Доставка на 5 броя регулируеми шунтови реактори 80 000 kVAr, 123 kV

Estimated value€6,521,000
DeadlineExpired3 Aug 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
3 Aug 2026, 20:59
CPV codes
31170000 - Transformers
Status
Active
Notice type
cn-socialContract notice – light regime
Source
Estimated value
€6,521,000
Publication date
4 Jun 2026, 22:00

Overview

Поръчката е с обект доставка на 5 броя регулируеми шунтови реактори с мощност 80 000 kVAr, 123 kV и доставка на 1 комплект резервни части за експлоатация на реакторите, описани подробно в техническите спецификации към поръчката. За всеки доставен реактор ще се извършва транспорт, монтаж на фундамент (или на временен фундамент/скара за временно съхранение, демонтаж от временен фундамент/скара за временно съхранение и монтаж на фундамент), привеждане в експлоатационен вид, обучение на персонал на възложителя, предпускови изпитвания, провеждане на 72-часови проби и въвеждане в експлоатация. Ще се извършват приемни изпитвания (контролни, типови и специални) на предлаганите реактори в съответствие с БДС EN 60076 (или еквивалентен) в акредитирана лаборатория по изискванията на БДС EN ISO/IEC 17025 или еквивалентен.

Възложителят отстранява/не сключва договор с участник, за който се установи обстоятелство по чл. 107 от ЗОП и чл. 5к, пар.1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положениетов Украйна.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.