Доставка, инсталиране/монтаж, въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на Машина за механични изпитвания на полимерни гелове за нуждите на проект НИС №3678

cn-standardContract or concession notice – standard regime00338255-2026СОСОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ "СВ.КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ"
Estimated value€19,381
DeadlineExpired15 Jun 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
15 Jun 2026, 20:59
CPV codes
38000000 - Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€19,381
Publication date
17 May 2026, 22:00

Overview

За изпълнение на предмета на поръчката избраният изпълнител следва да осигури доставка, монтаж/инсталация  и въвеждане в експлоатация и гаранционна поддръжка на 1 бр. Машина за механични изпитвания на полимерни гелове за нуждите на проект НИС №3678. Подробно описание на изискванията към изпълнението на поръчката, параметрите на оборудването, количествата и стойностите се съдържа в част II. ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ И УСЛОВИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА от документацията за участие. ​​​​​​​

1. В процедурата може да участва всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, както и всяко друго образувание, които отговарят на условията на чл. 10, ал. 1 от Закона за обществени поръчки (ЗОП) и изискванията на Възложителя. 2. За участника не трябва да са налице обстоятелствата по чл. 54, ал. 1, чл. 55, ал. 1, т. 1 и 5 от ЗОП, чл. 3, т. 8, освен при наличие на изключенията в чл. 4 от Закон за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици(ЗИФОДРЮПДРКТЛТДС); чл. 113 от Закона за Сметната палата (ЗСП), чл. 83а, ал. 5, т. 1 от Закона за административните нарушения и наказания(ЗАНН) и обстоятелствата по чл. 5к, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 833/2014 г. от 31 юли 2014 г. относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна, с изключение на възможностите за дерогация, съдържащи се в пар. 2-4 от Регламента и условията по чл. 107 от ЗОП. 3. Изменение на сключен договор за обществена поръчка се допуска по изключение, съгласно приложимите хипотези по чл. 116 ЗОП. 4. Гаранция за изпълнение на договора в размер на 4% (четири на сто) от стойността на договора без ДДС. Част от Гаранцията за изпълнение или 1 % (едно на сто) от стойността на договора без ДДС, е предназначена за обезпечаване на гаранционния срок. Гаранцията за изпълнение на договора може да се представи под формата на: а) Банкова гаранция – (изготвя се по образец на банката, която я издава, при условие че в гаранцията са вписани условията на Възложителя); б) Парична сума, преведена по сметка на СУ „Св. Климент Охридски “ в) Застраховка, която обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на Изпълнителя. Участникът сам избира формата на гаранцията за изпълнение на договора. Подробни изисквания към условията за изпълнение на поръчката са посочени в Раздел VII Гаранция за изпълнение от документацията за участие

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.