Acord cadru furnizare Carne de pasare

Estimated valueRON 559,470
DeadlineExpired24 Aug 2026, 21:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1175236
Contract type
Deadline
24 Aug 2026, 21:00
CPV codes
15112130 - Chickens15112300 - Poultry livers
Status
Ongoing
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 559,470
Publication date
13 May 2026, 08:04

Overview

Acord cadru furnizare Carne de pasare

Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Ofertanții, terții susținători și subcontractanții au obligatia depunerii declarației pe proprie răspundere din care să rezulte faptul că, la elaborarea ofertei,au ținut cont de obligațiile referitoare la condițiile privind protecția muncii care sunt în vigoare în România, precum și că le va respecta în vederea implementării contractului. Informații detaliate privind reglementările care sunt în vigoare la nivel național și care se referă la condițiile privind sănătatea și securitatea muncii se pot obține de la Inspecția Muncii sau de pe site-ul: http://www.inspectmun.ro/Legislatie/legislatie.html. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.59-60 din Legea nr. 98/2016, Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității/entității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: Cimpoae Simona Daniela- Director General - semneaza contractele de achizitie publica Simion Adrian Toni – Director General Adjunct, semneaza contractul de achizitie publica-VIZA CFP, confirma existenta fondurilor bugetare necesare derularii contractului Gheorghiu Florin – Inspector - Serviciu planificare bugetara, management financiar si contabilitate - semneaza contractul de achizitie publica-VIZA CFP, confirma existenta fondurilor bugetare necesare derularii contractului Rusu Laura – Sef serviciu Juridic Achizitii Publice- avizeaza juridic contracte achizitie publica Eftimie Iulian – Director General Adjunct – presedinte comisie evaluare cu drept de vot Albu Viorica - Consilier achizitii publice --membru comisie evaluare Matei Paulina - Sef centru-membru - comisie evaluare Antonescu Stelus – Coordonator personal de specialitate -membru comisie evaluare Avramescu Ionica – Inspector - membru comisie evaluare Gheorghe Ana Maria– Consilier juridic - membru de rezerva comisie evaluare Pintilie Georgeta – Inspector – membru de rezerva comisie de evaluare Ofertantii, asociatii, tertii sustinatori si contractantii au obligatia depunerii Declaratiei privind neincadrarea in prevederile art.59/ 60 din Legea nr 98/2016 privind achizitiile publice(evitarea conflictului de interese) Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Activitățile economice sunt suspendate Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Faliment Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Insolvență Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Active administrate de lichidator Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016 Concordat Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Abaterea profesională gravă Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art.164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016 Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Ofertanții, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 167 din Legea nr. 98/2016 Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile ce fac obiectul contractului de achiziție publică/sectorială. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanți pentru partea din contract pe care aceștia urmează să o realizeze, care vor completa informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct. Modalitatea de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire a contractului de achiziție publică cu informațiile solicitate de către autoritatea contractantă – informații referitoare la îndeplinirea cerințelor privind capacitatea de exercitare a activității profesionale. Documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților persoane juridice/fizice străine, documentele echivalente emise în țara de rezidență, traduse în limba română, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul întocmit după aplicarea criteriului de atribuire/ de către ofertanții selectați să semneze acordul-cadru sau după caz admiși să participe la sistemul dinamic de achiziție publică. In situația în care vor fi executate părți din contract de către subcontractanți, dovada înregistrării și corespondența activităților principale/secundare din cadrul acestuia cu obiectul achiziției se va prezenta obligatoriu și de către subcontractanți, pentru partea din contract pe care o vor realiza.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 6 Sept 2026, 06:20.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.