Cuplaje universale de larga toleranta din fonta ductila

CNContract noticecn1092991CBCompania APA Brasov
124 days left
Estimated valueRON 1,590,990 – RON 3,181,980
Deadline124 days left6 Jan 2027, 22:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
cn1092991
Contract type
Deadline
6 Jan 2027, 22:00
CPV codes
44160000 - Pipeline, piping, pipes, casing, tubing and related items
Status
Ongoing
Notice type
CNContract notice
Source
SEAP/SICAP
Estimated value
RON 1,590,990 – RON 3,181,980
Publication date
28 May 2026, 10:01

Overview

Cuplaje universale de larga toleranta din fonta ductila Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).

Motive excludere privind situația operatorului economic: Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației de mediu Completare DUAE Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației muncii Completare DUAE Încălcarea obligațiilor în domeniile legislației sociale Completare DUAE Acorduri cu alți operatori economici care vizează denaturarea concurenței Completare DUAE Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Ofertantii, tertii sustinatori si subcontractantii propusi nu trebuie sa se regaseasca în situatiile prevazute la art. 73 din Legea nr. 99/2016. Modalitatea de indeplinire: Ofertanti vor completa DUAE in SEAP. Persoanele cu funcție de decizie din cadrul autorității/entității contractante cu privire la organizarea, derularea și finalizarea procedurii de atribuire sunt: Bălan Ilie – Director General Provizoriu Sofian Sergiu Mihai – Director Economic Calin Ivan – Director Exploatare Sopterean Doru – Director Programe Externe Dogaru Ciprian – Sef Serv. Juridic, Patrimoniu, Urmarire Debitori Olariu Alina Gabriela - Sef Serviciu Financiar Preda Marcu Denisa Elena – Sef Serviciu Contabilitate Proca Catalin Dumitru – Sef Serviciu Achizitii Publice Pop Mircea- Sef Sectia Apa Mihaila Cristina- Functionar Administrativ Radomir Ioana- Ec. Serviciu Achizitii Publice Dobrin Ramona - Ec Serviciu Achizitii Publice Implicare directă sau indirectă în pregătirea acestei proceduri de achiziții publice Completare DUAE Încetare anticipată, daune-interese sau alte sancțiuni comparabile Completare DUAE Activitățile economice sunt suspendate Completare DUAE Faliment Completare DUAE Insolvență Completare DUAE Active administrate de lichidator Completare DUAE Situații similare, în temeiul legislației naționale, cum ar fi falimentul Completare DUAE Concordat Completare DUAE Abaterea profesională gravă Completare DUAE Au fost găsiți vinovați de fals în declarații, au divulgat informații, nu au putut furniza documentele necesare și au obținut informații confidențiale ale acestei proceduri Completare DUAE Criterii selecție privind capacitatea de a corespunde cerințelor: Înregistrare într-un registru profesional relevant Completare DUAE Înregistrare într-un registru comercial Completare DUAE Operatorii economici care depun ofertă trebuie să dovedească o formă de înregistrare în condițiile legii din țara rezidentă, din care să reiasă că operatorul economic este legal constituit, că nu se află în niciuna din situațiile de anulare a constituirii, precum și faptul că are capacitatea profesională de a realiza activitățile ce fac obiectul contractului de achiziție publică/sectorială. Cerința se aplică inclusiv pentru subcontractanți și/sau terți susținători care completează informațiile aferente situației lor la nivelul unui DUAE distinct. Modalitatea de îndeplinire: Se va completa DUAE de către operatorii economici participanți la procedura de atribuire a contractului de achiziție publică/sectorială cu informațiile solicitate de către autoritatea/entitatea contractantă – informații referitoare la îndeplinirea cerințelor privind capacitatea de exercitare a activității profesionale. Documentul justificativ care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE, respectiv certificatul constatator emis de ONRC, sau în cazul ofertanților persoane juridice/fizice străine, documentele echivalente emise în țara de rezidență, traduse în limba română, urmează să fie prezentate, la solicitarea Autorității/entității contractante, doar de către ofertantul clasat pe locul I în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. In situația în care vor fi executate părți din contract de către subcontractanți, dovada înregistrării și corespondența activităților principale/secundare din cadrul acestuia cu obiectul achiziției se va prezenta obligatoriu și de către subcontractanți, pentru partea din contract pe care o vor realiza.

Contracting authorities1

CB

CUI R1096128

roBrasov, Romania
[email protected]

Lots1

Documentation8

8 documents
  • Anexa 1 - Garantia de participare.docx

    Word document

    14.7 KB
  • Anexa 2 - Garantia de buna executie.docx

    Word document

    15.4 KB
  • Caiet sarcini cuplaje.pdf

    PDF document

    2.5 MB
  • 3. Formular propunere tehnica cuplaje OK.xlsx

    Word document

    19.5 KB
  • Model Acord-cadru si model contract subsecvent.docx

    Word document

    88.0 KB
  • 4. Propunere Financiara cuplaje OK.xlsx

    Word document

    14.0 KB
  • Instructiuni_ofertanti_FisaDate_DF1271907.pdf

    File

    142.8 KB

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.