Dzierżawa: 1) Analizatorów do wykonywania badań hematologicznych obejmujące moduły z wyposażeniem niezbędnym do wykonania badań morfologii krwi, barwienia i cyfrowej analizy rozmazu, sortowania i archiwizacji próbek, automatycznego analizatora oceniającego OB w oparciu o kinetykę sedymentacji czerwonych krwinek, 2) Zintegrowanych modułów biochemiczno-immunochemicznych, systemu preanalitycznego

cn-standardContract or concession notice – standard regime00588330-2026DHDolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii
3 days left
Estimated value
Deadline3 days left8 Sept 2026, 08:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
8 Sept 2026, 08:00
CPV codes
38434000 - Analysers33696500 - Laboratory reagents
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
Publication date
25 Aug 2026, 22:00

Overview

Dzierżawa: 1) Analizatorów do wykonywania badań hematologicznych obejmujące moduły z wyposażeniem niezbędnym do wykonania badań morfologii krwi, barwienia i cyfrowej analizy rozmazu, sortowania i archiwizacji próbek, automatycznego analizatora oceniającego OB w oparciu o kinetykę sedymentacji czerwonych krwinek, 2) Zintegrowanych modułów biochemiczno-immunochemicznych, systemu preanalitycznego wraz z linią TLA oraz system postanalitycznym wraz z sukcesywną dostawa odczynników dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Nowym Szpitalu Onkologicznym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający określenie w zakresie prawa opcji, stanowi Załącznik nr.1.1 pkt 3 oraz 1.2 pkt 15 (wymogi ogólne)do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (zwany dalej ,,OPZ’’), oraz załącznik nr 11 do SWZ - Projekt umowy. I. Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. II. Konsultacje rynkowe nie były przeprowadzane. III. Informacje o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżeń w tym zakresie. IV. Zamawiający zastrzega, zgodnie z art. 139, ust. 1 ustawy, że może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. V. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. VI. Zamawiający zastrzega, zgodnie z art. 139, ust. 1 ustawy, że może najpierw dokonać oceny ofert, a następnie zbadać, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. VII. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych w tym postępowaniu. Przedmiotowe zamówienie tworzy nierozerwalną całość. Sztuczny podział zamówienia byłby nieracjonalny i mógłby zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zgodnie z motywem 78 i 79 preambuły do dyrektywy klasycznej 2014/24/UE, instytucja zamawiającego ma swobodę autonomicznego podejmowania decyzji celowości podziału zamówienia na części, kierując się w tym zakresie swoim potrzebami, w szczególności mając na uwadze zakres przedmiotu zamówienia. Złożoność oferty i wysokie wymagania zamawiającego wynikają z obsługi pacjentów onkologicznych w regionie a postępowanie w postaci konsorcjum pozwoli na szybszą i bardziej efektywną realizacje projektu i zapewnienie zamawiającemu oczekiwanych rozwiązań. Zamawiający wymaga rozwiązań zapewniających pełną automatyzacje procesu od przyjęcia próbek biologicznych z poczty pneumatycznej poprzez przygotowanie próbek do analizy, analizę różnego rodzaju próbek aż do archiwizacji materiału. Połączenie wielu analizatorów linią TLA umożliwia łatwą integrację różnych urządzeń w jednym systemie, co pozwala na centralne zarządzanie danymi, co ułatwia interpretację wyników i pozwala na lepsze wykorzystanie sprzętu i zasobów, zmniejsza ryzyko błędów i prowadzi do uzyskiwania dokładnych i wiarygodnych wyników. Szybsza komunikacja między urządzeniami przyczynia się do zwiększenia wydajności pracy laboratorium, co skraca czas analizy próbek a w konsekwencji oczekiwanie lekarza i pacjenta na wynik. VIII. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych. IX. Zamawiający przewiduje zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy, w przypadku udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia na dodatkowe dostawy, których celem jest częściowa wymiana dostarczonych produktów lub instalacji albo zwiększenie bieżących dostaw lub rozbudowa istniejących instalacji, jeżeli zmiana wykonawcy zobowiązywałaby zamawiającego do nabywania materiałów o innych właściwościach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i utrzymaniu tych produktów lub instalacji. Zakres powyższych zamówień będzie obejmował zakres dzierżawę analizatorów lub podobnych urządzeń oraz dostawę odczynników w wartość nie przekroczy 50% wartości zamówienia podstawowego. X. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia aukcji elektronicznej. XI. Zamawiający informuje, że przed otwarciem ofert zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp poda kwotę jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, na potrzeby weryfikacji zaktualizowania się przesłanki unieważnienia postępowania, o której mowa w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. XII. Zgodnie z art. 257 pkt.1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. XIII. Informacje dotyczące wizji lokalnej. Zamawiający, na podstawie art. 134 ust. 2 pkt 9) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych wprowadza do SWZ możliwość przeprowadzenia wizji lokalnej. Odbycie wizji nie jest obowiązkowe, a jej nieodbycie nie powoduje skutku w postaci odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamiar odbycia wizji lokalnej należy zgłosić ( na minimum trzy dni robocze przed planowanym terminem odbycia wizji) na adres poczty elektronicznej : [email protected] w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. W celu umówienia się na wizję lokalną można także z skontaktować się Zamawiającym poprzez platformę zakupową prowadzonego postępowania składając wniosek o wyznaczenie terminu identycznie jak przy zadawaniu pytań do postępowania. XIV. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.- Zamawiający nie przewiduje wymagań w tym zakresie. XV. Informacje o zastrzeżeniu możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.- Zamawiający nie przewiduje zastrzeżeń w tym zakresie.

Dodatkowe przesłanki wykluczenia: 5.3. nie podlegają ogólnounijnemu zakazowi udziału w postępowaniach o zamówienia publiczne rosyjskich wykonawców na podstawie art. w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033) tj: 1) obywatele rosyjscy lub osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; 2) osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w pkt 1) ; lub 3) osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt 1) i 2) powyżej, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia 5.4. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507; dalej: „ustawa sankcyjna”) tj. wykluczeniu podlega: 1) wykonawca wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. Urz. UE L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm.; dalej „rozporządzenie 765/2006”) i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.; dalej „rozporządzenie nr 269/2014”) albo wpisany na listę osób i podmiotów, wobec których są stosowane środki określone w art. 1 ustawy sankcyjnej na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej (dalej „lista”); 2) wykonawca, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2024 r. poz. 850.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej; 3) wykonawca, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2024 r. poz. 619.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. 5.5. Spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: 5.5.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 5.5.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 5.5.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej Warunek zostanie uznany za spełniony w każdej części, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 1) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na wartość co najmniej 500 000,00 zł. Ocena warunku wg reguły spełnia / nie spełnia. Ocena spełnienia warunku zostanie dokonana w oparciu o podmiotowe środki dowodowe wymienione w punkcie 6.7 SWZ. 5.5.4. zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie 6.1. W celu wstępnego potwierdzenia braku przesłanek wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu, na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 ustawy pzp, Wykonawca składa wraz z ofertą opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznych, następujące dokumenty: 1) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu zamówień (dalej: JEDZ) oświadczenie w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej jako JEDZ/jednolity dokument), sporządza się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym – załącznik nr 9 do SWZ. 2) Oświadczenia Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – wzór oświadczenia stanowi - załącznik nr 9a do SWZ. 3) Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 9b do SWZ ( jeśli dotyczy). 4) Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby , przedstawia oświadczenie udostępniającego zasoby składa oświadczenie , potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wzór zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia - załącznik nr 12 do SWZ oraz Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu zamówień (dalej: JEDZ) oświadczenie w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej jako JEDZ/jednolity dokument) – podmiotu udostępniającego zasoby (załącznik nr 9 do SWZ) + oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 9b do SWZ ) oraz porozumienie o współpracy/umowa ( art. 118 pzp) 6.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 13 do SWZ oraz każdy z Wykonawców składa Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w postaci jednolitego dokumentu zamówień (dalej: JEDZ) oświadczenie w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej jako JEDZ/jednolity dokument) ( załącznik nr 9 do SWZ) + oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 9a do SWZ ) 6.3. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej). Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991r. Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. Dla pełnomocnictwa tego, zgodnie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (t.j. Dz.U. 2015 poz. 783 ze zm.), nie jest wymagane uiszczenie opłaty (jeśli dotyczy). 2.27. Wymagania w zakresie cyberbezpieczeństwa: 1. Wykonawca jest zobowiązany świadczyć przedmiot zamówienia przy użyciu rozwiązań ICT (produktów, usług procesów) zgodnych z ustawą o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 20 z późn. zm.).Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 lub 19 ustawy Pzp, jeżeli zaoferowane rozwiązania: a) są objęte negatywną rekomendacją Pełnomocnika Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa (art. 33 ust. 4 ustawy o KSC); b) pochodzą od dostawcy uznanego za dostawcę wysokiego ryzyka (art. 67b ust. 1 ustawy o KSC). 2. W ofercie Wykonawca składa informację o kluczowych produktach, usługach i procesach ICT, które będą wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia. Informacja ta powinna umożliwiać jednoznaczną identyfikację nazwy rozwiązania oraz jego producenta w celu weryfikacji zgodności z ustawą o KSC.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.