Осъществяване на дейности по противоградова защита със самолетен способ за противоградови въздействия (засев) на потенциално градоопасни облаци на територията на Република България

cn-standardContract or concession notice – standard regime00356019-2026ИГИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ "БОРБА С ГРАДУШКИТЕ"
787 days left
Estimated value€14,589,612
Deadline787 days left30 Oct 2028, 22:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
30 Oct 2028, 22:00
CPV codes
60440000 - Aerial and related services
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€14,589,612
Publication date
25 May 2026, 22:00

Overview

Осъществяване на дейности по противоградова защита със самолетен способ за противоградови въздействия (засев) на потенциално градоопасни облаци на територията на Република България за срок до 31.10.2028 г. Зона за защита на територия от 10,748.13 km 2 (1,074,812.80 ha). Дейностите по осъществяване на противоградова защита със самолетен способ трябва да се извършват над част от територията на Република България, с граници подробно описани в Техническата спецификация и приложенията към нея. Противоградовата защита със самолетен способ трябва да се изпълнява при наличие на потенциално градоопасни облаци, при режим, осигуряващ непрекъсваемост на градозащитата, с изключение на времето, в което метеорологичните условия на летището не отговарят на посочените в POH (Pilots Operation Handbooks), както и с изключение на случаите, когато са въведени ограничения от съответните летищни власти и/или службите, осъществяващи ръководство и контрол на въздушното движение. Критерии за градоопасност: 1. dH45dBZ > 2 km, където dH45dBZ е дебелината на преохладената част на областта с отражаемост 45 dBZ (H45dBZ – H0оС по стратификация) и явна тенденция за развитие и нарастване на радарните параметри; 2. наличие на затворен контур на областта 35 dBZ на височина, по-голяма или равна на височината на изотерма -10оС при високозародени клетки. Дейностите по противоградова защита със самолетен способ трябва да се извършват през активния сезон за противоградова защита. Активният сезон за работа на противоградовата защита е от 01 април до 30 октомври, като началото и края на активния сезон за всяка година се определят със заповед на изпълнителния директор на Изпълнителна агенция „Борба с градушките“ съгласно Инструкция № 4 от 16 юли 2010 г. за противоградовата защита в Република България.

1. За участниците в процедурата не следва да са налице основанията за отстраняване посочени в чл. 107 от ЗОП. 2. Възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, за когото е налице някое от основанията по чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. 3. Възложителят изисква представяне на гаранция за изпълнение на договора за обществена поръчка. Гаранцията за изпълнение на договора за обществена поръчка е в размер на 1 % (едно на сто) от стойността на договора без ДДС. 4. Договорът се сключва под условие, съгласно чл. 114 от ЗОП. Изпълнението на договора, започва след потвърждение от възложителя за осигурено финансиране и представяне от изпълнителя на определената гаранция за изпълнение. Когато след изтичане на тримесечен срок от сключване на договора не е осигурено финансиране, всяка от страните може да поиска прекратяването му без предизвестие. Когато след изтичане на десетмесечен срок от сключване на договора не е осигурено финансиране, договорът се счита за прекратен. 5. Прогнозната стойност на поръчката е базова, при наличие на допуснати за оценяване една или две оферти при условията на чл. 72 от ЗОП.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.