"Изготвяне на проекти за водоснабдителни системи, канализационни системи, съоръжения и обслужващи сгради на територията обслужвана от ВиК ЕООД Стара Загора и упражняване на авторски надзор по време на строителството"

Estimated value€650,000
DeadlineExpired10 Aug 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
10 Aug 2026, 20:59
CPV codes
71322200 - Pipeline-design services
Status
Active
Notice type
cn-socialContract notice – light regime
Source
Estimated value
€650,000
Publication date
6 Jul 2026, 22:00

Overview

Възложителят предвижда възлагането на дейности по изготвяне на проекти и осъществяване на авторски надзор по време на изпълнението на строежа, в рамките на 48 месеца. Дейност 1: Проектирането се извършва в съответствие с ЗУТ при спазване на принципите за ефективност, ефикасност и икономичност с оглед постигане на основната цел на инвестицията. Дейност 2: Авторски надзор по чл.162 от Закона за Устройство на Територията (ЗУТ). Извършване на контрол относно предписанията на проектанта, свързани с авторското му право, за точното спазване на изработения от него инвестиционен проект и вземане на технически решения относно изменение на проекта по време на строителството. Услугите ще се възлагат с Технически задания от страна на Възложителя при възникнали потребности от тях и в зависимост от финансовите му възможности. Всяко едно от Техническите задания ще се връчва лично на упълномощен представител на Изпълнителя, по пощата - чрез обратна разписка, на ръка срещу подпис или e-mail. Във Възлагателното писмо/Техническото задание ще се упоменават конкретните параметри на възложената работа. Обемът на услугите ще бъде по преценка на Възложителя в зависимост от финансовите му възможности и конкретно възникналите нужди. Срок за изпълнение: - Срок за проектиране – за всеки конкретен проект, срокът за изпълнение ще бъде обект на допълнително договаряне, в зависимост от обема на проекта, като същият започва да тече от датата на получаване на техническо задание до датата на приемо-предавателния протокол за предаване на проекта на Възложителя. (в срока за изпълнение не е включен срока за съгласуване на проекта и сроковете за преработка на проекта, в случай на връщане). - Срок на упражняване на авторски надзор - от времето от откриването на строителната площадка до съставяне и подписване на Акт Приложение №15 Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа. Пълната информация относно обхвата, обема и техническите изисквания към изпълнението на обществената поръчка са описани и регламентирани в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие.

Обхватът на поръчката включва изпълнението на следните дейности: 1. Фаза ППР: ВиК схеми към ПУП за предложение на трасе на линеен обект. 2. Фаза Идеен проект (нови мрежи и съоръжения): •Водопроводни мрежи и съоръжения по тях: - Външни водопроводни мрежи (извън регулация); - Вътрешни водопроводни мрежи; •Канализационни мрежи и съоръжения по тях. 3. Фаза Работен (Технически) проект: 3.1. Нови мрежи и съоръжения •Водопроводни мрежи и съоръжения по тях: - Външни водопроводни мрежи (извън регулация); - Вътрешни водопроводни мрежи (в регулация); - Оразмеряване на хидравличен удар; - Водоеми; - ПС; •Канализационни мрежи и съоръжения по тях: - Канализационни мрежи; - КПС; 3.2. Реконструкции на мрежи и съоръжения •Водопроводни мрежи и съоръжения по тях: - Външни водопроводни мрежи (извън регулация); - Вътрешни водопроводни мрежи (в регулация); - Оразмеряване на хидравличен удар; - Водоеми; - ПС; •Канализационни мрежи и съоръжения по тях: - Канализационни мрежи; - КПС. 4. Проектиране на сгради за нуждите на ВиК ЕООД- гр. Стара Загора (при необходимост). •Проектиране на нови сгради във Фаза Работен (Технически) проект. •Проектиране на преустройства на съществуващи сгради във Фаза Работен (Технически) проект. 5. Изготвяне на проект за екзекутивно геодезическо заснемане: -Геодезическо заснемане на линейни съоръжения; -Трасиране на имотни граници или граници СОЗ; -Изготвяне на проект за екзекутивно геодезическо заснемане на линейни съоръжения; -Геодезическа снимка - релеф, вкл. характерни точки от надземна инфраструктура; -Изработване на проект за СОЗ на водно стопанско съоръжение в част „Геодезия“, включващ регистър на засегнатите имоти на поясите на СОЗ (I-ви, II-ри, III-ти), координатен регистър на характерни точки от граничните контури на поясите на СОЗ в координатни системи "1970г.", "БГС 2005" и "WGS84-географски"; -Заснемане на площни съоръжения. 6. Извършване на авторски надзор: Във връзка с точното спазване на инвестиционния проект при изпълнението на СМР Изпълнителят, посредством отделните правоспособни лица, автори на приложимата проектна документация по части, ще осъществява авторски надзор съобразно изискванията на чл. 162 ЗУТ и договора за изпълнение, от времето от откриването на строителната площадка до съставяне и подписване на Акт Приложение №15 Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа. Изпълнението включва упражняване на авторски надзор по време на строителството в обем и със съдържание съгласно ЗУТ и подзаконовите нормативни документи по прилагането му. Срок за изпълнение: - Срок за проектиране – за всеки конкретен проект, срокът за изпълнение ще бъде обект на допълнително договаряне, в зависимост от обема на проекта, като същият започва да тече от датата на получаване на техническо задание до датата на приемо-предавателния протокол за предаване на проекта на Възложителя. (в срока за изпълнение не е включен срока за съгласуване на проекта и сроковете за преработка на проекта, в случай на връщане). - Срок на упражняване на авторски надзор - от времето от откриването на строителната площадка до съставяне и подписване на Акт Приложение №15 Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа. Собствено финансиране. Плащането ще се извършва по банков път в евро, в 30-дневен срок след съставяне на двустранно подписан приемо-предавателен протокол за извършена и приета работа и издаване на електронна фактура, която да съдържа номера на договора и неговия предмет. Фактурата следва да бъде изпращана по електронен път на адрес: [email protected]. Към фактурата следва да бъдат приложени следните документи: - Техническо задание - Приемо-предавателния протокол - Калкулация на стойността на извършената услуга (свободен текст), в която подробно се описват извършените услуги по възложеното техническо задание, съгласно техническата спецификация и тяхното количество. Когато дейност, предмет на поръчката, се извършва от подизпълнител и може да бъде предадена като отделен обект на Изпълнителя или на Възложителя, на основание чл. 66, ал. 7 от ЗОП заплащането й ще се извършва директно на подизпълнителя като в този случай към изискуемите от Възложителя документи ще се представя и искане за плащане от подизпълнител, придружено от становище на Изпълнителя, от което да е видно дали последният оспорва плащанията или част от тях като недължими. В искането за плащане и в становището на Изпълнителя следва да бъде посочен размера на дължимото възнаграждение, както и банкова сметка на подизпълнителя, по която да бъде извършено директното плащане. В случай, че искането за директно плащане към подизпълнител е оспорено от Изпълнителя, Възложителят ще има право да откаже директно плащане към подизпълнител, до момента на отстраняване на причините за отказа. При подписване на договора участникът, избран за изпълнител, следва да представи за всеки от подизпълнителите, включени в офертата му документи, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от обществената поръчка, както и съответствието с поставените критерии за подбор.За целите на настоящата документация и на основание чл. 49, ал. 2 от ЗОП навсякъде, където в техн. спецификация е посочен конкретен стандарт, спецификация, производител, техническа оценка, техническо одобрение или технически еталон да се считат добавени думите „или еквивалентно/и“. В настоящата обществена поръчка може да участва всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице, или техни обединения, както и всяко друго образувание.Клон на чуждестранно лице може да е самостоятелен участник в процедура за възлагане на обществена поръчка, ако може самостоятелно да подава оферти и да сключва договори съгласно законодателството на държавата, в която е установен. В този случай, ако за доказване на съответствие с изискванията за икономическо и финансово състояние, технически и професионални способности клонът се позовава на ресурсите на търговеца, клонът представя доказателства, че при изпълнение на поръчката ще има на разположение тези ресурси.Когато участникът, определен за Изпълнител, е обединение на физически и/или юридически лица, договорът за обществена поръчка се сключва, след като Изпълнителят представи пред Възложителя заверено копие от удостоверение за данъчна регистрация и регистрация по БУЛСТАТ или еквивалентни документи съгласно законодателството на държавата, в която обединението е установено. В случай че обединението е регистрирано по БУЛСТАТ, преди датата на подаване на офертата за настоящата обществена поръчка, копие на същото се прилага към офертата.Освен на основанията по чл. 54, ал.1 и чл.55, ал.1, т.1 от ЗОП Възложителят отстранява участниците и на някое от основанията по чл. 107 от ЗОП.В случай, че участникът участва като обединение(или консорциум),Възложителят прилага чл.59, ал.6 ЗОП. При участие на подизпълнители и капацитетат на трети лица Възложителят прилага чл.66 и чл.65 ЗОП.На отстраняване подлежи всеки участник, за когото са налице основанията за отстраняване, свързани с прилагане на чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г.Участникът следва да разработи предложение за изпълнение на поръчката, което да отразява в минимум следните компоненти:Подход за изпълнение;Организация и последователност на дейностите по проектиране;Вътрешен контрол и организация на човешките и технически ресурси;Управление на риска:Времеви рискове;технически рискове;други рискове.ВАЖНО! Участник ще бъде отстранен от процедурата: ако не е разработил Техническото предложение, съгласно Техническата спецификация и изискванията на Възложителя;ако се установи, че офертата му е „неподходяща“;Забележка!„Неподходяща оферта“ е тази оферта, която не отговаря на Техническата спецификация и на изискванията за изпълнение или е подадена от участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или за когото е налице някое от посочените в документацията основания за отстраняване;ако се установи несъответствие между отделни части на предложението;ако не се съдържа изисканата от Възложителя информация към съдържанието на техническото му предложение;ако е налице несъответствие/несъгласуваност/противоречие между съставни елементи на отделните раздели/части/компоненти на Техническото предложение;ако се констатират неясноти, несъответствия, аритметични грешки и/или други пропуски в разработката;ако се констатират несъответствия и/или неспазване на действащата нормативна уредба отнасяща се до предмета на възлагането;ако се установят паразитни и/или бланкетни изрази, относими към друга обществена поръчка, Възложител или друг обект.Предложението, направено от участника не подлежи на оценка. От друга страна изложението има правно обвързващо значение за договора по изпълнение на поръчката, тъй като по своята същност то представлява насрещното волеизявление на участника в процедурата. Като част от Техническото предложение и приложение към договора изложението, направено в Предложението относно начина на изпълнение на поръчката, се превръща в правно задължение за участника по отношение на нейното спазване, ако бъде избран за Изпълнител. Целта на заложеното минимално съдържание на предложението е участникът да направи в своето волеизявление предложение за начина на на изпълнение по критични и важни за Възложителя елементи от изпълнението на договора, които впоследствие да са част от неговите договорни задължения. Цялостното изложение и всеки един от елементите на Техническото предложение следва да съответстват на Техническата спецификация и условията на процедурата и нормативната уредба, да отчита спецификата на конкретния предмет на обществената поръчка и изложението по него да е адекватно и да не е формално. Комисията ще работи по реда на чл. 61 от ППЗОП във връзка с чл.104, ал.2 от ЗОП- обърнат ред.

Contracting authorities1

ВЕ

UNKNOWN 833066300

bgгр. Стара Загора, Bulgaria
[email protected]

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.