Доставка на нетни количества активна електрическа енергия (високо/средно/ниско напрежение) и избор на координатор на стандартна балансираща група за срок от 12 месеца

24 days left
Estimated value€5,100
Deadline24 days left28 Sept 2026, 20:59
Competition00 participants
Lots11 lot

Keep momentum on this opportunity

Save it on this device now. Create an account when you are ready to track deadlines, notes, and teamwork.

  • Save and reuse search filters
  • Track opportunities as pursuits
  • Get notified when new notices match
Quick actions

Keep this notice in a shortlist so you can return to it without starting a bid.

Keep notes, monitor deadlines and collaborate with your team. This does not submit a bid or contact the buyer.

Receive alerts

Key information

Identifier
Contract type
Deadline
28 Sept 2026, 20:59
CPV codes
09310000 - Electricity
Status
Active
Notice type
cn-standardContract or concession notice – standard regime
Source
Estimated value
€5,100
Publication date
25 Aug 2026, 22:00

Overview

Възлагането на обществената поръчка има за цел да бъде сключен договор за доставка на нетни количества активна електрическа енергия за нуждите на ТП ДГС Стара Загора, осигуряване на услуга по прогнозиране на потреблението, както и изготвяне на графици от координатора на балансиращата група, подаването им, коригиране при необходимост на подадените графици, отговорност за балансиране и всички дейности, свързани с участие в свободния пазар на електрическа енергия на Възложителя. Откритата процедура се провежда с цел възлагане на обществена поръчка за доставка на електрическа енергия по свободно договорени цени съгласно чл. 100, чл. 101, чл. 102 и чл. 103 от ЗЕ и Правилата за търговия с електрическа енергия за захранване на обекти на ТП ДГС Стара Загора, мрежа високо, средно и ниско напрежение. Цената за доставката включва активна електрическа енергия, разходи за балансиране и разходи на участника за осигуряване на посочените услуги, без в балансиращата група допълнително да се начисляват суми за излишък и недостиг на небалансите. Възложителят не заплаща за балансираща група и не поема разходите за небаланси.         Краен срок на договора - 12 месеца, считано от сключването му, или до изчерпване на финансовия ресурс на поръчката и се прекратява при настъпване на всяко едно от посочените две основания. Прогнозното количество ел. енергия за срока на договора е 14 488 кWh. Посочените количества в документацията са прогнозни за срока на договора и са определени на база предходно потребление на Възложителя, изчислено за 12 месеца, като Възложителят не се задължава да ги потреби и не се лимитира с тях. При изпълнение на поръчката следва да се спазват всички изисквания на Техническата спецификация. Предметът на поръчката включва и администриране на сумите за нормативно определените такси, мрежови услуги и акциз. Същите ще бъдат заплащани от Възложителя на Изпълнителя. Във връзка с горното с Изпълнителя ще бъде сключен договор за комбинирани услуги по смисъла на чл. 11, т. 10 и при условията на чл. 20 от ПТЕЕ (Правила за търговия с ел. енергия).​​​​​​​ Доставката на електрическа енергия ще се извършва в следните обекти на Възложителя: 1. Административна страда, находяща се в град Стара Загора, ул. „12-ти пехотен полк“ №22 2.Административна страда, находяща се в град Стара Загора, ул. „12-ти пехотен полк“ №22 3. Разсадник Зора, находящ се в град Стара Загора, квартал Зора 4. Канцеларии, град. Гълъбово, ул.Александър Стамболийски №52 5. Канцеларии, град.Гълъбово, ул.Александър Стамболийски №52 6. Разсадник „Старозагорски минерални бани“, село Старозагорски минерални бани ​​​​​​​

Contracting authorities1

Lots1

Documentation0

The source system does not support document syncing.

Award criteria0

No procedure-level award criteria recorded.

Participants0

No participants recorded for this notice.