„Изготвяне на компл. доклад за оценка за съответствието на инвест. проекти с основните из-ния към строежите и упражн. СН Байданов“ в участъка от кръгово на ул. "Капитан Петко Войвода" до бул. "България", гр. Стара Загора и изгр-не на кръстовище с кръгово движение на бул. „България“
Keep momentum on this opportunity
Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.
- Save and reuse search filters
- Track opportunities as pursuits
- Get notified when new notices match
Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.
Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.
Key information
Overview
„Изготвяне на комплексен доклад за оценка за съответствието на инвестиционните проекти с основните изисквания към строежите и упражняване на строителен надзор при изпълнение на строително - монтажни работи на обект "Изграждане продължение на улица „Георги Байданов“ в участъка от кръгово на ул. "Капитан Петко Войвода" до бул. "България", гр. Стара Загора и изграждане на кръстовище с кръгово движение на бул. „България“ Строеж ТРЕТА КАТЕГОРИЯ, съгласно чл. 6, ал. 1 от Наредба №1 от 30 юли 2003г. за номенклатурата на видовете строежи и чл. 137, т.3, буква а) от ЗУТ Строежът ще се изпълнява в съответствие с одобрен от Община Стара Загора работен инвестиционен проект в части: „Геодезия“, „Пътна“, „Организация и безопасност на движението“, „Временна организация на движението“, „Водоснабдяване и канализация“, „Конструкции“, „Архитектура“, „Електрическа“, „Телекомуникации“, „Телематика“, „Видеонаблюдение“, „Бързи зарядни станции“, „Контактни мрежи“, „Акустика на шумопоглъщащи стени“, „Пожарна безопасност“, ПБЗ и ПУСО. ДЕЙНОСТИ, ВКЛЮЧЕНИ В ПРЕДМЕТА НА ПОРЪЧКАТА: Дейност 1: Изготвяне на комплексен доклад за оценка за съответствие на инвестиционен проект с основните изисквания към строежите във фаза „Работен проект“ Дейност 2: Упражняване на строителен надзор при изпълнение на строително - монтажни работи в съответствие с чл. 168 от ЗУТ ***Важно: Навсякъде в техническата спецификация, документацията и документите, където се съдържа посочване конкретен модел, източник или специфичен процес, който характеризира продуктите, предлагани от конкретен потенциален изпълнител, или търговска марка, патент, тип или конкретен произход или производство, което би довело до облагодетелстване или елиминиране на определени лица или някои продукти, да се чете и разбира с добавката «или еквивалентно»
Възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка участник, за когото са налице следните специфични национални основания за изключване: 1. Наличие на обстоятелства по чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици /ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС/, освен изключението по чл. 4 от същия закон; 2. наличие на свързаност по смисъла § 2, т. 45 от ДР на ЗОП; 3. обстоятелства по чл. 113 от Закона за сметната палата. Освен на основанията по чл. 54 и чл. 55 от ЗОП възложителят отстранява: 1. кандидат или участник, който не отговаря на поставените критерии за подбор или не изпълни друго условие, посочено в обявлението за обществена поръчка, поканата за потвърждаване на интерес или в покана за участие в преговори, или в документацията; 2. участник, който е представил оферта, която не отговаря на: а) предварително обявените условия за изпълнение на поръчката; б) правила и изисквания, свързани с опазване на околната среда, социалното и трудовото право, приложими колективни споразумения и/или разпоредби на международното екологично, социално и трудово право, които са изброени в приложение № 10; 3. участник, който не е представил в срок обосновката по чл. 72, ал. 1 от ЗОП или чиято оферта не е приета съгласно чл. 72, ал. 3 – 5 от ЗОП; 4. кандидати или участници, които са свързани лица; 5. кандидат или участник, подал заявление за участие или оферта, които не отговарят на условията за представяне, включително за форма, начин, срок и валидност; 6. лице, което е нарушило забрана по чл. 101, ал. 9,10 и 11 от ЗОП. 7.участник, на който има наложена санкция - временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки, на основание чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН. Във връзка с чл. 5к от Регламент на Съвета (ЕС) № 833/2014 от 31 юли 2014 г. преди сключване на Договор участникът определен за изпълнител представя Декларация за отсъствие на обстоятелствата по чл. 5к от Регламент (EС) № 2022/576 на Съвета от 8 април 2022 г. за изменение на Регламент (ЕС) № 833/2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. На основание чл. 67, ал. 5 от ЗОП Възложителят може да изисква по всяко време след отварянето на офертите представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното провеждане на процедурата. Участникът, определен за изпълнител, представя гаранция за изпълнение в размер на 3 % от стойността на договора без ДДС. Участникът сам избира формата на гаранцията за изпълнение. Гаранцията се предоставя в една от следните форми: 1. парична сума - превод по набирателната сметка на община Стара Загора: IBAN: BG65UNCR70003322236387 BIC: UNCRBGSF в БАНКА „УниКредит Булбанк“АД; 2. банкова гаранция; 3. застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията по т. 2 и т.3 може да се предостави от името на изпълнителя за сметка на трето лице – гарант. Гаранцията по т. 3 може да се предостави само когато стойността на авансово предоставените средства, съответно на гаранцията за изпълнение, е равна или по-малка от 500 000 лв. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение. Когато избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията или титуляр на застраховката.