Concesiune prin gestiune delegata a serviciului de iluminat public in Municipiul Drobeta Turnu Severin

cn-socialContract notice – light regime00356235-2026MSMUNICIPIUL DROBETA TURNU SEVERIN
Estimated valueRON 58,346,373
DeadlineExpired1 Jul 2026, 08:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
1 Jul 2026, 08:00
CPV codes
50232100 - Street-lighting maintenance services45310000 - Electrical installation work
Status
Active
Notice type
cn-socialContract notice – light regime
Source
Estimated value
RON 58,346,373
Publication date
25 May 2026, 22:00

Overview

Contract având ca obiect concesiunea prin gestiune delegata a serviciului de iluminat public in Municipiul Drobeta Turnu Severin, consta în: servicii de întretinere, mentenantă a sistemului de iluminat public, inchiriere si montare - demontare instalatii de iluminat festiv, telegestiune, modernizare, extindere a sistemului de iluminat public, inclusiv elaborarea documentatiei tehnice aferente, conform cerintelor documentatiei de atribuire. Numarul de zile pana la care operatorii economici pot adresa intrebari/clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 26 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 16 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

”Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”. CONTINUARE CRITERII DE ATRIBUIRE 1.1. Pretul total pentru activitatea de "Intretinere - mentinere SIP Municipiul Drobeta Turnu Severin" (Anexa 2)- 15 puncte Descriere: Componenta financiara Algoritm de calcul: Punctajul se calculeaza in modul urmator: a) Pentru cel mai scazut pret ponderat ofertat se acorda 15 de puncte; b) Pentru celelalte preturi ponderate ofertate, punctajul acordat se calculeaza astfel: Pptarif intretinere-mentinere SIP = (cel mai scazut pret ponderat ofertat / pret ponderat ofertant n) X 15 Algoritm de calcul: Se va calcula un pret ponderat conform urmatoarei formule de calcul: Pp tarif intretinere mentinere SIP = P1x0.3% + P2x0.3% + P3x0.3% + P4x0.3% + P5x0.3% + P6x0.3% + P7x0.3% + P8x0.3% + P9x0.3% + P10x0.3% + P11x0.3% + P12x0.3% + P13x0.3% + P14x0.3% + P15x0.3% + P16x0.3% + P17x0.3% + P18x0.3% + P19x0.3% + P20x0.3% + P21x0.3% + P22x0.3% + P23x0.3% + P24x0.3% + P25x0.3% + P26x0.3% + P27x0.3% + P28x0.3% + P29x0.3% + P30x0.3% + P31x0.3% + P32x0.3% + P33x0.3% + P34x0.3% + P35x0.3% + P36x0.3% + P37x0.3% + P38x0.3% + P39x0.3% + P40x0.3% + P41x0.3% + P42x0.3% + P43x0.3% + P44x0.3% + P45x0.3% + P46x0.3% + P47x0.3% + P48x0.3% + P49x0.3% + P50x0.3% + P51x0.3% + P52x0.3% + P53x0.3% + P54x0.3% + P55x0.3% + P56x0.3% + P57x0.3% + P58x0.3% + P59x0.4% + P60x0.4% + P61x0.4% + P62x0.4% + P63x0.4% + P64x0.4% + P65x0.4% + P66x0.3% + P67x0.3% + P68x0.3% + P69x0.3% + P70x0.3% + P71x0.3% + P72x0.3% + P73x0.3% + P74x0.3% + P75x0.3% + P76x0.3% + P77x0.3% + P78x0.3% + P79x0.3% + P80x0.3% + P81x0.3% + P82x0.3% + P83x0.3% + P84x0.3% + P85x0.3% + P86x0.4% + P87x0.4% + P88x0.4% + P89x0.4% + P90x0.4% + P91x0.4% + P92x0.4% + P93x0.4% + P94x0.4% + P95x0.4% + P96x0.4% + P97x0.4% + P98x0.4% + P99x0.4% + P100x0.4% + P101x0.4% + P102x0.4% + P103x0.4% + P104x0.4% + P105x0.4% + P106x0.4% + P107x0.4% + P108x0.4% + P109x0.4% + P110x0.4% + P111x0.4% + P112x0.4% + P113x0.4% + P114x0.4% + P115x0.4% + P116x0.4% + P117x0.4% + P118x0.4% + P119x0.4% + P120x0.4% + P121x0.4% + P122x0.4% + P123x0.4% + P124x0.4% + P125x0.4% + P126x0.4% + P127x0.4% + P128x0.4% + P129x0.4% + P130x0.4% + P131x0.4% + P132x0.4% + P133x0.4% + P134x0.4% + P135x0.4% + P136x0.4% + P137x0.4% + P138x0.2% + P139x0.4% + P140x0.4% + P141x0.4% + P142x0.4% + P143x0.4% + P144x0.4% + P145x0.4% + P146x0.4% + P147x0.4% + P148x0.4% + P149x0.4% + P150x0.4% + P151x0.4% + P152x0.4% + P153x0.7% + P154x0.7% + P155x0.7% + P156x0.7% + P157x0.7% + P158x0.7% + P159x0.7% + P160x0.7% + P161x0.7% + P162x0.7% + P163x0.7% + P164x0.7% + P165x0.7% + P166x0.7% + P167x0.7% + P168x0.7% + P169x0.7% + P170x0.7% + P171x0.7% + P172x0.7% + P173x0.7% + P174x0.7% + P175x0.7% + P176x0.7% + P177x0.7% + P178x0.2% + P179x0.2% + P180x0.2% + P181x0.2% + P182x0.2% + P183x0.2% + P184x0.2% + P185x0.2% + P186x0.2% + P187x0.2% + P188x0.2% + P189x0.2% + P190x0.2% + P191x0.2% + P192x0.2% + P193x0.2% + P194x0.2% + P195x0.2% + P196x0.2% + P197x0.3% + P198x0.3% + P199x0.3% + P200x0.3% + P201x0.3% + P202x0.3% + P203x0.3% + P204x0.3% + P205x0.3% + P206x0.3% + P207x0.3% + P208x0.3% + P209x0.3% + P210x0.3% + P211x0.3% + P212x0.3% + P213x0.3% + P214x0.3% + P215x0.3% + P216x0.3% + P217x0.3% + P218x0.3% + P219x0.3% + P220x0.3% + P221x0.2% + P222x0.2% + P223x0.2% + P224x0.2% + P225x0.2% + P226x0.2% + P227x0.2% + P228x0.2% + P229x0.3% + P230x0.3% + P231x0.3% + P232x0.3% + P233x0.3% + P234x0.3% + P235x0.3% + P236x0.3% + P237x0.3% + P238x0.3% + P239x0.3% + P240x0.3% + P241x0.3% + P242x0.3% + P243x0.3% + P244x0.3% + P245x0.3% + P246x0.3% + P247x0.3% + P248x0.3% + P249x0.3% + P250x0.3% + P251x0.3% + P252x0.3% + P253x0.3% + P254x0.3% + P255x0.3% + P256x0.3% + P257x0.3% + P258x0.3% + P259x0.3% + P260x0.3% + P261x0.2% + P262x0.2% + P263x0.2% + P264x0.2% + P265x0.2% + P266x0.2% + P267x0.2% + P268x0.2% + P269x0.2% + P270x0.2% + P271x0.2% + P272x0.2% + P273x0.2% + P274x0.3% + P275x0.3% + P276x0.3% + P277x0.2% + P278x0.2% + P279x0.2% + P280x0.2% + P281x0.2% + P282x0.2% + P283x0.2% + P284x0.2% + P285x0.2% + P286x0.2% + P287x0.2% + P288x0.2% + P289x0.2% + P290x0.2% + P291x0.2% + P292x0.2% + P293x0.2% + P294x0.2% + P295x0.2% + P296x0.2% Unde ptarif (P1 ... P296) reprezinta tariful unitar in lei fara TVA 1.2. Pretul total pentru activitatea de "Modernizare sistem de iluminat public" (Anexa 3) - 25 puncte Descriere: Componenta financiara Punctajul se calculeaza in modul urmator: a) Pentru cel mai scazut pret ponderat ofertat se acorda 25 de puncte; b) Pentru celelalte preturi ponderate ofertate, punctajul acordat se calculeaza astfel: Ptarif modernizare sistem de iluminat public= (cel mai scazut pret ponderat ofertat / pret ponderat ofertant n) x 25 Algoritm de calcul: Se va calcula un pret ponderat conform urmatoarei formule de calcul: Pp tarif modernizare SIP = P1x2.6% + P2x2.6% + P3x2.6% + P4x2.6% + P5x2.56% + P6x2.56% + P7x2.56% + P8x2.56% + P9x2.56% + P10x2.56% + P11x2.56% + P12x2.56% + P13x2.56% + P14x2.56% + P15x2.56% + P16x2.56% + P17x2.56% + P18x2.56% + P19x2.56% + P20x2.56% + P21x2.56% + P22x2.56% + P23x2.56% + P24x2.56% + P25x2.56% + P26x2.56% + P27x2.56% + P28x2.56% + P29x2.56% + P30x2.56% + P31x2.56% + P32x2.56% + P33x2.56% + P34x2.56% + P35x2.56% + P36x2.56% + P37x2.56% + P38x2.56% + P39x2.56% Unde ptarif (P1 ... P39) reprezinta tariful unitar in lei fara TVA Tariful P40 (Proiectare) cu valoare fixa calculata cu formula proprie din Anexa3 – are pondere 0 si nu intra in calculul tarifului. 1.3. Pretul total pentru activitatea de "Extinderea sistemului de iluminat public / " (Anexa 4) - 15 puncte Descriere: Componenta financiara Punctajul se calculeaza in modul urmator: a) Pentru cel mai scazut pret ponderat ofertat se acorda 15 de puncte; b) Pentru celelalte preturi ponderate ofertate, punctajul acordat se calculeaza astfel: Ptarif extindere SIP = (cel mai scazut pret ponderat ofertat / pret ponderat ofertant n) x 15 Algoritm de calcul: Se va calcula un pret ponderat conform urmatoarei formule de calcul: Pp tarif extindere SIP = P1x0.7% + P2x0.7% + P3x0.7% + P4x0.7% + P5x0.7% + P6x0.7% + P7x0.7% + P8x0.7% + P9x0.7% + P10x0.7% + P11x0.7% + P12x0.7% + P13x0.7% + P14x0.7% + P15x0.7% + P16x0.7% + P17x0.7% + P18x0.7% + P19x0.7% + P20x0.7% + P21x0.7% + P22x0.5% + P23x0.5% + P24x0.5% + P25x0.5% + P26x0.5% + P27x0.5% + P28x0.5% + P29x0.5% + P30x0.5% + P31x0.5% + P32x0.5% + P33x0.5% + P34x0.5% + P35x0.5% + P36x0.5% + P37x0.5% + P38x0.5% + P39x0.5% + P40x0.5% + P41x0.5% + P42x0.5% + P43x0.5% + P44x0.5% + P45x0.5% + P46x0.4% + P47x0.4% + P48x0.4% + P49x0.4% + P50x0.4% + P51x0.4% + P52x0.4% + P53x0.4% + P54x0.5% + P55x0.5% + P56x0.5% + P57x0.5% + P58x0.5% + P59x0.5% + P60x0.5% + P61x0.5% + P62x0.5% + P63x0.5% + P64x0.5% + P65x0.5% + P66x0.5% + P67x0.5% + P68x0.5% + P69x0.5% + P70x0.5% + P71x0.5% + P72x0.5% + P73x0.5% + P74x0.4% + P75x0.4% + P76x0.4% + P77x0.5% + P78x0.5% + P79x0.5% + P80x0.5% + P81x0.5% + P82x0.5% + P83x0.5% + P84x0.5% + P85x0.5% + P86x0.5% + P87x0.5% + P88x0.5% + P89x0.5% + P90x0.5% + P91x0.5% + P92x0.5% + P93x0.5% + P94x0.5% + P95x0.5% + P96x0.5% + P97x0.5% + P98x0.5% + P99x0.5% + P100x0.5% + P101x0.5% + P102x0.5% + P103x0.5% + P104x0.5% + P105x0.5% + P106x0.5% + P107x0.5% + P108x0.5% + P109x0.5% + P110x0.5% + P111x0.5% + P112x0.5% + P113x0.5% + P114x0.5% + P115x0.5% + P116x0.5% + P117x0.5% + P118x0.5% + P119x0.5% + P120x0.5% + P121x0.5% + P122x0.5% + P123x0.5% + P124x0.6% + P125x0.6% + P126x0.6% + P127x0.6% + P128x0.6% + P129x0.6% + P130x0.6% + P131x0.6% + P132x0.6% + P133x0.6% + P134x0.6% + P135x0.6% + P136x0.6% + P137x0.6% + P138x0.6% + P139x0.6% + P140x0.6% + P141x0.5% + P142x0.5% + P143x0.5% + P144x0.5% + P145x0.6% + P146x0.6% + P147x0.6% + P148x0.6% + P149x0.6% + P150x0.6% + P151x0.6% + P152x0.6% + P153x0.6% + P154x0.6% + P155x0.6% + P156x0.6% + P157x0.6% + P158x0.6% + P159x0.6% + P160x0.6% + P161x0.6% + P162x0.6% + P163x0.6% + P164x0.6% + P165x0.6% + P166x0.6% + P167x0.6% + P168x0.6% + P169x0.6% + P170x0.6% + P171x0.6% + P172x0.6% + P173x0.6% + P174x0.6% + P175x0.6% + P176x0.6% + P177x0.5% + P178x0.5% + P179x0.5% + P180x0.5% + P181x0.5% + P182x0.5% + P183x0.5% + P184x0.5% Unde ptarif (P1 ... P184) reprezinta tariful unitar in lei fara TVA Tariful P185 (Proiectare) cu valoare fixa calculata cu formula proprie din Anexa 4– are pondere 0 si nu intra in calculul tarifului. 1.4. Pretul total pentru activitatea de "Realizarea iluminatului festiv Sarbatori in Municipiul Drobeta Turnu Severin" (Anexa 5) - 15 puncte Descriere: Componenta financiara Punctajul se calculeaza in modul urmator: a) Pentru cel mai scazut pret ponderat ofertat se acorda 15 de puncte; b) Pentru celelalte preturi ponderate ofertate, punctajul acordat se calculeaza astfel: Ptarif iluminat ornamental-festiv= (cel mai scazut pret ponderat ofertat / pret ponderat ofertant n) X 15 Algoritm de calcul: Se va calcula un pret ponderat conform urmatoarei formule de calcul: Pp tarif iluminat ornamental-festiv = P1x0.4% + P2x0.5% + P3x3% + P4x1% + P5x1% + P6x5% + P7x5% + P8x0.5% + P9x1% + P10x1% + P11x1% + P12x0.5% + P13x2% + P14x1% + P15x0.5% + P16x0.5% + P17x3% + P18x5% + P19x2% + P20x0.4% + P21x0.5% + P22x3% + P23x1% + P24x1% + P25x5% + P26x5% + P27x0.5% + P28x1% + P29x1% + P30x1% + P31x0.5% + P32x2% + P33x1% + P34x0.5% + P35x0.5% + P36x3% + P37x5% + P38x2% + P39x0.1% + P40x0.1% + P41x0.1% + P42x0.4% + P43x0.5% + P44x3% + P45x1% + P46x1% + P47x5% + P48x5% + P49x0.5% + P50x1% + P51x1% + P52x1% + P53x0.5% + P54x2% + P55x1% + P56x0.5% + P57x0.5% + P58x3% + P59x5% Unde ptarif (P1 ... P59) reprezinta tariful unitar in lei fara TVA

Contracting authorities1

MS

UNKNOWN 4426581

roDrobeta-Turnu Severin, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.