„Избор на изпълнител за изготвяне на инвестиционни проекти и упражняване на авторски надзор на обект ........., във връзка с реализацията на проектно предложение „Модернизиране на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ .......... по процедура BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10-те градски общини – основни центрове на растеж“ по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027.

can-standardContract or concession award notice – standard regime00399328-2026ДВДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР "Н. Й. ВАПЦАРОВ"
Estimated value€173,959
DeadlineExpired9 Jun 2026, 21:00
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
9 Jun 2026, 21:00
CPV codes
71220000 - Architectural design services71221000 - Architectural services for buildings71315000 - Building services
Status
Awarded
Notice type
can-standardContract or concession award notice – standard regime
Source
Estimated value
€173,959
Publication date
10 Jun 2026, 22:00

Overview

Средствата за реализиране на дейностите по проект BG16FFPR003-1.001-0010 „Модернизиране на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ за устойчиво и интегрирано развитие на културата, културния туризъм и креативни творчески индустрии в Благоевград“ са предоставени на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ - Благоевград по силата на Административен договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ (БФП) по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027, Процедура чрез директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10-те градски общини – основни центрове на растеж“, сключен с Министерство на регионалното развитие и благоустройството, Управляващ орган на Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 (ПРР) – Главна дирекция „Стратегическо планиране и програми за регионално развитие“. В обхвата на обществената поръчка са включени следните дейности, които се отнасят до обекта, собственост на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград: - Проектиране - изготвяне на работен инвестиционен проект, съгласно Техническа спецификация-Приложение №1; - Авторски надзор – упражняване на авторски надзор по Закона за устройство на територията по време на изпълнение на строително-монтажните работи.  Изпълнението на поръчката ще се осъществява в съответствие с Техническата спецификация-Приложение №1, Проектна документация-Приложение №2, включваща обследването за установяване на техническите характеристики, свързани с изискванията по чл. 169, ал. 1 (т. 1 - 5) и ал. 2 от ЗУТ, техническият паспорт на обекта, обследването за енергийна ефективност, сертификатът за енергийни характеристики на обекта, проектът на договор и др. изходни данни. Инвестиционният проект за обекта следва да се изработи еднофазно в проектна фаза „Работен инвестиционен проект“ в обем и съдържание, съгласно Наредба №4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти. Във връзка с точното спазване на инвестиционния проект при изпълнението на СМР, Изпълнителят посредством отделни правоспособни лица, автори на приложимата проектна документация по части, следва да осъществява авторски надзор съобразно изискванията на чл. 162 от ЗУТ и договора за изпълнение. С осъществяването на надзор от проектантите - автори на отделни части на работния проект, се гарантира точното изпълнение на проекта, спазването на архитектурните, технологичните и строителните правила и норми, както и подготовката на проектната документация за въвеждане на обекта в експлоатация. Основна цел на инвестиционното намерение е реализацията на проект „Модернизиране на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ за устойчиво и интегрирано развитие на културата, културния туризъм и креативни творчески индустрии в Благоевград“ по процедура BG16FFPR003-1.001 „Подкрепа за интегрирано градско развитие в 10-те градски общини – основни центрове на растеж“ по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027. Предвижда се цялостно обновяване и модернизация на най-големия извънстоличен културен институт в Югозападна България, какъвто е Драматичен театър „Никола Вапцаров“ - Благоевград. Основни мерки, съгласно енергийното обследване на сградата, които следва да се приложат: ЕСМ В1 - Топлинно изолиране на външните стени; ЕСМ В2 - Подмяна на старата дограма със система от PVC профил и стъклопакет или алуминий; ЕСМ ВЗ - Топлинно изолиране на покрива; ЕСМ В4 - Топлинно изолиране на пода; ЕСМ С1 - Изграждане на самостоятелна газова инсталация, включващо и система за автоматично управление на котлите; ECM C2 – Монтаж на нов газов котел; ЕСМ С3 - Подмяна на осветителни тела; ЕСМ С4 - Изграждане на фотоволтаична инсталация за собствени нужди. За обекта на интервенция са изготвени: Доклад от обследване за установяване на техническите характеристики, свързани с изискванията по чл. 169, ал. 1, т. 1-5 и ал. 3 от ЗУТ; Архитектурно заснемане; Технически паспорт; Обследване за енергийна ефективност, Резюме на доклад от извършено обследване за енергийна ефективност и Сертификат за енергийни характеристики (приложения към Проектна документация - Приложение №2). Работният инвестиционен проект следва да се изработи в обхват и съдържание, съгласно изискванията на Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти; Наредба № РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията; Наредба № РД-02-20-3 от 9 ноември 2022 г. за техническите изисквания към енергийните характеристики на сгради, както и друга свързана подзаконова нормативна уредба по приложимите части в зависимост от допустимите и одобрени за финансиране дейности. Работният инвестиционен проект следва да съдържа всички енергоефективни мерки, предписани в документите от обследването на обекта на интервенция/техническия паспорт. С проектът трябва да се изяснят конкретните проектни решения в степен, осигуряващи възможност за цялостно изпълнение на всички планирани видове СМР на обекта, свързани с въвеждането на предвидените в енергийното обследване мерки, доставката/монтажа на бъдещото обзавеждане и оборудване, както и да се дадат проектни решения, които осигуряват съответствието с изискванията към строежите по чл. 169 от ЗУТ. Работният инвестиционен проект следва да се представи в 5 (пет) екземпляра на хартиен носител с мокри печати и подписи на проектантите и в 1 (един) екземпляр на електронен носител с формат dwg; doc; xls и 1 (един) екземпляр на електронен носител с формат pdf.

Идентификатор на процедурата: 565d3468-f2f5-4776-b7bf-eb3a68006554

Contracting authorities1

ДВ

UNKNOWN 000014352

bgгр. Благоевград, Bulgaria
[email protected]

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.