Construire sala de sport scolara in satul Prundu din comuna Lunca, judetul Teleorman

SCNSimplified contract noticescn1176927CLCOMUNA LUNCA
70 days left
Estimated valueRON 3,011,495
Deadline70 days left14 Nov 2026, 22:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
14 Nov 2026, 22:00
CPV codes
45212200 - Construction work for sports facilities
Status
Ongoing
Notice type
SCNSimplified contract notice
Estimated value
RON 3,011,495
Publication date
29 Jun 2026, 13:43

Overview

Prin proiect se propune o cladire cu functiunea de sala de sport , adiacenta la corpul C1 scoala. Corpul de cladire propus va avea o forma neregulata si se va realiza prin 2 tehnici diferite de construire: modulul care cuprinde suprafata de joc sportiv, care va fi realizata din panouri sandwich si structura metalica, si zona de vestiare care va fi realizata din structura de beton armat si zidarie autoportanta. Zona suprafetei de joc se compune din 6 deschideri principale si o inaltime libera de 6,76 m, in timp ce modulul vestiarelor se compune din 4 deschideri , iar compartimentarea interioara va fi realizata din pereti usori , din gips carton. In interior, unitatile sunt separate prin pereti cu rezistenta la foc EI 180 minute, din gips carton cu miez din vata minerala, clasa A2s1d0, grosime 15 cm, sustinut partial de structura metalica care va fi termoprotejata ca sa asigure rezistenta la foc REI 180 de minute, peretele ajungand pana la intradosul acoperisului. Nu este prevazuta, in proiect, comunicarea functionala intre unitati. NOTĂ: Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 8 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, conform prevederilor art. 161 din Legea 98/2016, în a 6-a zi dinainte de termenul limită de depunere a ofertelor.

Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Declarație prin care ofertanții, terții susținători nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 59-60 din Legea nr. 98/2016. Modalitatea de îndeplinire: Operatorul economic (ofertant/ asociat/ terț susținător, după caz) va completa cerința corespunzătoare in formatul DUAE din documentația de atribuire. Prin completarea formularului DUAE, ofertantul declară pe propria răspundere, completând DA sau NU la rubrica aferentă de la cap. III, lit. C, dacă se află/nu se află în conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziție publică. Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire cu informațiile aferente situației lor. Nedepunerea DUAE odată cu oferta (inclusiv pentru asociat/terț susținător) atrage respingerea acesteia ca inacceptabila. Se vor depune, odată cu DUAE, următoarele documente: angajamentul ferm al terțului susținător din care rezulta modul efectiv in care se va materializa susținerea acestuia si/sau a acordului de asociere, după caz. Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: Purcea Valeriu Florin – primar, Ciugulea Vitu Razvan – viceprimar, Bozeanu Adina – consilier achizitii, Radoi Daniela Andreea - inspector, Teodorecu Lucian - referent, Mihaila Marian - referent, Cojocaru Mariana Nicoleta – consilier primar. Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Activitățile economice sunt suspendate Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Faliment Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Insolvență Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Active administrate de lichidator Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Concordat Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Abaterea profesională gravă Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Ofertanții, terții susținători si subcontractantii, nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016.Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE vor fi solicitate de către autoritatea contractantă doar ofertantului aflat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit în urma aplicării criteriului de atribuire, conform prevederilor art.132 alin.(2) din Norme. Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională si este autorizat de a realiza activitățile ce fac obiectul contractului de achiziție publică conform Legii nr. 265/2022. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanți și/sau terți susținători care completează informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct. Modalitatea de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire a contractului de achiziție publică/sectorială cu informațiile solicitate de către autoritatea contractantă – informații referitoare la îndeplinirea cerințelor privind capacitatea de exercitare a activității profesionale. Documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților persoane juridice/fizice străine, documentele echivalente emise în țara de rezidență, traduse în limba română, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității/entității contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. In situația în care vor fi executate părți din contract de către subcontractanți, dovada înregistrării și corespondența activităților autorizate din cadrul acestuia cu obiectul achiziției se va prezenta obligatoriu și de către subcontractanți, pentru partea din contract pe care o vor realiza.

Experienta similara Subcontractanti

Ofertantul trebuie sa faca dovada ca a dus la bun sfarsit in ultimii 5 ani (perioada ce se calculeaza de la data limita de depunere a ofertelor) lucrari similare sau superioare obiectului contractului, (care sa fi presupus realizarea acelorasi categorii de lucrari), respectiv lucrari de construire si/sau modernizare si/sau reabilitare constructii civile cuprinse cel putin in categoria de importanta “C” conform prevederilor HG nr. 766/1997 pentru aprobarea unor regulamente privind calitatea in constructii actualizata, in valoare de minimum: 3.000.000 lei fara TVA la nivelul a maximum 2 contracte. Prin lucrări duse la bun sfârşit în cadrul perioadei de 5 ani calculată conform art. 13 din Instr. ANAP nr 2/2017 se înţelege: a) lucrări recepţionate pe obiecte, care sunt însoţite de proces-verbal de recepţie întocmit în conformitate cu prevederile legale şi tehnice din domeniul din care face parte obiectul contractului; sau b) lucrări recepţionate însoţite de proces-verbal la terminarea lucrărilor; sau c) lucrări recepţionate însoţite de proces-verbal de recepţie finală. Declaratii privind partea/partile din contract care sunt indeplinite de subcontractanti si specializarea acestora. Ofertantul/subcontractantul trebuie sa completeze DUAE. Acordul/acordurile de subcontractare se vor prezenta odata cu depunerea ofertei. Ofertantul a carui oferta a fost declarata castigatoare are obligatia de a prezenta contractul/contractele incheiate cu subcontractantul /subcontractantii nominalizati in oferta, inainte de semnarea contractului de achizitie publica. Subcontractantii declarati in oferta nu pot fi schimbati pe parcursul derularii contractului decat cu acordul Autoritatii contractante.

Contracting authorities1

CL

CUI 4568608

roLunca, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation9

9 documents

Award criteria2

Criterion information

Name
Pretul ofertei
Weight
40% (40 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No
Description
Componenta financiara
Algorithm
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

Participants0

No participants recorded for this notice.