Дългосрочна поддръжка и модернизация за срок от 15 години и/или 120000 еквивалентни оперативни часове на газова турбина SGT-700 и нейните спомагателни съоръжения в Когенерация Пловдив

cn-socialContract notice – light regime00395751-2026ЕЕЕВН БЪЛГАРИЯ ТОПЛОФИКАЦИЯ ЕАД
Estimated value€22,000,000
DeadlineExpired9 Jul 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
9 Jul 2026, 20:59
CPV codes
50530000 - Repair and maintenance services of machinery42112300 - Gas turbines
Status
Active
Notice type
cn-socialContract notice – light regime
Source
Estimated value
€22,000,000
Publication date
9 Jun 2026, 22:00

Overview

Дейностите, предмет на поръчката, включват дългоспрочна поддръжка (LTSA - Long Term Service Agreement) и модезризация за срок от 15 години и/или 120000 еквивалентни оперативни часове на газова турбина и нейните спомагателни съоръжения в Когенерация Пловдив. Поддръжката включва обслужване за обработка и спазване на всички технически и организационни изисквания в съответствие с изискванията и препоръките на производителя, включително пакет резервни части за 15 години или 120 000 еквивалентри работни часове (EOHs). Това включва самата газова турбина, включително всички свързани с нея спомагателни и допълнителни системи, необходими за експлоатацията, електрическия генератор и редуктора между газовата турбина и генератора. Модернизацията включва подобрения, свързани с нормалното функциониране и безопасността на машините.

1. Деклариране и доказване на съответствие с изискванията за предварителен подбор: 1.1. Документи за доказване се предоставят преди сключване на договор за възлагане на поръчката или при изискване от страна на възложителя, когато това е необходимо за законосъобразното възлагане на поръчката. Няма да бъдат изисквани документи, до които възложителят има достъп по служебен път или чрез публичен регистър, или могат да бъдат осигурени чрез пряк и безплатен достъп до националните бази данни на държавите членки. 2. Изисквания при несамостоятелно участие: 2.1. Обединения, които не са юридически лица: Съответствието с критериите за подбор, свързани с професионална компетентност и опит за изпълнение на поръчката, както и тези за регистрация, представяне на сертификат или друго условие, необходимо за изпълнение на поръчката, съгласно изискванията на нормативен или административен акт, се доказва от съответните членове на обединението съобразно разпределението на участието им в изпълнението на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението. 2.2. Използване на капацитета на трети лица и подизпълнители: Съгласно чл. 65 от ЗОП може да се използва капацитета на трети лица по отношение на критериите, свързани с икономическото и финансово състояние, техническите и професионални способности. Предвид естеството на критериите за подбор, заложени в настоящата поръчка, капацитета на трети лица може да се използва само ако тези лица ще участват в изпълнението на частта от поръчката, за която е необходим този капацитет. Трети лица могат да бъдат предвидените подизпълнители, както и други лица, независимо от правната им връзка с кандидата. Кандидатът трябва да може да докаже, че ще разполага с ресурсите на третите лица, като представи документи за поетите от тях задължения. Третите лица трябва да отговарят на съответните критерии за подбор, за доказването на които се използва техния капацитет, и за тях да не са налице основанията за отстраняване. Съгласно чл. 66 от ЗОП, когато се предвижда използването на подизпълнители, те трябва да отговарят на критериите за подбор съобразно вида и дела от поръчката който ще изпълняват и за тях да не са налице основанията за отстраняване. За всеки подизпълнител следва да се посочат данни за вида и дела на дейностите от поръчката, които ще му бъдат възложени, както и да се представят доказателства за поетите от него задължения. 3. Други основания за отстраняване: От процедурата ще бъде отстранен всеки стопански субект, за когото се установи наличие на едно или повече от обстоятелствата по чл. 107 от ЗОП. От процедурата ще бъде отстранен всеки стопански субект, който не предостави разяснения или допълнителни доказателства, изискани при условията на чл. 104, ал. 5 от ЗОП и чл. 54, ал. 13 от ППЗОП. От процедурата ще бъде отстранен всеки стопански субект, за когото се установи наличие на обстоятелствата относно забраната, съдържаща се в член 5k, параграф 1 от Регламент (ЕС) 833/2014 относно ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна. 4. Заявленията ще бъдат отворени на 10.07.2026 г. - 13:00 часа в Системата.

Contracting authorities1

ЕЕ

UNKNOWN 115016602

bgгр. Пловдив, Bulgaria
[email protected]

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.