Élelmiszer és főzési alapanyag beszerzés 2026

cn-standardContract or concession notice – standard regime00434218-2026SISzeged Megyei Jogú Város Önkormányzata Egyesített Szociális Intézmény
Estimated value
DeadlineExpired3 Jul 2026, 08:00
Competition00 participants
Lots1010 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
3 Jul 2026, 08:00
CPV codes
15000000 - Food, beverages, tobacco and related products03142500 - Eggs15100000 - Animal products, meat and meat products15131700 - Meat preparations15300000 - Fruit, vegetables and related products
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
Publication date
24 Jun 2026, 22:00

Overview

Élelmiszer és főzési alapanyag beszerzése adásvételi szerződések keretében 10 részajánlati körben

1. Az ajánlatkérő térítésmentesen, teljes terjedelmében közvetlenül elektronikus úton bocsátja a közbeszerzési dokumentumokat az Ajánlattevők rendelkezésére a felhívás megjelenésének napjától a https://ekr.gov.hu/ címen. Az eljárásban részvétel feltétele, az oldalon történő regisztráció és a közbeszerzési anyag letöltése, továbbá az ajánlat EKR rendszerben történő összeállítása és benyújtása. 2. Hiánypótlás az ajánlatban korábban nem szereplő gazdasági szereplő eljárásba történő bevonása esetén is biztosított a Kbt. 71. § (6) alapján, azaz ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumokban nem korlátozza a hiánypótlás jogintézményének alkalmazhatóságát a korábban nem szereplő gazdasági szereplő kapcsán esetlegesen felmerült hiányok esetében. 3. Ajánlattevő csatolja az ajánlatban aláíró személy 2006. évi V. törvény 9. § (1) szerinti aláírási címpéldányát/aláírás-mintáját. Folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás esetében a 321/2015. (X.30) Korm.rend. 13. §-a is irányadó. Nemleges nyilatkozat csatolása is kötelező adott esetben. Nem MAGYARORSZÁGon letelepedett gazdasági szereplők esetében kérjük csatolni az Ajánlattevő cégkivonatát és annak magyar nyelvű fordítását, mivel esetükben ajánlatkérő nem tudja ellenőrizni a cégjegyzék-adatokat a céginformációs szolgálattól lekérhető cégkivonatból. 4. Amennyiben több ajánlattevő közösen nyújt be ajánlatot (közös ajánlattevők), akkor ezt az EEKD-ban (formanyomtatvány) jelezni szükséges, továbbá az EKR-ben elektronikus űrlap benyújtásával teendő nyilatkozatokat, beleértve az egységes európai közbeszerzési dokumentumot, a közös ajánlattevők képviseletében az ajánlatot benyújtó gazdasági szereplő teszi meg. A közös ajánlattevők a szerződés teljesítéséért az ajánlatkérő felé egyetemlegesen felelnek. 5. Az ajánlatnak tartalmaznia kell az ajánlattevő Kbt. 66.§ (6) a) és b) pontja szerinti, nyilatkozatát, nemleges tartalommal is, továbbá a Kbt. 67. § (4), Kbt. 65. (7) és Kbt. 66. § (2) szerinti nyilatkozatokat. 6. Az ajánlat elkészítése során, amennyiben valamely nyilatkozatminta az EKR-ben elektronikus űrlapként rendelkezésre áll, a nyilatkozatot az elektronikus űrlap kitöltése útján kell az ajánlat részeként megtenni. Azon dokumentumok, amelyek tekintetében az EKR rendszerben nem áll rendelkezésre elektronikus űrlap vagy nem a kiírás szerinti tartalommal, Ajánlatkérő a papír alapú dokumentum egyszerű elektronikus, pdf vagy jpg formátumú másolatának csatolását írja elő. 7. Az alkalmasság feltételei és ennek igazolása a minősített ajánlattevők jegyzékéhez képest, azon belül a Közbeszerzési Hatóság „bronz” fokozatú minősítéséhez képest is szigorúbbak a következők szerint: M/1. - A Hatóság minősítése a referenciakövetelmény vonatkozásában csak értékben kifejezhető követelményre vonatkozik, a tárgyi eljárás kapcsán előírt referenciakövetelmény ezzel szemben beszerzési tárgy előírásával került meghatározásra, ezért tárgyát tekintve szigorúbb. 8. Az eljárásban Dr. Herczeg Ágnes FAKSZ jár el, lajstromszám: 00116. 9. Az elektronikus közbeszerzés részletes szabályairól 424/2017. (XII. 19.) Korm. rendelet 2. § (1) bekezdésének megfelelően az eljárásban érdekelt gazdasági szereplők az EKR rendszeren keresztül kérhetnek kiegészítő tájékoztatást. 10. Ajánlatkérő a Kbt. 75. § (6) bekezdésének megfelelően tájékoztatja az ajánlattevőket, hogy a Kbt. 75. § (2) e) pontját minden részajánlati kör esetében alkalmazza. 11. Ajánlattevőnek az ajánlatban nyilatkoznia kell az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló 833/2014/EU rendelet módosításáról szóló, 2022/576 EU rendelet 1. cikk 23. pontja nyomán életbe lépett, 833 /2014/EU rendelet 5k. cikk szerinti tilalom vonatkozásában. (EKR űrlap alapján). 12. Az ajánlatkérő biztosíték nyújtását nem írja elő. 13. Az árazatlan költségvetésekben meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozások a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésének értelmében csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek, az ajánlatokban „azzal egyenértékű” megajánlás is lehetséges. Ajánlatkérő - amennyiben ezzel kapcsolatban kétely nem merül fel - ellenkező bizonyításig a példaterméktől eltérő megajánlott gyártótól és/vagy forgalmazótól származó árut is elfogadja egyenértékűnek, amennyiben az árazótáblázatban a megajánlott termék vonatkozásában megadott adatok megegyeznek az ajánlatkérő által beszerezni kívánt termék kapcsán a termék adatai oszlopban megjelölt elvárt adatokkal, paraméterekkel. 14. Ajánlatkérő a Kbt. 49. § (1) bekezdés a) pontja szerinti nyílt eljárást kíván lefolytatni a Kbt. 81. § (1) bekezdése szerint. 15. Kbt. 44. § (1) bekezdése alapján az üzleti titkot tartalmazó elkülönített irathoz indokolást kell csatolni. 16. Az ajánlatkérő fogadja és feldolgozza az olyan elektronikus számlákat, amelyek megfelelnek az EN16931-1:2017 számú európai szabványnak és az Európai Bizottság által e szabványhoz az EU Hivatalos Lapjában közzétett szintaxislistának [Kbt. 27/A. §]. 17. Az ajánlati felhívásban nem szabályozott kérdések vonatkozásában a közbeszerzési dokumentumok előírásai, valamint a Kbt., illetve a vonatkozó magyar jogszabályok előírásai szerint kell eljárni. 18. A gyártó és/vagy forgalmazó megjelölésének elmaradása esetén az ajánlat érvénytelen. 19. A nettó ajánlati összár (HUF) alátámasztására be kell nyújtani részenként a kiadott ártáblázatot beárazva, Pdf és Excel formátumban is csatolni kell. 20. A Kbt. 2. § (5) bekezdése alapján az Európai Unióban letelepedett gazdasági szereplők és a közösségi származású áruk számára a közbeszerzési eljárásban nemzeti elbánást kell nyújtani. Az Európai Unión kívül letelepedett gazdasági szereplők és a nem közösségi származású áruk számára a közbeszerzési eljárásban nemzeti elbánást Magyarországnak és az Európai Uniónak a közbeszerzések terén fennálló nemzetközi kötelezettségeivel összhangban kell nyújtani. A Kbt. 74. § (3) bekezdése alapján az áru származásának megállapítására a külön jogszabályban, illetve az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló, 2013. október 9-i 952/2013/EU parlamenti és tanácsi rendeletben meghatározott származási szabályokat kell alkalmazni.

Contracting authorities1

Lots10

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.