Execuția lucrărilor de modernizare a infrastructurii de irigații pe suprafata PLOTULUI 10C în cadrul proiectului “MODERNIZAREA INFRASTRUCTURII DE IRIGATII PE SUPRAFATA PLOTULUI 10C AFERENT OUAI AGRI-SAVENI, JUDETUL IALOMITA”

SCNSimplified contract noticescn1125369OAOUAI AGRI-SAVENI
Estimated valueRON 5,590,370
DeadlineExpired23 Jun 2023, 12:00
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1125369
Contract type
Deadline
23 Jun 2023, 12:00
CPV codes
45232120 - Irrigation works
Status
Cancelled
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 5,590,370
Publication date
22 May 2023, 13:47

Overview

Se vor executa, in conformitate cu cerintele proiectului tehnic si a caietelor de sarcini, respectiv - Execuția lucrărilor de modernizare a infrastructurii de irigații pe suprafata PLOTULUI 10C în cadrul proiectului “MODERNIZAREA INFRASTRUCTURII DE IRIGATII PE SUPRAFATA PLOTULUI 10C AFERENT OUAI AGRI-SAVENI, JUDETUL IALOMITA”, finantat prin Fondul European Agricol de Dezvoltare Rurală - Programul Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020. Potrivit devizului general estimativ aferent proiectului tehnic rezulta o Valoarea totala estimata de 5.590.370,40 lei fara TVA, din care neeligibil 198.527,98 lei fara TVA, astfel: Cap. 4.1 Valoare estimata – Constructii si instalatii: 3.783.386,48 lei fara TVA din care neeligibil 122.717,43 lei fara TVA; Cap. 4.2 Valoare estimata - Montaj utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale: 375.757,26 lei fara TVA din care neeligibil 12.187,08 lei fara TVA; Cap. 4.3 Valoare estimata - Utilaje, echipamente tehnologice şi functionale care necesita montaj: 1.164.359,17 lei fara TVA din care neeligibil 37.766,57 lei fara TVA; Cap. 4.4 Valoare estimata - Utilaje, echipamente tehnologice şi funcţionale care nu necesită montaj şi echipamente de transport – 244.674,37 lei fara TVA din care neeligibil 25.134,67 lei fara TVA; Cap. 5.1 Valoare estimata - Organizare de Santier: 22.193,12 lei fara TVA din care neeligibil 722,23 lei fara TVA. Valoarea estimata fara TVA: 5.590.370,40 Moneda: RON Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 14 zile. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari inainte cu 10 zile de data limita de depunere a ofertelor.

Contracting authorities1

OA

CUI 22893828

roSaveni, Romania

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 6 Sept 2026, 22:09.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.