Reabilitare și conservare clădire-str. Romain Rolland nr. 8 -Valorificarea clădirii din Craiova, str. Romain Rolland nr. 8 pentru creșterea coeziunii sociale în Municipiul Craiova prin crearea unui hub incluziv pentru comunitate (ET,DALI)

ADVAdvertorialadv1539135MCMunicipiul Craiova
Estimated valueRON 88,496
DeadlineExpired20 Jul 2026, 13:00
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
20 Jul 2026, 13:00
CPV codes
71241000 - Feasibility study, advisory service, analysis
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 88,496
Publication date
14 Jul 2026, 06:04

Overview

Reabilitare și conservare clădire-str. Romain Rolland nr. 8 -Valorificarea clădirii din Craiova, str. Romain Rolland nr. 8 pentru creșterea coeziunii sociale în Municipiul Craiova prin crearea unui hub incluziv pentru comunitate (ET,DALI) în conformitate cu cerințele Caietului de sarcini nr. 133650 din 17.04.2026 și Temei de proiectare nr. 133629/17.04.2026, atasate. Coduri CPV secundare: -71242000-6-Pregătire de proiecte și proiectare, estimare a costurilor (Rev.2); -71351810-4-Servicii de topografie (Rev2); -71319000-7-Servicii de expertiză (Rev.2); -71335000-5-Studii tehnice (Rev.2).

Conform cerințelor Caietului de sarcini nr. 133650 din 17.04.2026 și Temei de proiectare nr. 133629/17.04.2026, modelului de contract ataşate, postate şi pe site-ul ww.primariacraiova.ro/Secțiunea Informații Publice/Achiziţii/Investiții publice/Achizitii Publice. Perioada de valabilitate a ofertelor: 120 de zile de la termenul limită de depunere a ofertelor. Se va încheia un contract de achiziţie publică de servicii.Garantia de bună execuţie: 10% din valoarea contractului (excl. TVA).

Pot depune ofertă toți operatorii economici interesați, indiferent dacă dețin sau nu cont în SEAP. Oferta va cuprinde: Scrisoare de ofertă, Împuternicire, Formular de ofertă, Centralizator de prețuri, Declarație privind lipsa conflictului de interese, Informații generale, Acord de asociere (dacă este cazul), Lista cu subcontractanții (dacă este cazul), Acord de subcontractare (dacă este cazul), Propunere tehnică conform formularului pus la dispoziție de autoritatea contractantă, în care ofertantul va prezenta modul de îndeplinire a cerințelor din Caietul de sarcini, precum și alte documente edificatoare(documente privind experții cheie solicitați,etc.) prezentate în susținerea îndeplinirii cerințelor Caietului de sarcini nr. 133650 din 17.04.2026 , Temei de proiectare nr. 133629/17.04.2026, atașate, Grafic de prestare a serviciilor, Declarație privind respectarea obligațiilor din domeniile mediului, social și a relațiilor de muncă și modelul de contract însusit/declarație privind însușirea clauzelor contractuale și va fi transmisă în format electronic la adresa de e-mail: [email protected] până la data și ora precizată cu confirmare de primire din partea autorității contractante. Ofertele transmise după data și ora precizată nu vor fi luate în considerare. Prețul ofertat va cuprinde toate costurile și cheltuielile necesare pentru prestarea serviciilor, conform cerințelor Caietului de sarcini nr. 133650 din 17.04.2026 atașat.

Prezentul anunț împreună cu Caietul de sarcini nr. 133650 din 17.04.2026 și Tema de proiectare nr. 133629/17.04.2026, pe care operatorul economic are obligaţia de a le respecta în întocmirea ofertei, precum şi alte documente necesare pentru achiziţia în cauză (formulare - in format editabil, model contract, etc.), sunt publicate si pe www.primariacraiova.ro/Sectiunea Informatii Publice/Achizitii/Investitii Publice/Achizitii Publice. Răspunsurile la solicitările de clarificări din partea operatorilor economici interesați cât și informații privind oferta câștigătoare/anularea achiziției vor fi publicate, de asemenea, la adresa anterior menționată. Informatii suplimentare pot fi obtinute de la Serviciul Licitații, tel/fax:0251/416235/416236/416236/416237, int. 317. Comunicarea privind finalizarea achiziției se va face doar către ofertantul câștigător cu care se va încheia un contract de achiziție publică. În situația în care cerinţele tehnice definite la nivelul Anunțului de publicitate, Specificatiilor tehnice sau oricărui alt document aferent documentației de achiziţie fac trimitere la un standard, la un anumit producător, la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție/metodă specifică de fabricație/prestare/execuție, vor fi înțelese ca fiind însoțite de mențiunea „sau echivalent”.

Contracting authorities1

MC

CUI 4417214

roCraiova, Romania
[email protected]

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation1

1 document
  • Caiet de sarcini,tema proiectare,formulare,formular propunere tehnica,model contract..pdf

    PDF document

    24.8 MB

Award criteria1

Criterion information

Name
"Cel mai bun raport calitate - preţ", conf. algoritmului de calcul stabilit în Caietul de Sarcini nr.133650 din 17.04.2026 ataşat. Oferta care va fi declarată câştigătoare conf.criteriului de atribuire stabilit trebuie să îndeplinească toate cerinţele Caietului de Sarcini şi ale prezentului anunţ publicitar, iar valoarea fără TVA nu trebuie să depăşească val. estimată comunicată prin prezentul anunţ. Va fi declarata câstigatoare oferta cu cel mai mare punctaj rezultat din aplicarea sistemului de factori de evaluare precizați. Modalit. de departajare a ofertelor cu același punctaj: În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, aut.contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare şi oferta câştigătoare va fi desemnata cea cu propunerea financiara cea mai mica.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.