Combino villamosokhoz szekunder rugó beszerzése

24 days left
Estimated value
Deadline24 days left28 Sept 2026, 09:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
28 Sept 2026, 09:00
CPV codes
44550000 - Springs
Status
Active
Notice type
cn-socialContract notice – light regime
Source
Estimated value
Publication date
25 Aug 2026, 22:00

Overview

Combino villamosokhoz szekunder rugó beszerzése adásvételi keretszerződés keretében. Teljes mennyiség: 410 db / 24 hónap A beszerzendő alkatrész ismertetését a közbeszerzési útmutató (a továbbiakban: Útmutató) 2. számú melléklete („Ajánlati ártáblázat”, a továbbiakban: Ártáblázat) tartalmazza.

Ajánlatkérő a részekre történő ajánlattétel lehetőségét megvizsgálta és az eljárásban nem biztosítja. A 307/2015. (X. 27.) Korm. rendelet 4. § (3) bekezdése nem írja elő közszolgáltatóknak az indokolási kötelezettséget. 1. Ajánlatkérő jelen eljárás előkészítése során az EKR felületén előzetes piaci konzultációt (EPK) tartott, amelyről a 63/2022. (II. 28.) Korm. rendelet 1. § (5) bekezdés c) pont szerinti összefoglaló az EKR001006742026 azonosítószámú EPK "Dokumentumok" menüpontjában található. 2. Ajánlatkérő a közbeszerzési dokumentumokat teljes terjedelmében elektronikus úton hozzáférhetővé teszi az EKR rendszerben. 3. Ajánlatkérő a Közbeszerzési Hatóság "bronz" fokozatú minősítéséhez képest jelen felhívásban a következő szigorúbb pénzügyi és gazdasági, valamint műszaki, illetve szakmai alkalmassági feltételeket és igazolását írta elő: - a kizáró okok (BT-67 (b) mező) tekintetében előírta a Kbt. 62. § (1) bekezdés i), j), m) és o) pontjait is - a gazdasági és pénzügyi alkalmassági követelmény (a BT-750 mezőben) a bronz fokozatú minősítéshez képest típusában eltérő, Ajánlatkérő a 321/2015. Korm. rendelet 19. § c) pontja szerint a felhívás feladását megelőző három mérlegfordulónappal lezárt üzleti év teljes árbevételét vizsgálja, - a műszaki, illetve szakmai alkalmassági M1 követelmény (a BT-750 mezőben) a bronz fokozatú minősítéshez képest a referenciamérték fajtájában eltérő, Ajánlatkérő a referencia mértékét mennyiségben írta elő. 4. Ajánlatkérő a Kbt. 81. § (4)-(5) bekezdését alkalmazza. 5. Ajánlattevőnek ajánlatában kifejezetten nyilatkoznia kell a Kbt. 66. § (2) bekezdésében foglaltakról a megfelelő EKR űrlap kitöltésével. 6. Ajánlattevőnek ajánlatában kifejezetten nyilatkoznia kell a Kbt. 66. § (6) bekezdésében foglaltakról a megfelelő EKR űrlap kitöltésével. 7. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Kbt. 41/A. §-ban foglaltakra. 8. Az ajánlatnak felolvasólapot kell tartalmaznia, melyre ajánlatkérő elektronikus űrlapot hoz létre. 9. A gazdasági szereplő a Kbt. 44. §-ának alkalmazása során az üzleti titkot tartalmazó dokumentum elkülönített elhelyezésére az EKR rendszerben erre szolgáló funkciót alkalmaz. 10. Ajánlattevőnek ajánlatában a megfelelő EKR űrlap kitöltésével nyilatkoznia kell, hogy változásbejegyzési eljárás folyamatban van-e. Folyamatban lévő változásbejegyzési eljárás esetében a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 13. §-a szerint kell eljárni. 11. Közös ajánlattétel esetén a Kbt. 35. § (2a) bekezdése alapján az ajánlathoz csatolni kell a Kbt. 35. § (2) bekezdésében foglalt meghatalmazást tartalmazó okiratot. 12. Az ajánlatot magyar nyelven kell elkészíteni. Ha az ajánlatban bármely okirat, igazolás, nyilatkozat nem magyar nyelven kerül kiállításra, azt az ajánlattevő magyar nyelvű fordítással együtt köteles becsatolni az Útmutatóban és a Kbt. 41/A. § (1) bekezdésében meghatározottak szerint. 13. Ajánlatkérő a Kbt. 71. § szerint biztosítja a hiánypótlás lehetőségét, a Kbt. 71. § (6) bekezdés második mondatának alkalmazásával. Ajánlatkérő a Kbt. 71. § (6) bekezdés második mondatára figyelemmel előírja, hogyha a hiánypótlással az Ajánlattevő az ajánlatban korábban nem szereplő gazdasági szereplőt von be az eljárásba, és e gazdasági szereplőre tekintettel lenne szükséges az újabb hiánypótlás, akkor az Ajánlatkérő kizárólag egy alkalommal fog újabb hiánypótlást elrendelni. 14. Ajánlatkérő a Kbt. 75. § (2) bekezdés e) pontját nem alkalmazza. 15. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Kbt. 75. § (2) bekezdés g) alpontban foglalt eredménytelenségi okra. 16. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a Kbt. 131. § (4) és (9) bekezdésében foglaltakra. 17. Irányadó jog: a Kbt. és végrehajtási rendeletei, valamint a Ptk. 18. Valamennyi órában megadott határidő helyi idő szerint értendő. Jelen felhívásban feltüntetett ajánlati kötöttség időtartama a Kbt. 70. § (2) bekezdés és (2a) bekezdés alapján meghosszabbítható. 19. Az EKR karakterkorlátai miatt az ajánlat elkészítésével kapcsolatos további részleteket az Útmutató tartalmazza. 20. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az eljárás során a kommunikáció – a Kbt. 41/C. § (1) bekezdésében meghatározott kivételektől eltekintve– kizárólag az EKR-en keresztül történik.

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.