Achizitie: autospeciala multifunctionala dotata cu carlig hidraulic, incarcare-descarcare containere minim 5 tone, echipare iarna-vara cu: bazin stropire cu rezervor minim 3000 litri, lama zapada, sararita- 3 buc

CNContract noticecn1095308SCS.C. SALUBRITATE CRAIOVA
11 days left
Estimated valueRON 1,920,000
Deadline11 days left14 Sept 2026, 12:00
Competition22 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
cn1095308
Contract type
Deadline
14 Sept 2026, 12:00
CPV codes
34142000 - Crane and dumper trucks
Status
Ongoing
Notice type
CNContract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 1,920,000
Publication date
12 Aug 2026, 05:35

Overview

Se doreste achizitia a 3 autospeciale multifunctionale, dotate cu carlig hidraulic pentru incarcare-descarcare containere minim 5 tone, echipare iarna-vara cu: bazin stropire rezervor minim 3000 litri, lama deszapezire cu latime min. 2300mm - max. 2600mm si sararita(imprastietor material antiderapant cu buncar de minim 2mc)

Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice, declaratia ce se depune in SEAP odata cu documentele de participare Descriere: Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 din Legea nr. 98/2016. Persoanele implicate in procedura de achizitie, conform formular neicadrare in prevederile art 59-60 sunt: Butari Mihai Vlad – administrator, Gingioveanu Doina – director economic, Dobre-Mazilu Viorel-Dragos – director tehnic, Lupu Mihaela - expert achizitii publice, Ciobotu Ionut Catalin- expert achizitii publice, Daladimos Raluca - Jurist in cadrul compartimentului juridic -SSM, Matei Maria – Economist compartiment contabilitate, Cercel Daniela – Economist compartiment contabilitate, Duță Lavinia Margareta – Economist - responsabil compartiment contabilitate, Pîrvu Ion – logistician -responsabil Compartiment gestiune utilaje, Carciu Daniel - logistician in cadrul Compartiment gestiune utilaje, Păun Andrei – inginer compartimentul tehnic Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Activitățile economice sunt suspendate Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Faliment Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Insolvență Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Active administrate de lichidator Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Concordat Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Abaterea profesională gravă Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Declaratie de la ofertanti, terti sustinatori si subcontractanti ca nu se regaseasc în situatiile prevazute la art. 167 alin.1si 1' din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Dupa caz, documente prin care se demonstreaza faptul ca, operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art. 167alin. 2, art. 171 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial Certificat constatator emis de Oficiul Registrului Comertului Completare DUAE Documentele justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea formularului DUAE trebuie prezentate, DOAR LA SOLICITAREA AUTORITATII CONTRACTANTE, numai de ofertantul clasat pe primul loc la finalizarea evaluarii ofertelor

Proporția de subcontractare

Activitatea de furnizare a celor 3 autospeciale nu poate fi subcontractata conform art 3 alin 1 lit yy) din L98/2016. Modalitati de indeplinire: Completare DUAE

Contracting authorities1

SC

CUI RO27969145

roCraiova, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation4

4 documents

Award criteria5

Criterion information

Name
Pretul ofertei
Weight
40% (40 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No
Description
Componenta financiara
Algorithm
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

Participants2