Microbuz cu 6+1 locuri

SCNSimplified contract noticescn1177313ATASOCIATIA DE PROMOVARE SI DEZVOLTARE A TURISMULUI IN JUDETUL TIMIS
47 days left
Estimated valueRON 471,000
Deadline47 days left20 Oct 2026, 21:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1177313
Contract type
Deadline
20 Oct 2026, 21:00
CPV codes
34115200 - Motor vehicles for the transport of fewer than 10 persons
Status
Ongoing
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 471,000
Publication date
9 Jul 2026, 13:22

Overview

Contractul are ca obiect furnizarea unui Microbuz cu 6+1 locuri, nou, inclusiv livrarea acestuia la sediul Beneficiarului.

Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Operatorul economic nu trebuie să fi incheiat acorduri care au ca obiect sau efect denaturarea concurentei Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Operatorul economic nu trebuie să se afle intr-o situatie de conflict de interese care nu poate fi remediata prin alte masuri Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Operatorul economic nu trebuie să fi participat la pregatirea procedurii intr-un mod care sa denatureze concurenta Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Operatorul economic nu trebuie să fi facut obiectul unei astfel de masuri din motive imputabile acestuia Activitățile economice sunt suspendate Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Faliment Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Insolvență Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Active administrate de lichidator Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Concordat Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Abaterea profesională gravă Se aplica motivele de excludere prevazute de art. 167 din Legea 98/2016 privind achizitiile publice Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Opreatorul economic trebuie sa furnizeze informatii complete si corecte si sa poata prezenta documentele justificative solicitate Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial Operatorul economic terbuie sa fie legal infiintat si inregistrat, si sa fie inscris la Registrul Comertului

Pentru contractele de achiziție de bunuri: executarea de livrări de tipul specificat

Operatorul economic trebuie să facă dovada că, în ultimii 3 ani calculați până la data-limită de depunere a ofertelor, a furnizat produse similare, respectiv autoturisme, în baza a minimum 1 și maximum 3 contracte, cu o valoare cumulată de minimum 450.000 lei, fără TVA. Îndeplinirea cerinței se demonstrează prin documente justificative, la solicitarea autorității contractante, conform documentației de atribuire.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation7

7 documents
  • Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1275088.pdf

    PDF document

    142.8 KB
  • Formulare-si-modele-documente_s.pdf

    PDF document

    592.0 KB
  • Model Contract de furnizare produse REVIZUIT_s.pdf

    PDF document

    587.9 KB
  • Caiet de sarcini- MICROBUZ_s.pdf

    PDF document

    583.5 KB
  • Formular-propunere-tehnica_s.pdf

    PDF document

    708.7 KB
  • Instructiuni pentru ofertanti_s.pdf

    PDF document

    603.8 KB
  • Modele Formulare_s.pdf

    PDF document

    487.2 KB

Award criteria5

Criterion information

Name
Pretul ofertei
Weight
40% (40 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No
Description
Componenta financiara
Algorithm
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

Participants0

No participants recorded for this notice.