Lucrari de amenajare - reparatii cantina la Complexul de Servicii Magura Codlea

22 days left
Estimated valueRON 298,521
Deadline22 days left26 Sept 2026, 21:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
scn1177276
Contract type
Deadline
26 Sept 2026, 21:00
CPV codes
45453000 - Overhaul and refurbishment work
Status
Ongoing
Notice type
SCNSimplified contract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 298,521
Publication date
9 Jul 2026, 05:03

Overview

Lucrări de amenajare - reparatii cantina la Complexul de Servicii Magura Codlea situata in Codlea str. Carpaţi nr. 23, judetul Brasov. Operatorii economici interesati pot solicita clarificari privind documentatia de atribuire cu cel tarziu 8 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP. AC va raspunde in mod clar si precis si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cel tarziu in a 6 - a zi inainte de termenul de depunere a ofertelor.

Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Declarație pe propria răspundere din care să reiasă că la elaborarea ofertei s-a ținut cont de respectarea obligațiilor referitoare la condițiile de mediu și că le va respecta pe toată durata de îndeplinire a contractului. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Declarație pe propria răspundere din care să reiasă că la elaborarea ofertei s-a ținut cont de respectarea obligațiilor referitoare la condițiile de mediu și că le va respecta pe toată durata de îndeplinire a contractului. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Declarație pe propria răspundere din care să reiasă că la elaborarea ofertei s-a ținut cont de respectarea obligațiilor referitoare la condițiile de mediu și că le va respecta pe toată durata de îndeplinire a contractului. Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Ofertanții/ofertanții asociați, terții susținători și subcontractanții nu trebuie să se regăsească în situațiile prevăzute la art. 59 si 60 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. În acest sens vor depune, o dată cu documentul unic european DUAE, declarații privind neîncadrarea în situațiile prevăzute la articolele mai sus menționate.  Declarație privind conflictul de interese – Formularul 1  Declarație pe propria răspundere privind neîncadrarea în prevederile art. 59 și 60 – Formularul 2 În sensul prevederilor art. 60 si art. 167 alin. 1 lit. e) din Legea 98/2016, persoanele cu funcție de decizie din cadrul DGASPC Brașov definite conform art.21, alin.(5) si (6) din HG nr.395/2016,în ceea ce privește organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: Gîrbacea Julieta Aurelia – Director General, Gavrilă Liviu – Director General Adjunct Economic, Pascu Lucian-Ion – Șef Serviciu MCAPTA, Marmandiu Răzvan Petru - Consilier achiziții publice Compartiment Achiziții Publice si Urmărire Contracte, Talabă Nicoleta Silvia - Consilier superior Compartimentul Tehnic - Administrativ, Bibo Tunde - Consilier juridic Serviciul JCPCC, Mirela Lăcătușu – Șef Centru CS Măgura Codlea, Maria Petroi – Administrator CS Măgura Codlea, Claudiu Guriță - Consilier juridic Serviciul JCPCC, Gîrbacea Todor – Consilier superior Compartimentul Tehnic – Administrativ. Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial Ofertanții/ofertanții asociați, terții susținători și subcontractanții ce depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara de rezidență, să reiasă că operatorul este legal constituit și nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii și că are capacitatea profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului și care cad în sarcina sa conform ofertei depuse. Modalitatea prin care poate fi demonstrată îndeplinirea acestor cerințe este completarea formularului european DUAE de către toți operatorii economici participanți la procedura de atribuire, cu informațiile aferente situației lor. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertantul clasat pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. Aceste documente pot fi: -Pentru persoanele juridice române - Certificat constatator emis de ONRC din care să rezulte denumirea completă, sediul social și punctul/punctele de lucru, persoanele autorizate(administratori/persoane împuternicite), domeniul de activitate principal/domeniile de activitate secundare și codurile CAEN aferente (nu mai vechi de 30 zile) -Pentru persoanele juridice străine – documente edificatoare care să dovedească o formă de înregistrare/atestare ori apartenență din punct de vedere profesional, în conformitate cu legislația din țara de rezidență a operatorului economic -Pentru persoanele fizice române/străine – documente edificatoare care să dovedească o formă de înregistrare ca persoană fizică autorizată, în conformitate cu legislația din tara de rezidență a operatorului economic.

Pentru contractele de achiziție de lucrări: executarea de lucrări de tipul specificat

Operatorii economici trebuie să demonstreze experiența profesională în domeniu, făcând dovada că în ultimii 2 ani au executat lucrări similare, de natura celor ce fac obiectul contractului în valoare cumulată egală cu cel puțin valoarea estimată a contractului de achiziție ce urmează a fi semnat. Modalitatea prin care poate fi demonstrată îndeplinirea acestor cerințe este completarea formularului european DUAE de către toți operatorii economici participanți la procedura de atribuire, cu informațiile aferente situației lor. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, urmează să fie solicitate de AC doar ofertantului clasat pe primul loc în clasamentul întocmit după finalizarea evaluării ofertelor. Aceste documente pot fi:  Lista cu principalele contracte de execuție lucrări din ultimii 2 ani – Formular 3, conținând valori, termene de execuție, beneficiari, indiferent dacă aceștia din urmă sunt autorități contractante sau clienți privați.  Contracte, certificate/documente emise sau contrasemnate de o autoritate contractantă ori de către clientul beneficiar, înscriși în lista cu principalele contracte de execuție lucrări. din care sa reiasă și să se confirme derularea corespunzătoare a contractelor similare.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation4

4 documents
  • Model contract lucrari amenajare reparatii cantina CS Magura Codlea.docx.docx

    Word document

    233.5 KB
  • Formulare.docx

    Word document

    29.0 KB
  • Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1275140.pdf

    PDF document

    142.8 KB
  • Caiet de sarcini amenajare cantina CS Magura.pdf

    PDF document

    316.4 KB

Award criteria1

Criterion information

Name
Pretul cel mai scazut
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
Yes
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.