„Доставка на електрическа енергия ниско напрежение и избор на координатор на балансираща група за обекти на БНР“

cn-standardContract or concession notice – standard regime00331054-2026БРБЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО РАДИО
Estimated value€399,168
DeadlineExpired30 Jun 2026, 21:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
30 Jun 2026, 21:00
CPV codes
09310000 - Electricity
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€399,168
Publication date
14 May 2026, 22:00

Overview

Предмет на настоящата обществена поръчка е доставка на електрическа енергия ниско напрежение (НН) по свободно договорени цени и избор на координатор на балансираща група за нуждите на обекти Българското национално радио, посочени в техническата спецификация, част от документацията за участие. Срок за изпълнение на обществената поръчка – 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на регистрация на първия регистриран график. Прогнозното потребление е изчислено на база консумираната електрическа енергия за едногодишен период (януари 2025 год. – декември 2025 год.) в обектите на БНР. Общото консумирано количество за 12 (дванадесет) месеца на нетната активна електрическа енергия ниско напрежение е 815 581,16 kWh.  Общото прогнозното количество електроенергия за обектите, включени в обхвата на поръчката,  което ще се доставя за целия срок на изпълнение  на договора, а именно за срок от 24 (двадесет и четири) месеца, е 1 631 162,32 kWh. Прогнозното количество нетна електрическа енергия не обвързва Възложителя да го изразходва или да се ограничава с това количество, като изпълнителят се задължава да достави необходимото количество електроенергия за денонощие, за месец и за целия период на договора според конкретните потребности на възложителя. Подробна информация за изпълнението на поръчката се съдържа в Раздел II. "Технически спецификации и изисквания към изпълнението на обществената поръчката" от документацията за участие.

Участник в настоящата процедура за възлагане на обществена поръчка чрез открита процедура може да бъде всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, както и всяко друго образувание, което има право да изпълнява услугите, предмет на поръчката, съгласно законодателството на държавата, в която то е установено, както и което отговаря на изискванията на Възложителя. Възложителят отстранява участник, за когото са налице основанията по чл. 54, ал. 1, чл. 55, ал. 1, т. 1, 3,4 и 5 от ЗОП, условията по чл. 107 от ЗОП, обстоятелствата по чл. 3, т. 8 от ЗИФОДРЮПДРКЛТДС, обстоятелства по чл. 113 от Закона за сметната палата, обстоятелствата по чл. 83а, ал. 5, т. 1 ЗАНН. Отстранява се също и участник, за когото са налице обстоятелствата по чл. 5к, параграф 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014, относно ограничителни мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. Всеки участник има право да представи само една оферта. Попълването на офертите се извършва електронно, чрез платформата ЦАИС ЕОП. Подписването и подаването на офертите се извършва с КЕП. Всеки участник трябва да изготви своята оферта на български език и в съответствие с изискванията на Закона за обществените поръчки, Правилника за прилагане на Закона за обществените поръчки и настоящата документация. Офертата трябва да отговаря на изискванията на възложителя, посочени в обявлението, настоящата документация и да бъде оформена по приложените към нея образци. Условията в образците от документацията за участие са задължителни за участниците и не могат да бъдат променяни от тях. Не се допуска представяне на варианти в техническото и ценовото предложение. Участникът попълва, подписва и представя своя/своите ЕЕДОП/и за участие в поръчката в платформата по чл. 39а, ал. 1 от ЗОП. Цифрово подписаният ЕЕДОП се представя от участника, посочен в меню Изисквания. Офертата трябва да съдържа: 1)Електронен единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП), който се представя в съответствие с условията на възложителя при спазване разпоредбите на чл. 67 от ЗОП и чл. 41 - 43 и чл. 45 от ППЗОП. 2)Документи за доказване на предприетите мерки за надеждност, когато е приложимо; 3) (Когато е приложимо) За участник – обединение, което не е юридическо лице – копие от документ за създаване на обединението, както и следната информация: - правата и задълженията на участниците в обединението; - разпределението на отговорността между членовете на обединението; - дейностите, които ще изпълнява всеки член на обединението; - да бъде определен партньор, който представлява обединението. 4)Декларация за отсъствие на обстоятелствата по чл. 5к, параграф 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014. 5) „Техническо предложение“, изготвено по образец, Приложение № 1, съдържащо: а) Предложение за изпълнение на поръчката в съответствие с техническите спецификации и изискванията на възложителя. б) Съгласно чл. 102, ал. 1 от ЗОП, участниците могат да посочват в офертите си информация, която смятат за конфиденциална във връзка с наличието на търговска тайна. Ако в представеното предложение за изпълнение на поръчката се съдържа информация, която е конфиденциална във връзка с наличието на търговска тайна, участникът следва да приложи документ, в който е описана конфиденциалната информация. Когато участниците са се позовали на конфиденциалност, съответната информация не се разкрива от възложителя. Забележка: Съгласно чл. 102, ал. 2 от ЗОП участниците не могат да се позовават на конфиденциалност по отношение на предложенията от офертите им, които подлежат на оценка. Друга информация и/или документи, изискани от възложителя, когато това се налага от предмета на поръчката. 6)„Ценово предложение“, изготвено по образец, Приложение № 2, съдържащо предложението на участника относно цената за изпълнение на обществената поръчка. Участникът е единствено отговорен за евентуално допуснати грешки или пропуски в посочването и/или изчисленията на предложените от него цени. Крайната, предлагана от участника цена, трябва да бъде посочена в евро без включен ДДС. Забележка: Участник, чието ценово предложение не отговаря на посочените изисквания и/или в което има грешки, неточности, несъответствия, разминавания и/или пропуски в изчисляването на предлаганите цени, ще бъде отстранен от участие в процедурата на основание чл. 107 от ЗОП. На основание чл. 72, ал. 1 от ЗОП, възложителят изисква представяне в 5-дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложената цена в офертата на участник, при допуснати до оценяване: • три или повече оферти, когато ценовото предложение в офертата на участник, е с повече от 20 на сто по-благоприятно от средната стойност на предложенията на останалите участници; Техническото и ценовото предложение трябва да съдържат информация за всички показатели, които подлежат на оценяване, съгласно публикуваната от възложителя методика. Участник, който не е представил информация, необходима за оценяване на офертата, ще бъде отстранен от участие в процедурата. Съгласно чл. 67, ал. 5 от ЗОП, възложителят може да изисква по всяко време след отварянето на офертите представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката. При подписване на договора участниците, определени за изпълнители, представят гаранция за изпълнение на договора в размер на 3 % (три на сто) от общата прогнозната стойност на обществената поръчка (договора) без ДДС. В раздел "Планиран срок" посочената "Начална дата (BT-536-Lot)" - 01.07.2026 г. е прогнозна. Срок за изпълнение на обществената поръчка е 24 (двадесет и четири) месеца месеца от датата на първата доставка на електрическа енергия по договора. За първа доставка се счита първият регистриран график за доставка за обектите, включени в предмета на договора, и влязла в сила смяна на доставчик и координатор на балансираща група.

Contracting authorities1

БР

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.