ECHIPAMENTE DIGITALE PENTRU DOTARE SI AMENAJARE MUZEUL MUNICIPAL DE ISTORIE

SCNSimplified contract noticescn1172654MOMUNICIPIUL ONESTI
Estimated valueRON 766,650
DeadlineExpired5 Mar 2026, 15:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
5 Mar 2026, 15:00
CPV codes
30231310 - Flat panel displays30231320 - Touch screen monitors38652100 - Projectors50300000 - Repair, maintenance and associated services related to personal computers, office equipment, telecommunications and audio-visual equipment
Status
Ongoing
Notice type
SCNSimplified contract notice
Estimated value
RON 766,650
Publication date
20 Feb 2026, 10:32

Overview

Furnizare ECHIPAMENTE DIGITALE PENTRU DOTARE SI AMENAJARE MUZEUL MUNICIPAL DE ISTORIE asa cum sunt descrise in Fisele tehnice si Caietul de sarcini a achizitiei, inclusiv serviciile aferente pe care le implica livrarea, punerea in functiune a echipamentelor si instruirea personalului. Echipamentele ce se doresc a fi achizionate sunt: 1. Videowall LED indoor P1.86 cu podium frontal , efecte holografice si generare continut digital cu ajutorul AI Buc 1 Fisa tehnica nr.1 2. VITRINA PREZENTARE 360 OLED TRANSPARENT Buc 1 Fisa tehnica nr.2 3. MASA TACTILA 55 inch Buc 2 Fisa tehnica nr.3 4. ECHIPAMENTE PENTRU PERETE CRONOLOGIC CU 5 ECRANE LED PROFESIONALE Buc 1 Fisa tehnica nr.4 5. AUDIO GHID Buc 15 Fisa tehnica nr.5 6. ECRAN PENTRU VITRINA GEAM – LUMINOZITATE CRESCUT BUC 1 Fisa tehnica nr.6 7. VITRINE DESCRIPTIVA CU ECRAN DIGITAL ECRAN LCD BUC 2 Fisa tehnica nr.7 8. Vitrina Holografică 86 inch Buc 1 Fisa tehnica nr.8 9. ECHIPAMENT TEST REFLEXE SPORTIVE BUC 1 Fisa tehnica nr.9 In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire pana in ziua a 7-a (inclusiv) inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu art.161 alineatul (2) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, răspunsul consolidat al autorităţii contractante la aceste solicitări este transmis in ziua a 3-a inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Contextul realizării acestei achiziţii de produse: MUNICIPIUL ONESTI a fost desemnat „Oraș European al Sportului 2026” de către ACES Europe, marcând 50 de ani de la primul „10 perfect” al Nadiei Comăneci. Acest titlu recunoaște tradiția orașului în gimnastică și performanță, fiind programate peste 50 de evenimente sportive și culturale. De asemenea, în data de 10 iulie 2025 a fost publicată în Monitorul Oficial Legea 130 care instituie Anul 2026 ca drept „Anul Nadia Comăeneci” . Astfel, Municipiul Onești intenționează înființarea și amenajarea unui Muzeu al Sportului care v-a funcționa la parterul Muzeului Municipal de istorie din Onești Echipamentele ce fac obiectul prezentei achizitii trebuie sa corespunda domeniului de utilizare conform destinatiei produselor, stabilite prin standardele de produs sau norme tehnice de ramura in ceea ce priveste materiile prime, materialele si sa fie autorizate pentru astfel de utilizari. Echipamentele ce se doresc a fi achizionate sunt: 1. Videowall LED indoor P1.86 cu podium frontal , efecte holografice si generare continut digital cu ajutorul AI Buc 1 Fisa tehnica nr.1; 2. VITRINA PREZENTARE 360 OLED TRANSPARENT Buc 1 Fisa tehnica nr.2; 3. MASA TACTILA 55 inch Buc 2 Fisa tehnica nr.3; 4. ECHIPAMENTE PENTRU PERETE CRONOLOGIC CU 5 ECRANE LED PROFESIONALE Buc 1 Fisa tehnica nr.4; 5. AUDIO GHID Buc 15 Fisa tehnica nr.5; 6. ECRAN PENTRU VITRINA GEAM – LUMINOZITATE CRESCUT BUC 1 Fisa tehnica nr.6; 7. VITRINE DESCRIPTIVA CU ECRAN DIGITAL ECRAN LCD BUC 2 Fisa tehnica nr.7; 8. Vitrina Holografică 86 inch Buc 1 Fisa tehnica nr.8; 9. ECHIPAMENT TEST REFLEXE SPORTIVE BUC 1 Fisa tehnica nr.9. Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a Incalcat obligatiile In domeniul legislatiei mediului? Astfel cum sunt mentionate In scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a Incalcat obligatiile In domeniul legislatiei muncii? Astfel cum sunt mentionate In scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale In masura cunostintelor sale, operatorul economic si-a Incalcat obligatiile In domeniul legislatiei sociale? Astfel cum sunt mentionate In scopul acestei achizitii publice In legislatia nationala, In anuntul relevant sau In documentele achizitiei ori la articolul 18 alineatul (2) din Directiva 2014/24/UE. Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Operatorul economic a încheiat acorduri cu alți operatori economici care au ca obiect denaturarea concurenței? Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Operatorul economic are cunostinta de vreun conflict de interese, astfel cum se precizeaza In legislatia nationala, anuntul relevant sau documentele achizitiei, care decurge din participarea sa la procedura de achizitii publice? Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Operatorul economic sau o Intreprindere care are legaturi cu acesta a oferit consultanta autoritatii contractante sau entitatii contractante sau a participat In orice alt mod la pregatirea procedurii de achizitii publice? Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Operatorul economic s-a aflat Intr-o situatie In care un contract de achizitii publice anterior, un contract anterior Incheiat cu o entitate contractanta sau un contract de concesiune anterior a fost reziliat anticipat sau au fost impuse daune-interese sau alte sanctiuni comparabile In legatura cu respectivul contract anterior? Activitățile economice sunt suspendate Activitatile economice ale operatorului economic sunt suspendate? Faliment Operatorul economic este In stare de faliment? Insolvență Operatorul economic este In situatie de insolventa sau de lichidare? Active administrate de lichidator Activele operatorului economic sunt administrate de un lichidator sau de o instanta? Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Activele operatorului economic sunt administrate de un lichidator sau de o instanta? Concordat Operatorul economic este In concordat preventiv? Abaterea profesională gravă Operatorul economic se face vinovat de o abatere profesionala grava? Daca este cazul, a se vedea definitiile din legislatia nationala, din anuntul relevant sau din documentele achizitiei Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Operatorul economic s-a aflat într-una dintre situațiile următoare: a) Nu s-a făcut grav vinovat de declarații false la furnizarea informațiilor necesare pentru verificarea absenței motivelor de excludere sau a îndeplinirii criteriilor de selecție, b) a ascuns astfel de informații, c) nu a fost în măsură să furnizeze, fără întârziere, documentele justificative solicitate de autoritatea contractantă sau de entitatea contractantă, și d) a încercat să influențeze în mod nepermis procesul decizional al autorității contractante sau entității contractante, să obțină informații confidențiale care i-ar putea conferi avantaje necuvenite în cadrul procedurii de achiziții publice sau că a furnizat din neglijență informații false care pot avea o influență semnificativă asupra deciziilor privind excluderea, selecția și atribuirea? Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru comercial INSCRIEREA IN REGISTRUL COMERTULUI Operatorii economici care depun oferta trebuie sa dovedeasca o forma de înreg. în cond. legii din tara de rezidenta, din care sa reiasa ca op ec (ofertant/ofertant asociat/tert sustinator/subcontractant/tertul sustinator) este legal constituit, ca nu se afla în nici una dintre sit. de anulare a constituirii precum si faptul ca are capacit.profesionala de a realiza activ. care fac obiectul contractului. In vederea demonstrarii indeplinirii cerintei, Ofertantul unic/Ofertantul asociat/Subcontractantul/Tertul sustinator va completa DUAE integrat in SEAP. Nedepunerea DUAE integrat in SEAP odata cu oferta (inclusiv pentru asociat /subcontractant/tert sustinator) atrage respingerea acesteia ca inacceptabila. Ofertantul clasat pe primul loc dupa aplicarea criteriului de atribuire va prezenta, anterior atribuirii contractului, la solicitarea AC, Certificatul Constatator emis de ONRCde pe langa Tribunalul Teritorial in integralitate, din care sa rezulte ca activ. principala/secundara pe care o desfasoara conf. codificarii CAEN corespunde obiectului contractului. In Certificatul Constatator emis de ONRC de pe langa Tribunalul Teritorial trebuie sa se regaseasca si urm. Info.: datele de identificare ale operatorului economic, actionarii/asociatii, organele de conducere, administratorii, membrii Consiliului de Administratie, membrii Consiliului de Supraveghere, cotele de participare. Modalitate de îndeplinire: Se va completa DUAE in conformitate cu prevederile art.193 din Legea 98/2016, cu informatiile aferente situatiei lor de catre operatorii economici participanti la procedura de atribuire (ofertant individual/ofertant asociat/subcontractant/terț sustinator dupa caz). La sectiunea „Criterii de selecție” din formularul electronic DUAE la pct.A: „Indicație globală pentru toate criteriile de selecție”, operatorul economic va avea posibilitatea de a raspunde prin selectarea uneia dintre optiunile „DA” sau „NU” in functie de indeplinirea/neindeplinirea criteriilor de selectie impuse prin documentele achizitiei. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv Certificatul constatator ONRC/documente echivalente emise in tara de rezidenta, urmează a fi prezentate, la solicitarea autorităţii contractante, doar de catre ofertantul aflat pe primul loc după aplicarea criteriului de atribuire asupra ofertelor admisibile. Informaţiile cuprinse in certificat/documentul echivalent, trebuie sa fie reale, valabile la data prezentării acestuia. În cazul unei oferte comune depusa de mai mulţi operatori economici, documentele solicitate se vor prezenta de către fiecare operator economic semnatar al acordului de asociere, pentru partea de contract pe care o realizează. In situația în care vor fi executate părți din contract de către subcontractanți, dovada înregistrării și corespondența activităților principale/secundare din cadrul acestuia cu obiectul achiziției se va prezenta obligatoriu și de către subcontractanți, pentru partea din contract pe care o vor realiza. Documentele solicitate se vor prezenta în limba romana/limba în care au fost emise însoţite de traducere autorizata in limba romana, după caz. Nota 1: Toate docum. justificative care atesta capacit.de exercitare a activ profesionale a op. Ec. vor contine info. reale valabile si actuale la data prezentarii acestora. Nota 2: Pentru PJ straine, se vor prezenta docum. edificatoare care dovedesc o forma de inregistrare in conform. cu prev. legale din tara in care ofertantul este stabilit, din care sa reiasa info. solicitate de AC. Nota 3: In cazul unei asocieri, se vor prezenta docum. care atesta forma de inreg. pentru fiecare dintre membrii asocierii. Pentru indeplinirea cerintei este suficient ca obiectul de activ.al fiecarui membru sa fie in concordanta cu partea din contract pe care o va realiza. Nota 4: In sit. in care Ofertantul beneficiază de susţinere din partea unor terţi sau in situaţia in care subcontracteaza parti din contract, acesta va prezenta docum. care atesta forma de înregistrare si pentru Terţii susţinători/Subcontractantii declaraţi

Contracting authorities1

MO

MISC 4353250

roOnesti, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation0

Documents have not been synced yet. Last checked 6 Sept 2026, 23:09.

Award criteria4

Criterion information

Name
Pretul ofertei
Weight
40% (40 of 100)
Order number
#1
Price criterion
No
Directly proportional
No
Description
Componenta financiara
Algorithm
Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) = (Pret minim ofertat / Pret n) x punctaj maxim alocat.

Participants0

No participants recorded for this notice.