„Инсталиране на нов софтуер и хардуер на Система за управление на потока от клиенти в 7 /седем/ отдела на дирекция „Общински приходи“ и „Ъпгрейд- хардуерен и обновяване на софтуера на съществуващата Система за управление на потока от клиенти в 14 /четиринадесет/ отдела на дирекция „Общински приходи“ към Столична община.

cn-standardContract or concession notice – standard regime00487841-2026СОСТОЛИЧНА ОБЩИНА
Estimated value€191,735
DeadlineExpired17 Aug 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
17 Aug 2026, 20:59
CPV codes
72000000 - IT services: consulting, software development, Internet and support
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€191,735
Publication date
14 Jul 2026, 22:00

Overview

„Инсталиране на нов софтуер и хардуер на Система за управление на потока от клиенти в 7 /седем/ отдела на дирекция „Общински приходи“ и „Ъпгрейд- хардуерен и обновяване на софтуера на съществуващата Система за управление на потока от клиенти в 14 /четиринадесет/ отдела на дирекция „Общински приходи“ към Столична община., съобразно изискванията на Техническото задание.

1. При подаване на оферта участникът декларира липсата на основанията за отстраняване чрез предоставяне на Единен европейски документ за обществени поръчки (ЕЕДОП). 2. В съответствие с чл. 67, ал .5 от ЗОП Възложителят може да изиска от участниците по всяко време след отварянето на офертите представяне на всички или част от документите, чрез които се доказва информацията, посочена в ЕДОП, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката. 3. Съгласно чл. 112, ал. 1, т. 2 от ЗОП преди сключването на договор възложителят изисква от участника, определен за изпълнител, да предостави документи, удостоверяващи липсата на основанията за отстраняване от процедурата. Документите се представят и за подизпълнителите и третите лица, ако има такива. 4. Когато участникът е обединение, което не е юридическо лице, следва да представи копие от документ за създаване на обединението, съдържащ информация за: правата и задълженията на участниците в обединението; уговаряне на солидарна отговорност, когато такава не е предвидена съгласно приложимото законодателство; дейностите, които ще изпълнява всеки член на обединението; лицето, което е упълномощено да представлява обединението. 5. Гаранцията за изпълнение е в размер на 1 % от стойността на договора без ДДС и се освобождава съгласно условията в проекта на договор. 6. Гаранцията се предоставя в една от следните форми: 6.1. парична сума; 6.2. банкова гаранция; 6.3. застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. 7. Възложителят ще отстранява от участие в процедурата участник за когото с влязъл в сила съдебен акт е наложена санкцията по чл. 83а, ал. 5, т. 1 от ЗАНН - временна забрана за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки. 8. Възложителят ще отстранява участници, които не са декриптирали документите почл. 9л, ал. 1 от ППЗОП в срока по чл. 9л, ал. 4 от ППЗОП на основание чл. 107, т. 5 отЗОП. 9. Възложителят ще отстранява от участие в процедурата участник, за който е налице някое от обстоятелствата по чл. 54, ал. 1, чл. 55, ал. 1, т. 1 и т. 5 и чл. 107 от ЗОП и по чл. 3, т. 8 без да са налице изключенията по чл. 4 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани в юрисдикции с преференциален данъчен режим, контролираните от тях лица и техните действителни собственици, обстоятелства по чл. 113 от Закона за Сметната палата. 10. От участие в процедурата ще се отстранява участник, предложил обща цена за изпълнение, която е по-висока от посочената от Възложителя максимална прогнозна стойност за изпълнение на поръчката в размер на 191 735,00 евро без ДДС. 11. Участниците следва да прилагат система от мерки за управление на сигурност по смисъла на международен стандарт БДС ISO/IEC 27001 или еквивалент с обхват, приложим към предмета на поръчката, като валидно копие на същия се прилага към Предложението за изпълнение на поръчката. 12. Срокът за пресглобяване, надграждане и подобрение на съществуващите билетоподаващи устройства; инсталиране, конфигуриране, пускане на всички работни места, а също и обучение на всички служители е 45 (четиридесет и пет) работни дни от датата на регистрационния индекс на договора. Срокът за гаранционна поддръжка на новия хардуер е 24 месеца. 13. Настоящата обществена поръчка е основната част от обществена поръчка, обособени позиции от която са възложени при условията на чл. 21, ал. 6 от ЗОП съобразно индивидуалните им стойности: 13.1. Пълна следгаранционна поддръжка на Система за управление на чакащи клиенти на НАГ (15000 евро) 13.2. Актуализация на Система за управление на чакащи потребители включваща резервация на час за обслужване в „Центъра за административно обслужване“ и добавяне на дигитална анкета за удовлетвореност на клиентите чрез таблет (отдел Деловодно обслужване – 6391,15 евро)

Contracting authorities1

СО

UNKNOWN 000696327

bgгр.София, Bulgaria
[email protected]

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.