Lucrări de execuție pentru obiectivul de investiții: "EXTINDERE REȚELE APĂ POTABILĂ ȘI CANALIZARE MENAJERĂ PE STRAZILE BISTRA, ȘUGAG. JIDVEI, ROMANIȚA, SEPTIMIU ALBANI, OAȘA - VALEA ARGINTULUI, GILĂU- PĂDURII, GILĂU – TARNIȚA din MUNICIPIUL ALBA IULIA" finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență și bugetul local

SCNSimplified contract noticescn1149464MIMUNICIPIUL ALBA IULIA
Estimated valueRON 4,762,431
DeadlineExpired2 Aug 2024, 12:00
Competition77 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1149464
Contract type
Deadline
2 Aug 2024, 12:00
CPV codes
45330000 - Plumbing and sanitary works
Status
Awarded
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 4,762,431
Publication date
4 Jul 2024, 04:47

Overview

Pentru realizarea acestei achiziții s-a întocmit proiectul tehnic nr. 113/2022 de către S.C. APA CTTA S.A. ALBA în baza căruia s-a emis autorizația de construire nr. 747/28.11.2022. Principalele caracteristici tehnice ale investiției (capacități): - la rețeaua de canalizare: 222 ml conductă KGEM, De 250mm,SN 8 99 buc cămine canalizare stradale 2277 ml conductă KGEM, De 250mm,SN 4 - racorduri de canalizare menajeră: 445 m conductă PVC KGEM, De 160mm,SN 4 89 buc- cămine de racord canalizare, carosabile. - extindere a rețelei de apă: 515 m - conducta PEHD De 110mm, Pn 16 bar, PE 100, SDR 11 340 m - conducta PEHD De 110mm, Pn 10 bar, PE 100, SDR 17 375 m - conducta PEHD De 110mm, Pn 6 bar, PE 80, SDR 17,6 10 buc. — hidranți de incendiu, Dn 80, Pn 10 bar, amplasați subteran 6 buc. — hidranți de incendiu, Dn 80, Pn 16 bar, amplasați subteran 4 buc. — cămine de vane 23 buc — branșamente - branșamente de apă potabilă: 20 ml conductă PEHD De 25 mm, PN6 bar, PE 80 SDR 21 1 ml conductă PEHD De 25 mm, PN 16 bar, PE 100 SDR 11 14 ml conductă PEHD De 25 mm, PN 10 bar, PE 100 SDR 17 23 buc. cămine de branșament apă, carosabile În conformitate cu prevederile art.160 alin. (1) din Legea nr.98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, termenul limita până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii Suplimentare in legătură cu documentația de atribuire este de 14 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art.160 alin.(2) din Legea nr.98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, autoritatea contractanta va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare cu 8 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt adresate în termenul limită stabilit în anunțul de participare simplificat.

Contracting authorities1

MI

CUI 4562923

roAlba Iulia, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 6 Sept 2026, 06:46.

Award criteria2

Criterion information

Name
Perioada de garanție a lucrarilor P2
Weight
12% (12 of 100)
Order number
#1
Price criterion
No
Directly proportional
Yes
Description
Componenta tehnica
Algorithm
Algoritm de calcul: Pentru oferta/ofertele care prezintă o perioadă de garanție a lucrarilor de 60 luni sau mai mare se va acorda punctajul maxim, respectiv 12 puncte. Se acorda punctaj intermediar pentru intervalul cuprins intre 37 luni (inclusiv) si 60 luni (inclusiv) cate 0.5 puncte pentru fiecare luna acordata suplimentar. Se acorda punctaj intermediar pentru fiecare luna acordata suplimentar. Nota 1: Nu se acorda punctaj intermediar pentru intervale mai mici de 1 lună. Pentru ofertele care prezintă perioada de garanție a lucrărilor exprimată în număr de luni cu zecimale se va lua in considerare doar numărul întreg de luni. (ex.1:25,2 luni se punctează 25 luni; ex.2:36,8 luni se punctează 36 luni). Perioada de garanție a lucrărilor suplimentară față de perioada de garanție minim acceptată exprimata în zile nu va fi luata in considerare. Nota 2: Perioada de garanție ofertata va fi susținută prin specificarea in cadrul Propunerii Tehnice a materialelor si tehnologiilor pe care Ofertantul le va utiliza in vederea asigurării calității lucrării pe întreaga perioada de garanție ofertata. In propunerea Tehnica, ofertantul va descrie modul in care planul de management al calității va asigura nivelul necesar de calitate al rezultatelor sale si al proceselor de lucru, prin prezentarea abordării generale si metodologiei pentru realizarea activităţilor din cadrul contractului (executarea lucrarilor), inclusiv prin descrierea detaliata a metodelor de lucru pentru componentele majore ale lucrarilor si a materialelor pe care le va pune in opera, astfel încât ofertarea unei garanții extinse a lucrarilor sa nu se facă la nivel declarativ in vederea obținerii unui punctaj mare pentru acest factor de evaluare. Neprezentarea acestor informaţii in cadrul Propunerii Tehnice va conduce la neacordarea punctajului aferent factorului de evaluare ce vizează perioada de garanție a lucrarilor suplimentar ofertata.

Participants10