Доставка на нетни количества активна електрическа енергия (средно/ниско напрежение) и избор на координатор на балансираща група за нуждите на ПЛОВДИВСКИ УНИВЕРСИТЕТ “ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ”

cn-standardContract or concession notice – standard regime00359092-2026ПХПЛОВДИВСКИ УНИВЕРСИТЕТ "ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ"
Estimated value€310,875
DeadlineExpired22 Jun 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
22 Jun 2026, 20:59
CPV codes
09310000 - Electricity
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€310,875
Publication date
26 May 2026, 22:00

Overview

Дейностите, предмет на поръчката, се изразяват в доставка на нетни количества активна електрическа енергия (средно/ниско напрежение) и избор на координатор на балансираща група за нуждите на ПЛОВДИВСКИ УНИВЕРСИТЕТ “ПАИСИЙ ХИЛЕНДАРСКИ” за срок от 12 (дванадесет) месеца. Доставката се извършва в обекти на Възложителя, подробно описани в Техническата спецификация, неразделна част от документацията за участие. Прогнозното количество електроенергия, е определено на база разходваните количества за предходни 12 (дванадесет) месеца за всички обекти на Възложителя. Условията, при които ще се реализира предметът на поръчката, както и правата и задълженията на възложителя и на изпълнителя, са съгласно проекта на договора, техническата спецификация, техническото и ценово предложение на изпълнителя, както и в съответствие с действащото законодателство и утвърдените правила в областта на енергетиката.

Участникът, определен за изпълнител предоставя гаранция за изпълнение на договора в размер на 5% от стойността на договора. Гаранцията се предоставят в една от следните форми: 1.Парична сума; 2.Банкова гаранция; 3.Застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение. Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката. Условията и сроковете за задържане или освобождаване на гаранцията за изпълнение са посочени в проекта на договора за обществена поръчка. Други основания за отстраняване от участие: Съгласно чл. 107 от ЗОП, освен на основанията по чл. 54 и чл. 55, ал. 1, т. 1, т.3- т.5 от ЗОП, възложителят отстранява: 1. кандидат или участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка, поканата за потвърждаване на интерес или в покана за участие в преговори, или в документацията; 2. участник, който е представил оферта, която не отговаря на предварително обявените условия за изпълнение на поръчката или на правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10 от ЗОП и са в сила в страната и са приложимите за настоящата поръчка; 3. участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 - 5 ЗОП; 4. участници, които са свързани лица; 5. участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност. 6. лице, което е нарушило забраната по чл. 101, ал. 9 или ал. 10 от ЗОП. Съгласно чл. 72, ал. 1 ЗОП, Възложителят изисква представяне в 5-дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, свързано с цена или разходи, когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от: 1. средната стойност на предложенията на останалите участници по същия показател за оценка - при допуснати до оценяване три или повече оферти; 2. при допуснати до оценяване една или две оферти - предлаганата от участниците такса за администриране на доставката, следва да не е повече от 4,00 (четири) евро без ДДС за 1 MWh. При подава на офертата, участникът попълва и декларация за липсата на обстоятелства по чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. от 31 юли 2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна,

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.