile aferente livrării și punerii în funcțiune a echipamentului ce face obiectul prezentei achiziții publice. Prețul ofertei va fi exprimat în lei, fără TVA. TVA-ul se va evidenția separat. 9. Condiții de plată: Plata se va face în lei, pe bază de factură, cu ordin de plată, după punerea în funcțiune și recepția echipamentului, în conformitate cu propunerea financiară. Ofertantul declarat câștigător va trebui să aibă în mod obligatoriu cont deschis în Trezorerie.

6. Condiții de participare: Operatorii economici trebuie să aibă obiect de activitate corespunzător exercitării activității profesionale pentru îndeplinirea contractului. Pentru demonstrarea îndeplinirii cerinței se va depune Certificat constatator emis de ONRC sau echivalent (copie având mențiunea conform cu originalul).

10. Depunerea ofertei: - Plic închis și sigilat, pe adresa Memorialul Ipotești – Centrul Național de Studii Mihai Eminescu, Ipotești, comuna Mihai Eminescu, județul Botoșami, cu mențiunea Ofertă Grup pompare pentru hidranți, ce trebuie să sosească până la data și ora stabilite pentru primirea ofertelor; - Format PDF, doar pe adresa de e-mail [email protected]. 11. Termenul limită de depunere a ofertei: 31 iulie 2026, ora 12:00. 12. Note:. - Solicitările de clarificare vor trebui transmise doar pe adresa [email protected]; - Răspunsul la solicitarile de clarificare precum și eventualele modificări survenite asupra prezentei invitații de participare vor fi postate pe site; - Toată corespondența aferentă se va face în scris sau prin mijloace electronice; - Operatorul economic are obligația de a vizita amplasamentul, anterior depunerii ofertei, încheind în acest sens un Proces-verbal de vizitare; - Relații suplimentare la [email protected], tel 0371020346, persoană de contact Daniel Tupiluș.

Contracting authorities1

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 6 Sept 2026, 21:17.

Award criteria1

Criterion information

Name
5. Criteriul de atribuire: Prețul cel mai scăzut.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.