Achizitie hartie igienica, servetele V verzi, de la unitati protejate autorizate

ADVAdvertorialadv1545847MCMunicipiul Craiova
Estimated valueRON 20,755
DeadlineExpired2 Sept 2026, 09:00
Competition00 participants
Lots00 lots

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
2 Sept 2026, 09:00
CPV codes
33760000 - Toilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettes
Status
Published
Notice type
ADVAdvertorial
Estimated value
RON 20,755
Publication date
28 Aug 2026, 05:49

Overview

Se achizitioneaza hartie igienica - 1020 buc; servetele V verzi - 2500 buc, conform cerintelor specificatiilor tehnice nr.289273/17.08.2026 si modelului de contract, atasate.

Conform Specificatiilor tehnice nr. 289273/17.08.2026 si modelului de contract, atasate, postate si pe site-ul www.primariacraiova.ro/Secțiunea InformatiiPublice/ Achiziții/Investitii publice/ Achiziții publice. Perioada de valabilitate aofertelor: 60 de zile de la termenul limita de depunere a ofertelor.

Pot depune oferta toti operatorii economici interesati - unitati protejate autorizate, conf. Legii nr. 448/2006 cu modif.si complet. ult, indiferent daca au sau nu cont in SEAP. Oferta va cuprinde: Scrisoare de oferta, Imputernicire, Declaratie privind lipsa conflictului de interese, Autorizatie de functionare ca unitate protejata in baza Lg. nr. 448/2006 , formular de propunere tehnica privind modul de îndeplinire a cerințelor Specificatiilor tehnice nr. 289273/17.08.2026, Formular de oferta (Anexa nr.26), Centralizator de preturi (Anexa nr.27), grafic de livrare (Anexa nr. 28), Formular Informatii generale si documente suport pentru susținerea caracteristicilor ofertate (fisa tehnica a produsului emisa de producător/ cataloage/ broșuri), precizând in mod obligatoriu pentru produsele ofertate marca si model/cod produs precum si caracteristicile exacte ale acestora si model de contract insusit, si va fi transmisa in format electronic la adresa dee-mail: [email protected] pana la data si ora precizata, cu confirmare de primire din partea autoritatii contractante. Ofertele care nu contin toate informatiile si documentele solicitate prin prezentul anunt publicitat, se considera ca nu indeplinesc cerintele autoritatii contractante. De asemenea, ofertele transmise dupa data si ora precizata nu vor fi luate in considerare. Pretul ofertat va cuprinde toate costurile si cheltuielile necesare pentru furnizarea produselor care fac obiectul prezentei achizitii,conform cerintelor Specificatiilor tehnice nr.289273/17.08.2026 atașate. Produsele ofertate trebuie sa fie realizate prin activitatea proprie a persoanelor cu handicap angajate in unitateaprotejata autorizata, motiv pentru care, in cadrul ofertei, vor fi incluse fisele de post ale pers. cu handicap care participa la realizarea produselor. Dacă este cazul, documentele prezentate vor fi însoțite obligatoriu de traducerea acestora in limba romana

Prezentul anunț împreuna cu Specificatiilor tehnice nr. 289273/17.08.2026, atasate, pe care operatorul economic are obligatia de a le respecta in intocmirea ofertei precum si alte documente (modelul de contract, Formulare - in format editabil) necesare pentru achizitia in cauza, sunt publicate si pe www.primariacraiova.ro/Secțiunea Informatii Publice/ Achiziții/Investitii publice/ Achiziții publice. Raspunsurile la solicitarile de clarificari din partea operatorilor economici interesati cât si informații privind oferta câștigătoare/anularea achizitiei directe vor fi publicate, de asemenea, la adresa anterior menționată. Informațiile suplimentare pot fi obtinute de la serviciul Licitatii, tel: 0251-416235/416236/416237, int.317. Comunicarea privind finalizarea achiziției se va face doar către ofertantul câștigător, cu care se va incheia un contract de achizitie publică de produse. In situatia in care cerintele tehnice definite la nivelul anuntului publicitar, specificatiilor tehnice sauoricarui alt document aferent documentatiei de achizitie fac trimitere la un anumit standard, la un anumit producător, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau oproductie /metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea „sau echivalent”.

Contracting authorities1

MC

CUI 4417214

roCraiova, Romania
[email protected]

Lots0

No lots recorded for this notice.

Documentation1

1 document
  • Documente achizitie.pdf

    PDF document

    8.7 MB

Award criteria1

Criterion information

Name
Oferta cu pretul cel mai scazut si care îndeplinește cerințele Specificatiilor tehnice nr. 289273/17.08.2026 si ale prezentului anunt publicitar. Oferta care va fi declarata castigatoare conform criteriului de atribuire stabilit trebuie sa indeplineasca toate cerintele Specificatiilor tehnice nr. 289273/17.08.2026, atasate si din prezentul anunt, iar valoarea fara TVA nu trebuie sa depășească valoarea estimata comunicata prin prezentul anunt.
Weight
100% (100 of 100)
Order number
#0
Price criterion
No
Directly proportional
No

Participants0

No participants recorded for this notice.