Acord cadru produse agro-alimentare - peste congelat (macrou)

Estimated valueRON 468,000 – RON 689,000
DeadlineExpired14 Aug 2026, 21:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
cn1092114
Contract type
Deadline
14 Aug 2026, 21:00
CPV codes
15800000 - Miscellaneous food products
Status
Ongoing
Notice type
CNContract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 468,000 – RON 689,000
Publication date
29 Apr 2026, 06:11

Overview

• PEȘTE CONGELAT (MACROU) – min 18 000 kg – max 26 500 kg / acord cadru și min 9 000 kg - max 13 250 kg / contract subsecvent • PEȘTE CONGELAT (MACROU) – min 468 000,00 lei – max 689 000,00 lei / acord cadru și min 234000,00 lei – max 344 500,00 lei / contract subsecvent

Motive excludere privind situația operatorului economic: Pentru loturile: 1,2,3 Motive referitoare la situația operatorului economic Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii nu trebuie sa se regaseasca in situatiile prevazute la art 164, 165, 167 din Legea nr. 98/2016 - se va completa DUAE de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire cu informatiile aferente situatiei lor. Documentele justificative care probeaza îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE pot fi prezentate numai la cererea autoritatii contractante operatorilor economici dupa aplicarea criteriului de atribuire conf. art 193 din Legea 98/2016. Aceste documente pot fi: 1. Certificate constatatoare privind LIPSA DATORIILOR RESTANTE cu privire la plata impozitelor, taxelor sau a contributiilor la bugetul general consolidat la momentul depunerii acestora. 2. Cazier judiciar al operatorului economic si al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic sau a celor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia asa cum rezulta din certificatul constatator emis de ORC/actul constitutiv. 3. Dupa caz, documentele prin care se demonstreaza faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogarile prevazute la art 166 alin 2, art 167 alin 2 si art 171 din legea 98/2016 privind achizitiile publice 4. Alte documente edificatoare dupa caz. Informații privind personalul responsabil cu executarea contractului. Comisar șef de poliție penitenciară Cornel RĂDUȚĂ – director Comisar șef de poliție penitenciară Giorgian GEANTĂ – director economic- administrativ Inspector principal de poliție penitenciară Mădălin VOINEA – șef serviciu logistică Agent de poliție penitenciară Monica PRUNĂ – responsabil viză CFPP Inspector principal de poliție penitenciară Veronica Felicia PONCZOK – ofițer achizitor Agent principal de poliție penitenciară Mădălina Cuțăr Burduja – responsabil sector Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru profesional relevant Certificat ONRC

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 6 Sept 2026, 22:21.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.