„Периодични доставки на хранителни продукти за нуждите на Лесотехнически университет“

cn-standardContract or concession notice – standard regime00376749-2026ЛУЛЕСОТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ
Estimated value€328,000
DeadlineExpired22 Jun 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots66 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
22 Jun 2026, 20:59
CPV codes
15000000 - Food, beverages, tobacco and related products15100000 - Animal products, meat and meat products15200000 - Prepared and preserved fish15300000 - Fruit, vegetables and related products15500000 - Dairy products
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€328,000
Publication date
1 Jun 2026, 22:00

Overview

Пълният обхват на поръчката включва избор на доставчик за периодични доставки на хранителни продукти за нуждите на Лесотехнически университет, по обособени позиции, съгласно съдържанието на Техническата спецификация. Предметът на обществената поръчка е разделен на следните обособени позиции: Обособена позиция № 1 „Доставка на хранителни продукти за студентски стол - ЛТУ - София“; Обособена позиция № 2 „Доставка на хляб и тестени изделия за УОГС  Георги Аврамов-Юндола“; Обособена позиция № 3 „Доставка на хранителни продукти за УОГС  Георги Аврамов-Юндола“; Обособена позиция № 4  „Доставка на напитки за УОГС  Георги Аврамов-Юндола“; Обособена позиция № 5 „Доставка на хранителни продукти за УОГС Петрохан“; Обособена позиция № 6 „Доставка на хранителни продукти за Факултет ветеринарна медицина“ – София. Подробно описание на видовете и количествата, предмет на доставка на хранителните продукти по всяка обособена позиция, и изискванията на Възложителя към доставката се съдържа в Техническата спецификация, неразделна част от указанията за участие.

Доставките по настоящата процедура, трябва да бъдат изпълнени за период от 12 (дванадесет) месеца, след предварителна заявка от възложителя или до изчерпване на общата стойност на договора за всяка обособена позиция, което обстоятелство настъпи по-рано. Участникът, определен за изпълнител да предоставя гаранция за изпълнение на договора в размер на 3 % от стойността на договора без ДДС. Гаранцията се предоставят в една от следните форми: 1. парична сума; 2. банкова гаранция; 3. застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение. Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение са посочени в проекта на договора за обществена поръчка. Други основания за отстраняване от участие: Съгласно чл. 107 ЗОП освен на основанията по чл. 54 и чл. 55, ал. 1, т. 1, т. 3-5 от ЗОП, Възложителят отстранява: 1. участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка, или в указанията за участие; 2. участник, който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; 3. участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 - 5 ЗОП; 4. участници, които са свързани лица; 5. участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност. 6. лице, което е нарушило забраната по чл.101, ал.9 или ал.10 от ЗОП. 7. участник, за който са налице забраните, посочени в чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. от 31 юли 2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. При провеждане на процедурата ще бъде извършено разглеждане и оценка на техническите и ценовите предложения на участниците преди провеждане на предварителен подбор, съгласно разпоредбата на чл. 104, ал. 2 от ЗОП. Възложителят предвижда оценката на техническите и ценовите предложения на участниците да се извърши преди разглеждане на документите за съответствие с изискванията към личното състояние и критериите за подбор.

Contracting authorities1

ЛУ

Lots6

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.