Изработка и доставка на рекламни материали с лого за нуждите на Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ - Варна

Estimated value€82,100
DeadlineExpired15 Jun 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
15 Jun 2026, 20:59
CPV codes
22000000 - Printed matter and related products22400000 - Stamps, cheque forms, banknotes, stock certificates, trade advertising material, catalogues and manuals22462000 - Advertising material22816000 - Pads22817000 - Diaries or personal organisers
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€82,100
Publication date
10 May 2026, 22:00

Overview

Предмет на обществената поръчка е избор на изпълнител за изработка и доставка на рекламни материали с лого (наричани още в документацията „стоки“) за нуждите на Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна, съгласно техническа спецификация (Приложение №1). Поръчката включва периодични доставки на предварително заявени и конкретизирани от Възложителя по вид, технически данни, комплектация и количества стоки, както и изпълнение на персонализация върху закупени от Възложителя рекламни материали. Естество и количество на извършваните дейности: изработка и доставка на 19 870 броя рекламни материали с лого, съгласно приложена техническа спецификация (Приложение №1). Посочените в техническата спецификация количества са прогнозни, за 12 месеца и ще послужат за оценяване на офертите. Заявяването на вида и количествата стоки се определя от Възложителя в зависимост от конкретните му потребности и финансова обезпеченост. Възложителят не е обвързан със задължението да изчерпи посочената максимално допустима стойност и обем на договора, и си запазва правото да поръчва повече и/или по-малко от прогнозните количества, включително и да заявява продукти, които не са включени в техническата спецификация, при условията, описани в Указанията – т. 5 Опция при възлагане. Общата прогнозна стойност на настоящата обществена поръчка за срока на изпълнението ѝ е 82 100,00 евро без ДДС, която включва: 1. Обща стойност за продукти, включени в техническата спецификация - 81 000,00 евро без ДДС; 2. Обща стойност за продукти, невключени в техническата спецификация (опция) – 1 100,00 евро без ДДС. Единичната цена за изработка и доставка на рекламни материали с лого (в т. ч. с цена за персонализация по съответния тираж), с изготвен от страна на Възложителя идеен проект, трябва да е крайна, за единица мярка (брой), не подлежи на промяна по време на изпълнение на договора и включва всички дейности и разходи на Изпълнителя, свързани пряко или косвено с изпълнение предмета на поръчката (за материали, опаковка, печат, транспортни разходи до мястото, посочено за доставка, данъци, такси, мита и други допълнителни разходи), като представлява пълната и окончателна единична цена без ДДС за изпълнение на поръчката. В случаите, в които от Възложителя не е подаден готов идеен проект до формат А3, изготвянето му ще се заплаща съгласно посочена в Ценовото предложение на Изпълнителя (Образец №3) цена без ДДС. Цената за изготвяне на идеен проект се заплаща еднократно. При повторно заяваване на стоки, за които е изготвен и одобрен идеен проект, Възложителят ще заплаща само цената за изработка и доставка. Изпълнението на персонализация върху закупени от Възложителя рекламни материали и върху рекламни материали, неописани в техническата спецификация, както и на персонализация за по-голям брой цветове и удари на отпечатък над минимално заложените в техническата спецификация, ще се заплаща съгласно посочените в Ценовото предложение на Изпълнителя (Образец №3) единични цени. Под персонализация в настоящата обществена поръчка следва да се разбира визуализация на изображения върху стоки от различни материали, чрез използване на различни видове технологии. Срокове за изпълнение на заявки: • за изготвяне и одобрение на визия на персонализацията - не по-дълъг от 3 работни дни от датата на подаване на заявка от страна на Възложителя; • за изпълнение на персонализация върху закупени от Възложителя стоки - не по-дълъг от 5 работни дни от датата на предоставянето им от Възложителя; • за изработка и доставка на рекламни материали с лого – не по-дълъг от 10 работни дни от датата на одобрението от Възложителя на визията на персонализацията.

Освен посочените основания за изключване в секция „Тръжни условия“, Възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка и на основание чл. 107 от ЗОП. Офертата, както и цялата кореспонденция и всички документи, свързани с обществената поръчка и разменени между участника и Възложителя трябва да са на български език. Приложените документи, представени от участника могат да бъдат съставени на друг език, но задължително трябва да са придружени с точен превод на български език по отношение на относимите към офертата части. В случай, че офертата съдържа информация с парично изражение, пряко свързана с предмета на поръчката, която е извън ценовото предложение, участникът се отстранява от участие. В случай, че участник оферира по-висока обща цена в евро без ДДС за изпълнение на поръчката от обявената от Възложителя максимално допустима стойност в настоящата процедура, той ще бъде предложен за отстраняване, на основание чл. 107 ЗОП, тъй като не отговаря на предварително обявените условия на поръчката. В случай, че участник не представи актуален към момента на подаване на офертата каталог/ценова листа с единични цени без ДДС на стоките, включени в него, той ще бъде предложен за отстраняване, на основание чл. 107 от ЗОП, тъй като не отговаря на предварително обявените условия на поръчката. В случай, че участник оферира процент отстъпка от единични цени без ДДС за рекламни материали, включени в приложен към ценовото предложение каталог/ценова листа, по-малък от 10% и/или предлагана цена без ДДС за изготвяне на идеен проект до формат А3, по-висока от 5 евро, той ще бъде предложен за отстраняване, на основание чл. 107 от ЗОП, тъй като не отговаря на предварително обявените условия на поръчката. Възложителят ще използва собствени приходи, а в приложимите случаи - външно финансиране и средства от държавния бюджет за извършване на дължимите плащания по сключения договор. Дължимите плащанията по сключения договор ще се извършват по банков път, в срок до 30 календарни дни след приемане на всяка конкретна доставка на стоки, предмет на договора, удостоверено с двустранно-подписан приемо-предавателен протокол за извършената доставка и фактура. При ползване на подизпълнител за изпълнение на поръчката, плащанията по договора ще се извършват при спазване условията на чл. 66 от ЗОП. Участникът декларира липсата на основанията за отстраняване и съответствие с критериите за подбор, чрез представяне на единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). Съгласно чл. 67, ал. 5 от ЗОП, Възложителят може да изисква по всяко време след отварянето на заявленията за участие или офертите представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката. Преди сключване на договор за обществена поръчка, Възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да предостави документи по чл. 58 от ЗОП, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от процедурата, както и документи за съответствие с поставените критерии за подбор. Документите се представят и за подизпълнителите, и третите лица, ако има такива. Възложителят изисква представяне в 5-дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, свързано с цена или разходи, когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от: 1. средната стойност на предложенията на останалите участници по същия показател за оценка - при допуснати до оценяване три или повече оферти; 2. обявената прогнозна стойност, а когато това не е приложимо - от друга предварително определена от възложителя подходяща и обективна база за сравнение, посочена в обявените условия на поръчката - при допуснати до оценяване една или две оферти. В случаите на чл. 72, ал. 1, т. 2 от ЗОП, за обективна база за сравнение ще се взема предвид обявената прогнозна стойност на поръчката - 82 100 евро. Комисията разглежда и оценява представените обосновки съгласно чл.72 от ЗОП. При изпълнение на обществената поръчка Изпълнителят е длъжен да спазва всички нормативни изисквания, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, които са в сила в Република България, и които са приложими към предмета на поръчката – дейности по изработка на рекламни материали с лого. Участниците могат да получат необходимата информация за задълженията, свързани с данъци и осигуровки, опазване на околната среда, закрила на заетостта и условията на труд, които са в сила в Република България и относими към предмета на поръчката, както следва - Относно задълженията, свързани с данъци и осигуровки: Национална агенция за приходите Информационен телефон на НАП - 0700 18 700; интернет адрес: https://portal.nra.bg/ - Относно задълженията, за опазване на околната среда: Министерство на околната среда и водите Звено за административно обслужване - всеки работен ден от 9:00 до 17:30 ч.; Адрес: София 1000, бул. “Княгиня Мария Луиза“ №22, партер, телефон: 02/ 940 60 00; Интернет адрес: https://www.moew.government.bg/ - Относно задълженията, закрила на заетостта и условията на труд: Министерство на труда и социалната политика, София 1051, ул. Триадица №2, телефон: 0800 88 001 Интернет адрес: https://www.mlsp.government.bg/ - Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“ Адрес: София 1000, бул. Княз Ал. Дондуков №3, Национален телефон на ИА "Главна инспекция по труда": 0700 17 670 Интернет адрес: https://www.gli.government.bg/bg.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.