Lastensuojelun sijaishuollon suorahankinta - 29.4.2026 - 9.12.2027 - ASO/260072

can-standardContract or concession award notice – standard regime00368743-2026PHPohjois-Karjalan hyvinvointialue
Estimated value
Deadline
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
CPV codes
85311300 - Welfare services for children and young people
Status
Awarded
Notice type
can-standardContract or concession award notice – standard regime
Source
Estimated value
Publication date
28 May 2026, 22:00

Overview

Pohjois-Karjalan hyvinvointialue tekee suorahankinnan Sosiaalipalvelujen lastensuojelun tarvitsemasta lastensuojelun sijaishuollosta Abnoy Oy:n kanssa sopimuskaudelle 29.4.2026 – 9.12.2027. Dynaamisen hankintajärjestelmän (492908 / Lastensuojelun ostopalvelujen hankintajärjestelmä) kautta valittujen sijaishuoltopaikkojen joukosta ei löydy lapsen tarpeiden mukaista vapaata sijaishuoltopaikkaa. Hankintayksikkö voi tehdä suorahankinnan yksittäisissä tapauksissa hankintalain 12 luvun 110 §:n mukaisissa sosiaali- ja terveyspalveluhankinnoissa, jos tarjouskilpailun järjestäminen olisi ilmeisen kohtuutonta ja erityisen epätarkoituksenmukaista lapsen kannalta merkittävän hoito- ja asiakassuhteen turvaamiseksi. Hankinnan ennakoitu kokonaisarvo 442 500 eur (alv 0 %) ylittää kansallisen kynnysarvon. Ennakoitu kokonaisarvo on laskettu sopimuskauden ajalle 19,33 kk. Hankinta on hankintalain (1397/2016) liitteen E 1 kohdassa tarkoitettu sosiaali- ja terveyspalveluja koskeva hankinta [CPV-koodi; 85311300-5 Lasten ja nuorten sosiaalipalvelut], joten hankinnassa noudatetaan hankintalain 107 §:n mukaisia säännöksiä.

Contracting authorities1

PH

UNKNOWN 3221317-4

fiJoensuu, Finland
[email protected]

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.