Achizitionare produse alimentare - 2 loturi

SCNSimplified contract noticescn1178285SLSpitalul Orasenesc Lipova
Estimated valueRON 225,346 – RON 450,692
Deadline
Competition00 participants
Lots22 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1178285
Contract type
Deadline
CPV codes
15800000 - Miscellaneous food products
Status
Ongoing
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 225,346 – RON 450,692
Publication date
4 Aug 2026, 07:58

Overview

In baza contractului ce se doreste a fi atribuit se va asigura furnizarea alimentelor in cantitatile precizate in Caietul de sarcini-centralizatorul de produse. Valoarea estimata este 225.345,93 lei la care adauga TVA, pana la finale anului 2026 (31.12.2026). Lot 1 – 207.661,25 lei + TVA Lot 2 - 17.684,68lei + TVA Iar 450.691,86 lei la care se adauga TVA, reprezinta valoarea maxima a achizitiei inclusiv valoarea furnizarii alimentelor pe perioada prelungirii prin act aditional pana la 30.04.2027. Conform obligatiei prevazute la art. 165 alin 1, lit. b din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, suplimentarea cantitatilor este conditionata de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie. Durata contractului poate fi prelungita conform prevederilor art. 165 alin. 1, lit. d din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achizitie/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice. Mentionam ca valoarea minima a intervalului prezentat la punctul II.2.1. si II.2.2. reprezinta valorile estimate a procedurii in functie de care se vor elabora ofertele.

Motive excludere privind situația operatorului economic: Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a incalcat obligatiile in domeniul legislatiei mediului? Astfel cum sunt mentionate in scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a incalcat obligatiile in domeniul legislatiei muncii? Astfel cum sunt mentionate in scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59- 60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a incalcat obligatiile in domeniul legislatiei sociale? Astfel cum sunt mentionate in scopul acestei achizitii publice in legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Ofertantii, asociatii și subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art. 59-60 din Legea nr. 98/2016. Persoanele cu functie de decizie din cadrul autoritatii contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: - Ec. Dodon Adrian Ovidiu - Manager - Onete Marioara Daniela - Director financiar contabil - Sas Gabriel – Director medical - Pop Loredana Ana – Asistent coordonator - Jichita Lavinia – consilier cu atributii achizitii – presedinte comisie de evaluare - Oprescu Mirela – magaziner – membra a comisiei de evaluare - Olteanu Alexandra – nutritionist – membru comisie de evaluare - Dohngie Dorinel – jurist – membru supleant comisie de evalluare - Nichitescu-Prodaniuc Oana-Raluca – reprezentant legal furnizor servicii auxiliare achizitiei Pentru loturile: 1,2 Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Activitățile economice sunt suspendate Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Faliment Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Insolvență Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Active administrate de lichidator Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Concordat Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Abaterea profesională gravă Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru loturile: 1,2 Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Ofertantii, asociatii și subcontractantii vor completa DUAE in conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea nr. 98/2016. Ofertanții participanți la procedură/subcontractantii/tertii sustinatori vor declara că nu se încadrează în situațiile prevăzute la art. 59-60, 163, 164 si 167 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice. Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Pentru loturile: 1,2 Înregistrare într-un registru profesional relevant Certificat Constatator emis de Oficiul Registrului Comertului. Informatiile din certificatul ORC trebuie sa fie reale/actuale la data prezentarii acestora. Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de inregistrare in conditiile legii din tara de rezidenta, sa reiasa ca operatorul economic este legal constituit, ca nu se afla in niciuna dintre situatiile de anulare a constituirii, precum si faptul ca are capacitatea profesionala de a realiza activitatile care fac obiectul contractului. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificat constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertantilor straini,documente echivalente emise în tara de rezidenta, urmând ca documentele justificative, sa fie prezentate doar la solicitarea autoritatii contractante doar de catre ofertantii clasati pe primul loc în clasamentul întocmit la finalizarea evaluarii ofertelor. Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Operatorii economici ce depun oferta trebuie sa detina Autorizatie sanitara conform O.M.S. nr. 976/1998 art. 2 – „Norme de igiena privind productia, prelucrarea, depozitarea, pastrarea, transportul si desfacerea alimentelor”, cu modificarile si completarile ulterioare; Hotararea 924/2015 privind aprobarea Regulilor generale pentru igiena produselor alimentare si O.U.G. 97/2001, privind reglementarea productiei, circulatiei si comercializarii alimentelor, republicata (M.O. 168/2008), Legea 150/2004 privind siguranta alimentelor si a hranei pentru animale - cu modificarile si completarile ulterioare, valabila la data depunerii in copie lizibila cu mentiunea „conform cu originalul”.Alte autorizatii/avize/acte pe care le detin ofertantii in baza H.G. 573/2002 pentru aprobarea procedurilor de autorizare a funcţionarii comercianţilor Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE respectiv, Autorizatii/avize se vor fi depuse odata cu propunerea tehnica. Modalitatea prin care poate fi demonstrata îndeplinirea cerintei: se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor.

Capacitatea tehnică şi profesională – experienta similară Pentru loturile: 1, 2 Pentru loturile:1, 2 Subcontractarea (daca este cazul) Pentru loturile:1, 2 Pentru loturile:1, 2

Cerinta 1_1: Prezentarea de documente/certificări din care sa reiasă livrarea de produse similare în cursul unei perioade care acoperă cel mult ultimii 3 ani. Ultimii 3 ani vor fi calculați până la data limită de depunere a ofertei cu mențiunea că modul de calcul al perioadei aferentă experientei similare se va extinde corespunzator (cu zilele de decalare) în eventualitatea decalări termenului limită prevăzut în AP/IP publicat. Prin prezentarea unor documente/certificari /contracte/sau părți relevante ale contractelor/procese verbale de recepție, ofertantul trebuie să facă dovada că, în ultimii 3 ani calculați până la data limită stabilită pentru depunerea ofertelor a mai livrat produse similare cu cele ce fac obiectul achiziției, în valoare totală fără TVA mai mare sau cel putin egală cu: - 100.000 lei fără TVA realizate la nivelul unui contract - maximum 3 contracte cumulate pentru produsele privind Lotul I; - 17.000 lei fără TVA realizate la nivelul unui contract - maximum 3 contracte cumulate pentru produsele privind Lotul II; Prin produse similare autoritatea contractantă întelege: furnizarea unor produse alimentare.La nivelul DUAE trebuie precizate informații cum ar fi: numărul și data contractului de furnizare, tipul/categoriile de produse, valoarea, beneficiarul, data si numarul documentului de receptie. Modalitatea prin care poate fi demonstrată îndeplinirea cerințelor: Ofertantii vor completa cu DA sau NU in DUAE "α: indicatia globala pentru toate criteriile de selectie" având în vedere faptul că în cadrul procedurii simplificate, autoritatea contractantă este obligată să selecteze în DUAE «α: indicația globală pentru toate criteriile de selecție, astfel se va bifa în DUAE (Nu). Se va prezenta DUAE în conformitate cu prevederile art 193 alin. (1) din Legea 98/2016 iar documentele justificative care probeaza livrarea unor produse similare pe care ofertantul consideră că autoritatea contractantă trebuie să le ia în considerare pentru evaluarea îndeplinirii cerinței privind experiența similară, vor trebui să indice: a) obiectul livrării de produse astfel încat să fie furnizate toate informațiile solicitate și necesare pentru a se verifica îndeplinirea cerinței privind experiența similară, b) beneficiarii, indiferent dacă aceștia sunt autorități contractante sau clienți privați, c) valoarea-în lei fără tva; d) perioada, mai exact intervalul periodic (data de început și data de finalizare) în care s-a derulat contractul; 2. Doc justif emise sau contrasemnate de beneficiar (autoritate contractantă sau client privat) care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea DUAE se vor prezenta în S.I.C.A.P. semnate cu semnătură electronică extinsa bazata pe un certificat emis de catre furnizor autorizat doar la solicitarea autoritatii contractante formulată în conformitate cu prevederile art. 196 alin. (2) din Legea 98/2016 doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor depuse și aplicarea criteriului de atribuire/lot . Nota 1: Doc care probează livrarea unor produse similare sau identice pe care ofertantul consideră că autoritatea contractantă trebuie să le ia în considerare pentru evaluarea îndeplinirii cerinței privind experiența similară vor fi emise sau contrasemnate de beneficiar (autoritate contractantă sau client privat). Intră în categoria documentelor care probeaza livrarea unor produse similare sau identice orice document întocmit conform solicitărilor de mai sus, precum și procese verbale de recepție cantitative și calitative sau recomandări sau documente constatatoare sau alte documente similare în măsura în care acestea sunt emise sau contrasemnate de beneficiar și furnizează toate informațiile solicitate pentru demonstrarea îndeplinirii cerinței de calificare privind experiența similară. Ca și condiție de validitate, sub sancțiunea considerării cerinței ca neîndeplinită, documentele care probează livrarea unor produse similare sau identice vor avea număr de înregistrare și semnatura emitentului lipsă acestora fiind vicii de formă care lipsesc documentele de forța probantă. Nota 2: Dacă se vor prezenta ca experiența similară contracte care au ca obiect furnizarea mai multor tipuri de produse, atunci ofertantul are obligația să evidențieze și să dovedească în mod clar în documentele probante prezentate care sunt produsele de natura a îndeplini solicitările din fișa de date a achiziției. Nota 3: Documentele edificatoare vor fi prezentate în SICAP semnate cu semnătură electronică extinsa bazata pe un certificat emis de catre furnizor autorizat, doar de catre ofertantul clasat pe primul loc al clasamentului intermediar întocmit în urma evaluării ofertelor și aplicării criteriului de atribuire/lot. Persoanele juridice străine vor prezenta certificatele/documentele edificatoare în SICAP semnate cu semnătură electronică extinsă bazata pe un certificat emis de catre furnizor autorizat însotite de traducere autorizata în limba română - doar de catre ofertantul clasat pe primul loc, în clasamentul intermediar intocmit în urma evaluării ofertelor și aplicării criteriului de atribuire/lot . Nota 4: Pentru contractele exprimate în euro se va folosi pentru conversie rata medie lunară de schimb comunicată de către Banca Centrală Europeană pe site-ul http://ec.europa.eu/budget/inforeuro pentru luna decembrie a anului în care respectivul contract a fost semnat (exemplu: decembrie 2022: 1 euro = 4,9224 lei, decembrie 2023: 1 euro = 4,9707 lei ; decembrie 2024: 1 euro = 4.9748 lei ; decembrie 2025: 1 euro = 5,0912 lei ). Cerinta 1_2: 1. Autoritatea contractantă solicită ofertantului/candidatului să precizeze în ofertă partea/părţile din contract pe care urmează să le subcontracteze şi datele de identificare ale subcontractanţilor propuşi. 1. Autoritatea contractantă solicită ofertantului/candidatului să precizeze în ofertă partea/părţile din contract pe care urmează să le subcontracteze şi datele de identificare ale subcontractanţilor propuşi. 2. Autoritatea contractantă informeaza oferantii ca activitatea principală de ”furnizare”, nu poate fi subcontractată, subcontractarea fiind permisă de lege doar, pentru activitățile secundare /conexe din cadrul contractului de furnizare, potrivit art.3 alin.(1) lit.yy) din Legea nr.98/2016. 3. Autoritatea contractantă va verifica inexistenţa unei situaţii de excludere prevăzute la art. 164, 165 şi 167 în legătură cu subcontractanţii propuşi. 4. În cazul în care este identificată o situaţie de excludere, cu aplicarea în mod corespunzător a dispoziţiilor art. 171 din legea 98/2016, autoritatea contractantă va solicita ofertantului/candidatului o singură dată să înlocuiască un subcontractant în legătură cu care a rezultat, în urma verificării, că se află în această situaţie. 5. În cazul în care ofertantul/candidatul sau operatorii economici care participă în comun la procedura de atribuire subcontractează o parte din contractul de achiziţie publică care urmează să fie atribuit, cerinţa prevăzută la alin. (1) se consideră îndeplinită dacă subcontractantul nominalizat deţine autorizaţia solicitată prin documentaţia de atribuire, cu condiţia ca acesta să execute partea din contract pentru care este solicitată autorizaţia respectivă. .(art 51 HG 395/2016) 6. Autoritatea contractantă nu stabileste cerinţe de participare pentru subcontractanţii propuşi de ofertant/candidat în ofertă sau solicitarea de participare, dar ia în considerare capacitatea tehnică şi profesională a subcontractanţilor propuşi pentru partea lor de implicare în contractul care urmează să fie îndeplinit, dacă documentele prezentate sunt relevante în acest sens 7. Autoritatea contractantă isi rezerva dreptul de a solicita ofertantului să transmită informaţii şi documente relevante referitoare la capacitatea tehnică şi profesională a subcontractanţilor propuşi, cu privire la partea/părţile din contract pe care aceştia urmează să o/le îndeplinească efectiv. În cazul în care din informaţiile şi documentele prezentate nu rezultă că subcontractantul propus are capacitatea tehnică şi profesională necesară pentru partea/părţile din contract pe care acesta urmează să o/le îndeplinească efectiv, autoritatea contractantă va respinge subcontractantul propus şi va solicita ofertantului/candidatului o singură dată înlocuirea acestuia şi prezentarea unui alt subcontractant care să aibă capacitatea tehnică şi profesională necesară pentru partea/părţile din contract pe care acesta urmează să o/le îndeplinească efectiv 8. În cazul în care operatorul economic intenţionează să subcontracteze o parte/părţi din contract, DUAE include şi informaţiile solicitate cu privire la subcontractanţi. 9. Avand in vedere prevederile art 218 din Legea 98/2016 subcontractorii îşi vor exprima la data depunerii ofertei/momentul introducerii acestora în contractul de achiziţie publică, opţiunea de a fi sau nu plătiţi direct de către autoritatea contractantă 10. Contractantul are obligatia la încheierea contractului de achiziţie publică sau atunci când se introduc noi subcontractanţi, de a prezenta contractele încheiate între contractant şi subcontractant/subcontractanţi nominalizaţi în ofertă sau declaraţi ulterior, astfel încât activităţile ce revin acestora, precum şi sumele aferente prestaţiilor, să fie cuprinse în contractul de achiziţie publica. Contractele trebuie să fie în concordanţă cu oferta şi se vor constitui în anexe la contractul de achiziţie publică. Subcontractarea nu diminuează răspunderea contractantului în ceea ce priveşte modul de îndeplinire a viitorului contract de achiziţie publică. 11. Contractantul are obligaţia de a notifica autorităţii contractante orice modificări ale subcontractantilor pe durata contractului de achiziţie publică. 12. Contractantul are dreptul de a implica noi subcontractanţi, pe durata executării contractului de achiziţie publică, cu condiţia ca nominalizarea acestora să nu reprezinte o modificare substanţială a contractului de achiziţie publică, în condiţiile art. 221 din Legea 98/2016. In situatia modificarii subcontractantilor, contractantul va transmite autorităţii contractante informaţiile referitoare la numele, datele de contact şi reprezentanţii legali ai noilor subcontractanţi şi va obţine acordul autorităţii contractante privind noi subcontractanţi implicaţi ulterior în executarea contractului. Atunci când înlocuirea sau introducerea unor noi subcontractanţi are loc după atribuirea contractului, aceştia transmit certificatele şi alte documente necesare pentru verificarea inexistenţei unor situaţii de excludere şi a resurselor/capabilităţilor corespunzătoare părţii lor de implicare în contractul care urmează să fie îndeplinit. Modalitatea de îndeplinire : Se va prezenta acordul de subcontractare si DUAE in conformitate cu prevederile SECTIUNEA a 8-a Documentul unic de achizitie european. E-Certis din Legea 98/2016.Ofertantii vor completa cu DA sau NU in DUAE "α: indicatia globala pentru toate criteriile de selectie" având în vedere faptul că în cadrul procedurii simplificate, autoritatea contractantă este obligată să selecteze în DUAE «α: indicația globală pentru toate criteriile de selecție, astfel se va bifa în DUAE (Nu). Documente justificative care probeaza indeplinirea celor asumate prin completarea acordului de subcontractare si DUAE, daca va fi cazul, se vor prezenta doar la solicitarea autoritatii contractante formulata in conformitate cu prevederile art 196 alin 2 din Legea 98/2016 de catre ofertantul clasat pe primul loc in clasamentul intermediar intocmit pentru fiecare lot dupa evaluarea ofertelor depuse si aplicarea criteriului de atribuire.

Contracting authorities1

SL

Lots2

Documentation4

4 documents
  • caiet de sarcini.pdf

    PDF document

    12.4 MB
  • contract furnizare.pdf

    PDF document

    3.1 MB
  • formulare achizitie.pdf

    PDF document

    3.6 MB
  • Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1277108.pdf

    PDF document

    142.8 KB

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.