Динамична система за покупки за доставка на онкологични медикаменти за нуждите на Медицински институт на МВР

cn-standardContract or concession notice – standard regime00480222-2026МММедицински институт на МВР
1,038 days left
Estimated value€36,963,180
Deadline1,038 days left9 Jul 2029, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
9 Jul 2029, 20:59
CPV codes
33600000 - Pharmaceutical products
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€36,963,180
Publication date
12 Jul 2026, 22:00

Overview

В рамките на Динамична система за покупки ще ще бъдат възлагани обществени поръчки за доставки на лекарствени продукти за "Отделение по медицинска онкология" към Медицински институт на МВР, подробно описани в Техническата спецификация на поръчката - Приложение № 1, неразделна част от Документацията за обществена поръчка и публикувана в досието на поръчката в ЦАИС ЕОП.

Възложителят прилага задължителните основания за отстраняване, предвидени в ЗОП. До участие се допускат всички участници, за които не са налице обстоятелствата по чл. 54, ал.1 ЗОП, чл. 55, ал. 1, т. 5 и обстоятелствата по чл. 107 от ЗОП, както и за които не са налице:- забраните за за участие в процедури за обществени поръчки по чл. 3, т. 8, включително във връзка с чл. 4 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, свързаните с тях лица и техните действителни собственици.- забраните за участие в процедури за обществени поръчки по чл. 90 и 91 от Закона за противодействие на корупцията сред лица, заемащи публични длъжности.- забраната за участие в процедури на лица по чл.83а, ал.5, т.1 от Закона за административните нарушения и наказания. В тази връзка при подаване на офертата участниците декларират в ЕЕДОП, че за тях не са налице обстоятелствата по чл. 54, ал.1, както и че за тях не са налице цитираните забрани по ЗИФОДРЮПДРКЛТДС и по ЗСП, както и по ЗАНН за участие в процедура по обществени поръчки по ЗОП и нормативните актове по прилагането му. Липсата на горепосочените обстоятелства по ЗИФОДРЮПДРКЛТДС и по ЗПКСЛЗПД, както и по ЗАНН които са свързани с националните основания за отстраняване, се декларира в ЕЕДОП в полето „Прилагат ли се специфичните национални основания за изключване“. Отговор „не“ се отнася за всички обстоятелства. При отговор „да“ лицето трябва да посочи конкретното обстоятелство, както и евентуално предприетите мерки за надеждност. Съгласно Регламент (ЕС) 2022/576 на Съвета от 08.04.2022 г. за изменение на Регламент (ЕС) 833/2014 относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна не следва да се възлагат договори за обществени поръчки на лицата, посочени в член 5к, параграф 1 от регламента. С оглед изложеното, възложителят няма да допуска до участие участници, за които са налице горепосочените обстоятелства. Във връзка с това към офертата си участниците следва да попълнена декларация – образец от документацията за участие. Минималният срок за получаване на заявления за включване в Динамичната система за покупки (ДСП) е 30 (тридесет) дни от датата на изпращане на обявлението за обществена поръчка за публикуване – до 10.08.2026 г. включително. Преди подписване на договора участниците представят предвидените в ЗОП и ППЗОП документи за удостоверяване липсата на упоменатите обстоятелства. Възложителят изисква гаранция, обезпечаваща изпълнението на договора, в размер на 3% от стойността на договора без ДДС, определена за период от 12 месеца. Гаранцията за изпълнение се представя от определения изпълнител в една от формите, допустими съгласно ЗОП, при спазване на чл.111, ал.7 от ЗОП.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.